Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A tulajdonomban 3/4-ed részben...

A tulajdonomban 3/4-ed részben lévő lakás 1/4-ed részét árverés útján megvette egy ismeretlen vevő. Nem tudom felvenni Vele a kapcsolatot, Ő sem keres. Nem tudom mi a szándéka. Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A végrehajtó nem tájékoztatott, én pedig nem tudtam arról,hogy előárverezési jogot jelenthettem volna be. A lakás 1/4-ed részét ezért tudta megvenni egy idegen, akivel azóta se tudom felvenni a kapcsolatot, nem keres, és fogalmam sincs mi a szándéka. A lakást így se eladni, se bérbeadni nem tudom, viszont a költségeket fizetem.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Természetesen megkerestem ügyvédet is, aki érdemben nem tudott tanácsot adni azonkívül,hogy bizonyára keresni fog, hiszen anyagi motiváció állhat mögötte.


2019. ápr. 12. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Közös tulajdon megszüntetése bírósági úton vagy te kezdeményezed majd vagy az új tulaj. Amúgy az új tulajdoni lapon rajta van a tulaj lakhelye is, ott meg tudod keresni.
2019. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-nek igaza van, ezért nem ismétlem.

A pert megindíthatod, de legyen a zsebedben annyi pénz, hogy kifizesd a ház 1/4-ét, mert a bíróság így fog határozni.

Vagy:

Az egész házat elárverezik, te kapsz 3/4-et, az új tulaj meg 1/4-et, de nyilván nem ez a célja, ha egyszer most vette meg.

2019. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most már tudom ki az aki megvette, teljesen idegen,bizonyára haszonszerzés céljából tette.

Viszont azt nem értem,hogy miért zárkózik el az elől,hogy erről beszéljünk?Egyszerűen nem tudok Vele semmilyen úton kommunikálni.


El akartam kerülni a bírósági utat, de vélhetőleg nem tudom. Érthetetlen számomra ez az egész.

Azt hittem,hogy megkeres, vagy ajánlatot tesz a részemért, vagy felajánlja piaci áron az Ő részét.

2019. ápr. 12. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Mekkora értéket képvisel az ingatlanod?

Mert ha egy 100-200 milliós budai luxusingatlan, akkor van benne a vevő részéről ráció.

De egy lakott ingatlan 1/4-ét megvenni árverésen, csak az elmebeteg csinál.

Remélem nem valami "újmagyar" lett a társtulajdonos, mert akkor nem irigyellek!

2019. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyértékű a lakás, ezért sem értem a célt. Kisvárosi 35 nm2-es garzon, ami közepes állapotú. Jelenleg nem lakom benne, üres.

Egy diplomás jól szituált :( a tulajdonostársam.

Gondoltam,hogy megvette feléért, eladja duplájáért. De nem teszi.És vételi ajánlatot sem tesz.


A közös tulajdon megszüntetése bonyolult eljárás, hosszadalmas és huzavonás.

2019. ápr. 12. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Írj neki tértivevényes levelet, amiben leírod, amiket elmondanál,vagy amire kérnéd.

Ha egyszer mégis perre kerül a sor, jól fog neked jönni ez a levél.

2019. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De hogyhogy nem tudtál az árverezésről? Ez eléggé hihetetlen. A tulajdonost ilyenkor tájékoztatják erről.
2019. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De, tudtam,természetesen regisztráltam és licitáltam. De pont a végrehajtó volt az aki könnyedén azt mondta, tiszta sor ez, kisebb értékű az ingatlan, töredék a résztulajdon, nem kell az másnak. És az utolsó pillanatban indult be egy licitáló. Tudtam,hogy esélytelen vagyok, mindig rámlicitált, ezért hagytam, mert irreálisra emelte volna az összeget.


A "hiba" ott volt,hogy nem nyilatkoztam az előárverezési jogomról. A végrehajtó erről nem tájékoztatott, de nem hivatkozhatok rá, a jogszabályhely benne volt az értesítőben, meg kellett volna néznem mit takar.

2019. ápr. 18. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből?
2020. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!