Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladás szempontjából érdemes...

Eladás szempontjából érdemes csúnya házban lévő lakást felújítani?

Figyelt kérdés
Pár év múlva szeretném eladni a lakásom, de sokat ront az áron a ház külső állapota. Megéri ebben a pár évben felújításokra költeni vagy az az ár amit belefektetnék úgyse térülne meg?

2019. márc. 31. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A vevő szempontjából nem esztétikai okokból érdekes a ház külseje, hanem azért, mert ha omladozik, lepukkant, akkor a felújítási alap a közös költségben nagyon magas. Vagy ha erre nem tartalékol a ház, akkor magas hitelt kell felvenniük a lakóknak, hogy ne érjen senkit baleset a hanyagság miatt.

Hozd a lakásod egy átlagos állapotúra, de ne invesztálj bele milliókat, mert nem fog visszajönni,... bár nem látom a házat és ez eléggé szubjektív dolog.

2019. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy, ha van a Társasháznak felújítási terve, szerez pályázati pénzeket, jó a közös képviselet, aktív erre a lakóközösség.

A vételár is ehhez van mérve. Romos házban olcsóbb a lakás. De ha esély sincs a szépülésére, akkor nem jó befektetés, mert csak még jobban lepusztul +5-10 év alatt.

De ez csak EGY szempont, ami a befektetendő pénz helyének kiválasztáshoz van; akkor jó befektetés a lakás, ha még 25 másik ilyen jó adottsága van.

Önmagában ezért venni és eladni egy lakást, nem térül meg. Már csak az adó miatt is nullszaldós lesz.

2019. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a ház felújítása nem a Te hatáskörödön belül van, te csak a lakát újíthatod. Sok a védett ház is, aminek még a nyílászsáróihoz sem szabad nyúlni, és légkondit tenni is tilos a homlokzatra.
2019. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az info!


- Mi az, hogy "csúnya ház"?

- Mennyit szánnál a felújításra?

- Hol van a ház?

- A házon belül hol van a lakás?

- ...

2019. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam több infót, mert még nem aktuális, de mindent figyelembe veszek az árazásnál. Általánosságban kérdeztem és így is kaptam választ, köszönöm.
2019. márc. 31. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakás esetében csak az átlagosan gusztusos, tehát nem visszataszító megjelenés a lényeges, ugyanis az egyéni ízlések annyira eltérőek, hogy a vevőnek sokszor éppen az aktuális felújítás nem tetszik és ezért áll el a vásárlástól. Hiszen te meg belefeccöltél pénzt és azt is vissza akarod kapni eladáskor.
2019. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondanám, hogy csak általánosan éri meg felújítgatni, túl sok pénzt nem érdemes rákölteni. Vagy ha ráköltesz, figyelni kell arra, hogy modern, fiatalos, gusztusos és semleges színű legyen.

A lepattant burkolatok helyett laminált padló, valami esztétikusabb járólap, friss festés, jól funkcionáló, nem túl retró konnektorok, kapcsolók és ennyi. Ránézésre keltsen bizalomgerjesztő, jó állapotú hatást. A többit majd a vevő saját igényeire szabja.

2019. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8: Ezzel vitatkoznék, legfontosabb a gépészeti állapot.

Ha esztétikai felújítás van, de a falakon belül minden 30-40 éves, akkor úgyis fel kell törni a burkolatot, fel kell vésni a falakat, kell vizes, villanyos, gázos munka, és utána lehet kezdeni a visszaburkolást.

Vevőként én csak a 8- éve falakon belüli felújításon átesett ingatlanok közül választok.

2019. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetesen nézőpont kérdése.

Valaki teljesen felújítandót keres, valaki részben, valaki azonnal költözhetőt.

Ha már itt tartunk én lepukkant épületben egyáltalán nem vennék lakást, akkor sem, ha ki vannak cserélve a vezetékek.

Az viszont tény, hogyha egy lakás ránézésre gusztusos, akkor nagyobb réteg bólint rá könnyebben, mintha teljesen felújítandó a lakás.

2019. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!