Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A kormány a CSOK helyett...

A kormány a CSOK helyett miért nem inkább lakásépítési projektre fordítja azt a pénzt?

Figyelt kérdés
Nekik jó, ha minél drágábbak lesznek a lakások, így növelik a saját pénzüket, amit ingatlanba fektettek. Az átlagember, aki nem szül 3 gyereket, meg éljen albérletben, vagy adósítsa el magát. Ti így gondoljátok?

2019. ápr. 7. 15:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Arra fordítja, mert arra lehet felhasználni.
2019. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.. Szerintem inkább a lakástakarèkot kellett volna kibővìteni és megtakarításra ösztönözni az embereket, nem hitelre.

+bèrlakàsokat jobb lett volna építeniük pl stationok helyett . Természetesen szigorú feltételek mellett kiadni, aki nem fizet vagy lelakja, azt kirakni és nem kaphat többet.

De aki tisztességesen fizet és vigyáz rá, annak legyen lehetősége.. A 99 ezres minimálbér mellett sajnos egyáltalán nem reális, hogy egy garzon is 120/hò.. Saját meg kb esélytelen, ha nem akarsz bizonytalan hitelekbe belemenni.

Szerintem sokan tartanak a több tíz milliós hitelekbol. Kb mindenkinek van devizas ismerőse, elég tanulságos

2019. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

A fidesznek van egy megálmodott polgári családmodellje. Jól kereső anyuka, jól kereső apuka + 3 gyerek. A csok-ot nekik találták ki nem a gyárban güriző prolinak.

Nekik nem gond a 10+10 millás hitel meg mellette az államilag támogatott egyterű családi autó megvásárlása.

Ezek az emberek Budapesten vagy a nyugati országrészben élnek ahol van bőven munka a fiatal mérnököknek, közgazdászoknak.

Az aki nem tartozik ebbe a szűk körbe és mégis bevállalja a csok-ot elég nagy kockázatot vállal, mert szociális védőháló nincs. Ha beteg leszel vagy munkanélküli mész az utcára a csok-oddal meg a 3 gyerekeddel együtt.

2019. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, egy mostani huszonéves jómódú családi háttér nélkül hogy tud lakáshoz jutni.Kb. sehogy.

A három gyereknél van szerintem egy fontos szempont, amiről nem esik szó, fiatalos nagyszülők, akik mindenben tudnak segíteni,másrészt átlagfizetésből nem egyszerű 3 gyereket nevelni. Sokan akartak a környezetemben 3 gyereket, de legtöbbjük későn talált párt, nehezen jött össze, rengeteg az egyke, és nem anyagi okok miatt.

Akármit mond is a kormány, továbbra is a szegények szülnek, Borsodban sok általános iskolában már 75-80% a romák aránya.

2019. ápr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Mára a saját lakás /ház csak a gazdagok kiváltsága lett. A mostani fiatal generáció számára teljesen esélytelen a helyzet.

A fidesz közeli családok megveszik a rengeteg újonnan épülő lakást és utána szépen kiadjàk aranyàron. Illetve külföldi befektetok is ezt csinálják. Ők nyilván készpénzes vevők, egyszerű emberként labdába sem rugsz mellettük.

A csokot és az autotamogatast is maguknak találták ki. A valóban ràszorulo családok jobban jártak volna bèrlakàsokkal és ingyenes tomegkozlekedessel a diakoknak legalább.

Aki képes kihozni egy 7 személyes új autót szalonbòl, azt minek is támogatjuk több millió forinttal?

Ja, mert ez a saját pereputtyukra van kitalalva. A csokot is többször fel lehet venni, ha visszafizeted az elsőt. Ez megint az eleve gazdagoknak kedvező. Ők amúgy is könnyebben be mernek vállalni 3 gyereket.

Egy átlag fiatal egy gyereket sem nagyon mer vállalni.. Amikor megyeszékhelyen diplomaskent az allasinterjun nettó 200 ezer bérigényt jelölök meg, a hr-esek meg az arcomba nevetnek, az sokat elárul..

Jelenleg ha nem gazdag családba születtél, akkor úgy nagyjából semmi jövőd nincsen itthon. Ez van, neked, aki tisztességesem dolgozik kb soha nem lesz saját lakásod. Deal with it

2019. ápr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

A maffiakormány magas ívből letojja az embereket, ez napnál világosabb.

Nekik csak a pénz a lényeg. És mivel sok építőipari érdekeltséggel rendelkeznek, így azt pörgetik fel. Erre kiváló a CSOK, hiszen egyrészt felpörgette az építkezéseket, másrészt az egekbe emelte az ingatlanárakat: így szépen hízik a politikusaink bankszámlája. Hogy most 3 gyerek potyogtatása nélkül teljesen esélytelen saját lakást venni, az őket nem érdeklni.


Az egész kormányban egyetlen becsületes ember nem ül, köztörvényes bűnöző kivétel nélkül mindegyik!

2019. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

"Szerintem inkább a lakástakarèkot kellett volna kibővìteni és megtakarításra ösztönözni az embereket, nem hitelre."

De az értelmes dolog lett volna, tényleg az embereknek kedvezett volna, viszont nem lehetett volna belőle annyi pénzt kiszedni. Egy dilettáns, pénzéhes kormány ilyet nem tesz.


"A fidesznek van egy megálmodott polgári családmodellje. Jól kereső anyuka, jól kereső apuka + 3 gyerek."

Ezzel csak az a baj, hogy aki itthon jól keres, az külföldön még százszor jobban, ergo értelmesebbje inkább kimegy és CSOK nélkül is gondok nélkül él.


"legtöbbjük későn talált párt, nehezen jött össze, rengeteg az egyke, és nem anyagi okok miatt."

Na ezaz. Marha nehéz normális párt is találni, amellett ha még karriert is szeretnél építeni, hogy normális életed legyen. Aztán amikor ott vagy 35 évesen, akkor már nem biztos, hogy összejön a 3 gyerek.

2019. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Akik lepontozósdit játszottak az első válasszal, vajon tisztába vannak azzal a helyzettel, amikor megszűntetteték a szocpolt, akkor estek az ingatlan árak? Vajon tisztában vannak azzal, hogy az a pénz, ami jelenleg az ingatlan piacra bekerül azon (kevesek) által, akik igénybe veszik a CSOKot, csak az árakat növelik abban az esetben is, amikor nem veszik igénybe a CSOKot?

Szóval tisztában vannak azzal, hogy a CSOK nem a családoké, hanem az építő iparé?

2019. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan emlegetik, hogy a CSOK-ot csak a gazdagok tudják kihasználni. Fiatal mérnök párként pont azt látjuk, hogy a CSOK kérdés nagyon komolyan befuccsolt, amennyiben azt csak és kizárólag a gyermekvállalási kedv fellendítésének oldaláról nézzük. Nyilván elhangzott itt már, hogy nem feltétlenül innen fúj a szél, de maradjunk naivak és gondoljuk azt, hogy csak is a gyerek szaporítás a cél.

A CSOK nem minket, fiatalokat szólított meg. Sokkal inkább élnek vele azok, ahol már alapból megvan a 2-3 gyermek a családban. Sokszor anyagilag nehéz helyzetbe sodródva, a havi költségvetést kicentizve vállalnak be nagy családok 10+ milliós hitelt, mert ez mekkora lehetőség. Mi? Hogy három gyerekkel van 18-25 millió hitelem? Hatalmas lehetőség... Nem egy ilyet látok a munkám során és annyira, de annyira szívesen tükröt tennék az ilyen családok elé. No de ez nem az én dolgom.

Hatalmas a baráti társaságunk. Orvos-mérnök, mérnök-közgazdász, mérnök-mérnök párosokból állnak többnyire. Senki nem látta fiatal párként opciónak a CSOK-ot, mindenki saját belátására bízza a gyermekvállalást, nem előre aláírt, meg nem született gyerekek után felvett támogatásra, hitelre alapozza az életét. És talán itt jön el az a pont, amikor épeszű fiatal felteszi a költői kérdést: Ha nem engem céloz meg a CSOK, aki gyermekáldás előtt áll, nem engem akarnak segíteni vele, akkor kit? Kinek jött ez létre? Abszolút jogos. Minden oldalról körbejártuk és nem a mi támogatásunk ez gyermektelen párként. Gyermekekkel sem mindenkié.

És akkor jön a következő lépés, a babaváró hitel, ami ugyan szabad felhasználású és ez egy fél fokkal már talán kecsegtetőbb, hiszen nem csak az ingatlanpiacon költhető, ugyanakkor én tartok tőle, hogy ez is dobni fogja az ingatlanpiacot. Mit okozunk vele? Hogy a babaváró korban lévő, ingatlannal még nem rendelkező fiatalok még nehezebb helyzetbe kerülnek.

Én nem panaszkodom, mi ugyan tetemes jelzáloggal, de már saját lakásban élünk. Mi már így van úgy, de kifizetjük ezt a terhet segítséggel, vagy anélkül. Azokat viszont nem irigylem, akik most jutnak el odáig, hogy saját ingatlant kellene vásárolni.

2019. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azokat viszont nem irigylem, akik most jutnak el odáig, hogy saját ingatlant kellene vásárolni."


Gyakorlatilag lehetetlen. Én is örülök, hogy 5 éve még jó áron sikerült lakást vennem. Tervben volt pár éven belül a kertes ház, de már esélytelen. Valszleg ebből a panelből fogok kihalni, pedig még csak 36 vagyok.

2019. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!