Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor lesznek újra reálisak...

Mikor lesznek újra reálisak az ingatlan árak? Érdemes kivàrni?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag nagyobb megtakarításom. 5 éve még tudtam volna családi házat venni belőle.

Most 15-20 millió hitel kéne mellé a környékemen.

Van rá esély, hogy pár éven belül jelentősen csökkenti fognak az árak?

Mondjuk 5 even belül?

Vagy semmi nem indokolja majd a csökkenést?

Nem szeretném egy életre eladòsìtani magam, úgy, hogy 2014-ben még hitelmentesen vásárolhattam volna (magánéleti okok miatt léptem vissza akkor sajnos, hülye voltam.)

Sajnos nem értek a pénzügyekhez, de én nem érzem reálisnak a mostani árakat, a fizetések nem nőttek ilyen mértékben. Gondolom a csok miatt drágult, de az engem nem érint, nem lehet gyerekem.


2019. ápr. 9. 08:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Azt hozzá tennem, hogy közben gyűjtögetek és ha úgy alakul max 5 millió hitelt felveszek.

De nem 15-20-at.

2019. ápr. 9. 09:01
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Az árak nem fognak csökkenni, szóval erre várni nem érdemes.

Ennek semmi köze a CSOK-hoz, az ingatlanárak mindig is folyamaotsan emelkedtek eddig is, és ez lesz ezután is, márcsak az infláció miatt is, meg a kereslet miatt is.


Szerintem hitel nélkül nem fog menni, vagy csökkented az igényeidet!

2019. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

#1-nek félig van igaza. A CSOK okozott emelkedést. És enélkül is emelkednének az árak.

Ahogy a SzocPol megszűnése is csökkenést okozott, miden pénz, amit elvesznek vagy betesznek a piac területén ármozgást eredményez. Ugyan így az olcsó hitel, a munka lehetőségek, a törvény módosítások stb.


Tagadni a nyílvánvalót vagy csak egy okra leszűkíteni visszavezetni minden változást ugyan az a hiba.

2019. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

A fizetések nem is fognak olyan mértékben nőni, mint az árak. Nincs rá sem "igény": nem mondanak fel a dolgotzók, hanem tűrnek, és nincs rá kíánlat sem: nem fog a munkáltató sem senkinek sem extra fizut adni, mert jobban végzi a dolgát, mint más. Hiszen nincs rá "szükség". Mert megvárják, hogy "szükség" legyen rá. Akinek kevés a fizuja azért nem megy, mert félti a fizetését, fél, hogy nem lesz elég a következő cégnél.


Ezt nagyon jól ki lehet használni. Az házépítésnél meg 5x annyi pénzt kérnek mindenért, mint amibe valójában kerül, hiszen meg akarják lovagolni ezt a gyors pénzkeresési lehetőséget.

Egy csap beszereléséért 15 ezret is elkrének anyagár nélkül. Ugyanakkor nem hajlandóak kötbért fizetni, mert tudják, hogy nem tudnak időben végezni.


Az egész nagyon egyértelmű: akik nem képesek a pénzzel bánni, alul maradnak. Aki tud, az felkerül a felső rétegekbe.

Azok, akiket meg lehet fogni azzal, hogy félnek az amúgy is kevés fizetésük elvesztik, azokat akár 1 zsák krumplival is meg lehet győzni, hogy kire szavazzanak. :)

2019. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

kormány embere elismerte, hogy az áremelések következménye a CSOK, ebben nyilván valahol benne van a hozzá nem értés, a pénzügyekhez, ingatlanhoz, piachoz politikusok mennyit értenek? ami őket érinti max...

A lényeg a falusi CSOK-ot ezért találták ki, a sima CSOK áremelő hatása miatt, vagyos hogy a felét lehet használt lakásra a másik felét felújításra kell fordítani. Júliustól a CSOK emelésével tovább emelkednek az árak, ez nyilvánvaló, kereslet-kínálat, ezt hozza magával.

2019. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy júliustól bővül a csok és jön valami másik 10 milliós kamattàmogatott.

Ez is beèpül majd az árakba? Létezik, hogy még mindig emelkedni fog?

2019. ápr. 9. 10:52
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
nem jól fogalmaztam a CSOK következménye az áremelkedés
2019. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Csökkenni biztosan nem fognak úgy gondolom. Már most minimum 1 millióval drágábbak, mint decemberben mikor mi vettük...
2019. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

És idénre is 15-20%ot prognosztizálnak NETTÓ növekedésben.


Irány külföld. Dolgozz keményen. Ha értelemes fieztésből tudsz félre rakni, később visszajössz és élheted tovább a magyarok kényszeres életét. Ezzel lehet igazán kaszálni és nem azzal, hogy vársz, hogy valamikor jobb lesz a helyzet és a félre tett, de be-nem-fektett pénzed többet fog érni.


A befektetéseket meg csínyán kell kezelni, mert hatalmasakat is lehet bukni.

2019. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ou fáu béztem. 8 milliót raktam be a "szuper 6-10%os hozamú biztos befektetésükbe". 4 év múlva lett belőle 7 millióm. A párna alatt jobb lett volna. Szóval nem mindig jön ben ez sem.
2019. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!