Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Város melletti falusi telket...

Város melletti falusi telket mennyi idő alatt lehet eladni?

Figyelt kérdés
Házépítési telekről van szó főút mellett. 2500 nm és kb 6 millió ft.

2019. ápr. 12. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs szabåly , hirdetheted hetekig évekig is . Akár van rajta közmű nyugis hely vagy sem .
2019. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá szabály.

Fel lehet tenni a kérdést, hogy melyik város, mit jelent az, hogy mellette, mennyire "kapós" a falu, és milyen infrastruktúrával rendelkezik.

És még így sem lehet rá mondani semmit.

Egyetlen egy dolgot tudok: a 2500m2-es telek az túl nagy manapság, nem szeretik az emberek. Szerintem én akarok egyedül ekkorát. Mindenhol azt látom, hogy befüvesíti, mert kertet nem akar. Ami még szebb, mikor a kisebb telket letérkövezik. Hogy még füvet nyírni se kelljen. (Nem értem: minek kertes ház annak, aki bent kotlik egész nap, véletlen levegő ne érje, és semmilyen zöldfelületet nem akar a kertbe, mert azt nézi, hogy azzal munka- gond van, nem azt, hogy merő véletlenségből egészséges, legalább a fű :( . Persze ez az én problémám).

Visszatérve a problémára: nem tudom mekkora a falu, miket építenek ott, esetleg építenek-e sorházat, vagy kisebb társasházat. A telekméret miatt. Az önkormányzatnál a rendezési tervben meg lehet nézni, milyen magasságú építmény engedélyezett, egyebekben mennyire beépíthető a telek (%).

FEnti kettőből ki lehet találni, hogy lehet-e úgy hirdetni, hogy alkalmas sorház/ikerház/társasház építésére.

Mert még az ikerház opció lehet.

Ha nem, akkor még az a kérdés, hogy megosztható-e, esetleg két utcára nyílik-e. Ha lehet belőle két kisebbet csinálni (akár az új tulajnak), sokkal könnyebben eladható.

2019. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 utcára nyílik. És keskeny de hosszú a telek, ezért nem gondolom, hogy ikerházat vagy sorházat épülnének rá. Esetleg lehetne rá raktárat építeni ipari területnek. De ahhoz a szomszédoknak is lenne beleszólása.

Én is egyetértek veled, hogy minek az olyannak kertes ház, aki letérkövezi az udvart és ki sem bújik a házból. Most jelenleg füves az egész terület, csak kaszálni kell időnként.

Megyeszékhely melletti faluban van.(Zalaegerszeg mellett) Eléggé felkapott lett a település, mert egyre több házat építenek mostanában.

2019. ápr. 12. 20:23
 4/12 A kérdező kommentje:
A várostól 6 km-re van a falu, tehát 10 perc kocsival a város.
2019. ápr. 12. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Bagod, Andráshida?

Ha családi házas övezetben van akkor lehet hogy el lehet adni. Sokat számít a pontos elhelyezkedés. De tényleg túl nagy.

2019. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Teskándon van. És itt megindult a házépítés. Egy cég 20 házat kezdett építeni a Csok program miatt. Andráshida az nem falu, hanem városrész. Egerszeghez tartozik. Igen házak között van és azon a részen a házhelyek mind ekkorák. Csak azok már 30 éve építkeztek oda.
2019. ápr. 13. 15:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Az jó, ha Egerszeg közel van, munkahelyre bejárás megoldott lenne. Biztos vannak városból kiköltözni vágyók, mint mindenhol, itt a csok, stb. Mifelénk van olyan sorház, hogy egymáson járnak át, befelé nyúlik a telken a sorház, utólag már nem szeretik. Úgy lehet ikerházat oda, hogy egyik oldalon az egyiknek van bejárata, másikon a másiknak.

Mindenhol van kijelolt iparterület, olyat házak közé nem engednek, csak lakáscélút.

Nézd meg a rendezési tervet önkormányzatnál (neten is fent lehet, egyébként nyilvános), az legyen az első. Akkor már tudod, hogy miként hirdetheted.

2019. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Zalában főút melletti (zajos), infrastrukrúrától messze (nem mindenkinek van kocsija) csak egy telek 6 millió? Sok sikert :)
2019. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

 "Zalában főút melletti (zajos), infrastrukrúrától messze (nem mindenkinek van kocsija) csak egy telek 6 millió? Sok sikert"


Te butaságokat írsz. 6 km-re van a városközpont. Az neked messze van? A legközelebbi munkahelyek 2 km-re vannak a falutól. Neked sok a 6 millió? Elárulom, hogy ugyanez egy városban 15 millió lenne.

És ebben a faluban 5000 nm területet is hirdetnek 21 millióért.

2019. ápr. 14. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a baj az országgal, hogy sokan nem eladni akarnak csak hirdetni. Én zalai falvakban házat látok már majdnem ennyiért nem telket. Ezért írtam.
2019. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!