Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pontosan mi a menete a társash...

Pontosan mi a menete a társasházi alapító okirat beszerzésének?

Figyelt kérdés
Nem találom a neten, hogy ha el akarom olvasni, akkor hogy lehet? Ugyanis megnéztem a tulajdoni lap másolatát, ott is az alapító okiratot említik és az adásvételiben is, de én még sosem láttam. Idáig nem is kellett, mert tíz éve jól elvagyunk egymással, mint sorház, de most szeretnénk eladni a házat és nem tudom merre induljak ezzel.
2019. máj. 1. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Földhivatal vagy közös képviselő.

De felteszem a kérdést, van egyáltalán?

2019. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy én nem emlékszem arra, amikor mindenki ideköltözött, mint új lakó az új házakba, hogy ilyet írtunk volna. Közös képviselő nincs is, minek? Semmi közös nincs egymással. A kertünk tulajdonviszonyát szeretném csak rendezni. De akkor miért van róla szó például a tulajdoni lapon?
2019. máj. 1. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Aha.

Ezek alapján (véleményem szerint) nincs alapító okirat, a telek osztatlan közös. Ezt valószínűleg nem fogod tudni "rendezni".

2019. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. máj. 2. 05:27
 5/6 A kérdező kommentje:
És van! És megvan! 😀 Átmentem át új szomszédokhoz és nekik megvan, így lefénymásoltam magamnak is 😊
2019. máj. 5. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Bingo!
2019. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!