Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért csak a gyerekeseket/gyer...

Miért csak a gyerekeseket/gyereket vállalókat támogatják?

Figyelt kérdés

Miért nem számít fontos állampolgárnak, aki egyedülálló (és nem szeretne párt, vagy házastársat), vagy soha nem szeretne gyereket?

Rengeteg fiatalt megfosztanak a jóléttől, saját lakástól, mert nem hajlandó az életét hazavágni 2-3 gyerekkel....?! (1 gyerek után nevetségesen kevés jár)

Szerintem ez a CSOK egy (valójában) nagyon vékony rétegnek való támogatás, manapság kb mindenki beleugrik. (Had ne kelljen említenem kikre hajaznak lassan a magyarok nagy része.... barnabőrű barátainkra, akiket leszólnak, de manapság nem különböznek tőlük sokban.)

Az önkormányzati támogatáson kívül (ami vicc, és rengeteget kell rá várni, nagy eséllyel meg sem kapja az ember) nincsen lakás támogató programja Magyarországnak.

És az nem igaz, hogy annyival könnyebben össze tudna hozni egy egyedülálló gyerektelen fiatal-felnőtt önerejéből egy lakást.

El vagyok keseredve.



2019. ápr. 17. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Én is így gondolom. Sőt, aki párban van, pont duplaannyi idő alatt tud összehozni egy lakást, mint aki egyedül van.

Hozzátéve még azt is, hogy mamahotelből ismerkedni sokkal nehezebb, mint saját lakásból, szóval aki egyedül van, az úgy is marad ezen döntések miatt. Nem mindenkinél probléma ez persze, de sokaknál.

Amúgy szerintem csak azért találták ezt ki, hogy ad1: Felhajtsák az árakat valami oknál fogva (fogalmam sincs, miért, annyira nem követem), illetve mint a kormány minden döntésénél, itt is tetten érhető, hogy félnek a romák túlszaporodásától, mint a tűztől, és integráció helyett megpróbálják rávenni a magyarokat némi zsével, hogy vegyék fel a kesztyűt a szaporodási versenyben.

2019. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Az egyedülállók általában jól keresnek, nem kell költeni a nőre...😂

Félreteszel pénzt, felveszel hitelt és veszel egy lakást.

Vagy albérlet.

Te fizetnék olyan tyúkért ami nem tojik tojást?

2019. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Mert az nem rak hozzá a népességhez, hisz fogy a magyar.

Én csak egyet vállalok, de így sem vagyunk emberek.

Nem baj, majd ha belebuknak, lehet venni olcsón lakást/házat, csak ki kell őket rakni onnan.

2019. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
88%

Nekem van gyerekem (kettő) és abszolut egyetértek. Én is el lennék keseredve ha egyedülálló fiatal lennék.

A CSOK tényleg csak egy szűk rétegnek jelent valódi segítséget, és árfelhajtó hatása van. Főleg hogy most megint bővítik nyáron.

2019. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy meg oké vállalok hármat, de az a pénz (csok+hitel) amit adnak nem elég egy ingatlanra..szóval akkor vegyek fel még hitelt... persze három gyerek mellé, úgy hogy kiesek a munkából évekre bevállalunk még több hitelt.. ha meg apuka úgy dönt lelép, akkor megyünk a híd alá, vagy ha meghal, vagy akármi.
2019. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Falusi csok dettó, párom szülőfalujában, 40 milla egy normális ház, na arra kapunk 5-öt vételre 5-öt újítani, a többi 20-at a kispárnából szedjem ki?
2019. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk sincs gyerekünk mégis van házunk.Gyüjtögettünk+hitel.Nem lehetetlen.Nem szabad az államra várni.
2019. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
7: és mikor vettétek? Ha még az extra drágulás előtt, akkor igen könnyebb volt, most hiába gyűjtesz, mire összejön X milla, megemelkednek az árak X*20 millával
2019. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%
Nem #7, nem szabad az államra várni, de ha már állambácsi bedobta a CSOK-ot, amit felvett a magyar családok felső középosztálybéli 1%-ka, ficcentsen támogatást azoknak is, akik nem tudnak, nem akarnak magukból kitolni 3 gyereket. Ha már felnyomta az ingatlan árakat. Tisztában vagy TE a mai helyzettel? Nem hiszem. 25 éves vagyok, 3 millió megtakarításom van eddig 4 éves munkaviszonyom alatt, ami valljuk be, itthon elég szép teljesítmény. Pesti agglomerációban egy 80 nm2 családi ház, amihez hozzá kell nyúlni és még kompromisszumot kötöttél 35 millió. Nekem 3 millió önerőre hol adnak ennyi hitelt? Jelzem én esküvőre készülök, szóval nem vagyok egyedülálló, nincs gyerekem, de majd szeretnénk. Az egy dolog, hogy spórolunk 45 éves korunkig, de ez nem erről szól, hanem arról, hogy a fiataloknak, egyedülállóknak SEMMI, DE Semmi előre jutási lehetősége nincs az életben, ha nem tettek alá a szülei egy lakást, vagy nem örökölt. Ja, és nem is mindenki keres havi fél millát. Felidegesítettél, bocs.
2019. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Az ingatlanpiacon nem a csok nyomja fel az árakat, hanem a kitudja hány százezer gazdag nyugat-európai, kínai, orosz, akik itt vásárolnak.
2019. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!