Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A földszinti lakás kevésbé...

A földszinti lakás kevésbé kelendő az ingatlanpiacon?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Kevésbé kelendő mint mi?


Ugyanabban a lakóházban szerintem lift kérdése. Lift nélkül a földszinti kelendőbb. Ha van lift akkor nem tudom, de gondolom ott majdnem mindegy.

2019. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%
Én ponthogy a földszintit részesítem előnyben lakásvásárláskor!Hát nem kell lépcsőzni napi 2* minimum.De ez persze a lakás kialakításán is múlik!
2019. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a környéktől is függ. Ahol sok a betörés oda a földszinti ablakát törik be először, arról nem beszélve, hogy az utcán sétálók minden szava, szemete, cigifüstje a te ablakodban/ablakod alatt landol. De van ahol ez nem probléma.
2019. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nagy átlagban az első a legnépszerűbb, fsz-re belátnak,könnyű betörni, alulról nem fűti senki, sokszor nincs erkély. És ott a legnagyobb a kosz.
2019. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Én konkrétan földszintit kerestem, de az idősek, mozgáskorlátozottak is ezt részesítik előnyben.

Én berácsoztattam betörés ellen belülről nyitható ráccsal.

A belátástól nem kell tartani, mert annál magasabban van.

2019. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Persze van, aki pont azt keresi, de a többség nem.

Ha kertkapcsolatos, akkor könnyebben eladható, de a sima városi földszintes lakást nem keresik sokan.

2019. máj. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Általában igen, de ez nagyon sok mindenen múlik. A földszinti lakások többnyire sötétebbek, hidegebbek, zajosabbak és porosabbak, mint a feljebb lévők. Ha nincs lift a házban, akkor könnyebb lehet eladni, ha kertkapcsolatos, akkor is könnyebb.


Saját példám. Mi a másodikról költöztünk magasföldszintre, egyikben sincs lift. A 60+ korommal utáltam már a másodikre cipekedni és az a lakás főút mellett volt, nagy zajjal.


A mostani csendes utcában van, erkélyes, a háló a halk belső udvarra néz és csak 6 lépcsőt kell mászni. Valamivel sötétebb lakás, az igaz, viszont nyáron jó hűvös.


Szóval egyedileg változó, milyen egy földszinti lakás, meg kell nézni.

2019. máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Hacsak valamiért valaki nem direkt ilyet keres (pl. mozgáskorlátozott), akkor igen (mint ahogy a legfelső szintieket is sokan kizárják kereséskor).
2019. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A földszinti lakások legtöbbje eleve nem igazi földszint, hanem már az első emelet, mert az igazi földszinten a ház bejárati előtere, tárolók, pincék, garázsok szoktak lenni. Ezeknél csak azért nevezik földszintnek a valójában első emeletet, mert az az első lakószint. Az ilyen lakásoknál nincs meg egyik említett gond sem. Ilyenek a panel házak és az újépítésűek. Ezek ezért nem is olcsóbbak.

A régi tégla épületeknek szokott igazi földszintje lenni, azokkal lehetnek ilyen gondok, ezek tényleg olcsóbbak.

Ami a legkevésbé kelendő, az a legfelső szint.

2019. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!