Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell félniük a kilakoltatástól?

Kell félniük a kilakoltatástól?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy vettem házat egy családtól. (Rendesen ügyvéd, közjegyző adásvételi..) Több hónapjuk volt arra, hogy kiköltözzenek, lassan lejár az idő, viszont tudomást kaptam arról, hogy nem intézkednek ház ügyben, mintha nem akarnának elmenni. Mivel nem vagyok jártas a témában első ház vásárlóként, így szeretnék információkat gyűjteni arról, hogy mire számítsak.. A határidő végével odamehetek rendőrrel, hogy márpedig tessenek elhagyni az ingatlant?

2019. máj. 3. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Persze.
2019. máj. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha lejár a megbeszélt határidő a tiéd a ház. Hajítsd ki őket.
2019. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ennek egy menete.

Tértivevényes felszólító levél, ügyvéd, bíróság ...

Én mondjuk megoldanám saját hatáskörben, de ezt neked nem tanácsolhatom.

2019. máj. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha közjegyzővel hitelesített okiratod van az adásvételről, nem kell bíróság. Egyböl mehetsz a végrehajtóhoz. Mi a határidő? Miért nem akarnak elmenni?
2019. máj. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Hivatalos papír van róla.

E hónap 30-áig kellene nekem is költözni, ebből kiindulva kaptak egy csomó időt.. Nekik volt rá 3 hónapjuk intézkedni.. Eleve ők adták el a házat, az ember azt hinné, hogy volt is amit megtudnak/megtudnának venni, hisz arról volt szó..

2019. máj. 3. 10:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy attól a perctől kezdve,hogy nem költöznek ki, te jogosult vagy kötbért felszámolni nekik.

Ennek a mértékét nem tudom, de lényeges több, mint a bérleti díj lenne. Talán a 2-3-szorosa.

Ezt pluszban követelheted és végrehajtathatod rajtuk.

Csak közjegyző által küldesd ki nekik!

2019. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Rájuk kéne kérdezned, hogy konkrétan mi a helyzet, és tudatni velük, hogy intézkedjenek. Lehet rokonokhoz terveznek menni csövezni, csak kihúzzák a házban, amíg lehet.


Milyen családnak tűntek? Orsósék? Mert akkor lehet belőle kis perpatval :)

2019. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Neeem Orsos felek, de Lakatosnak siman elmehetnek. :) Ugy viselkednek konkretan.. Nem reagalnak se hivasra, se uzenetre. Viszont az jo, hogy amit kotbert emlitesz, bele lett foglalva a szerzodesbe, hataridon tul naponta 10.000 magyar forintot kell fizetniuk.:)
2019. máj. 3. 13:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi előtt is ilyenek voltak, vagy akkor jópofiztak?
2019. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elotte persze.. Ment az, hogy ha rajtuk mulik, akkor egy honapon belul tudunk koltozni. Most meg a gaztuzhelyet is viszik magukkal. :D
2019. máj. 3. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!