Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol hirdetnek az emberek...

Tices kérdése:

Hol hirdetnek az emberek eladó házakat? Ingatlan.com, ingatlan. Jofogas.hu, ezeken kívül csak ismétlődéseket látok, mindenhol ugyanazok a hirdetések (ingatlantájoló és társai).

Figyelt kérdés

Az érezzük, hogy valahol elmennek a számunkra érdekes ingatlanok valami más csatornán. Van valami más út is vagy ilyen gyér a piac?

Szegeden keresünk eladó házat, 25-35M körül. (Attól függően hol, milyen állapotban van, több megoldás is lehetséges. 3-4 szoba, normális elrendezés, statikailag normál ház, kerttel, kocsibeállóval(kertbe be lehessen állni, így a sorházak jellemzően kiestek).

Hitelképesek vagyunk, tőke is van. Túl sok a vadász, kevés a fóka. Mindenféle vályog, osztott közös tulajdon, stb. házak vannak felrakva hónapról hónapra. Valamit kihagyunk? Ingatlanosok csak ígérgetnek, hogy visszahívnak, a fenti két oldalon vannak új hirdetések, de a jók pillanatok alatt elmennek. Bármi ötlet, hogy valamit mi nem nézünk, nincs tudomásunk, hol kellene keresni eladó házat Szegeden? Vagy törődjünk bele, hogy ilyen a piac jelenleg.



2019. máj. 4. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokan nem is hirdetnek.

Ahol én lakom (nem Szeged) most ebben a pillanatban 64 házról tudok ami üres és még csak kiírva sincs a kapura, legfeljebb 5-6.

Nekem bevált, hogy kinézek egy helyet, oda elmegyek és helyben érdeklődöm, egyben felmérem a település hangulatát, az emberekkel elbeszélgetve.

Tudom, Szeged nem egy kis település, de biztos van olyan része ahova mennétek és ahova semmiképp. A nektek szimpatikus részen kellene érdeklődni és biztos találnátok!

2019. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A támogatási lehetőségek miatt egyre kevesebb az eladó ingatlan. Ami jó állapotú mindig gyorsan elmegy,az is lehet,hogy ingatlanos ismerősnek van a tarsolyában olyan vevő is akinek máris átpasszolja ha megfelelőt hirdetnek.


Akik eladnak is meggondolják, mi - vevők voltunk- számtalanszor tapasztaltuk,hogy az eladó visszalép, mert ha nincs + pénze, nem tud igénybe venni semmit, az eladási árból nem tud különbet venni mint amit elad.


Amikor mi lakást kerestünk folyamatosan néztük az eladókat minden oldalon, beállítva a paramétereket hírleveleket kértünk. Ezt nem mondjuk napi 1 X tettük, erről szólt minden szabad/nemszabad percünk. Manapság azonnal le kell csapni arra amit megfelelőnek talál a vevő, meg kell nézni, és sajnos, nagyon sajnos, sokat nem lehet rajta dilemmázni.

2019. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A hirdetési oldalakon be van állítva az értesítés, én is átnézem többször is a kínálatot, tudom melyik miért nem tetszik. Olyat is megnézünk, ami nem feltétlen tökéletes, csak hogy lássuk a piacot, hogyan működnek az ingatlanosok, eladók, milyen kialakítások vannak.

Az, hogy kimenjek és ott érdeklődjek, azt valahogy nehezen tudom elképzelni, megállaok egy ház előtt, becsöngetek, hogy nem-e tud eladó házat? Én biztos furán/gxanakvóan néznék egy ilyen idegenre. Arra már gondoltam, hogy eldobható kártyás számmal teszek ki a környékre villanykarókra hirdetést, hogy hátha belefut valaki, de őszintén magam se hiszek benne túlságosan.

2019. máj. 4. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennyire gyér a piac. Nem csak ott, keleten is. Több éve hirdetett, túlárazott, lepukkant, vizes vályog falú, stb. ingatlanokkal van tele.
2019. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az, hogy kimenjek és ott érdeklődjek, azt valahogy nehezen tudom elképzelni, megállaok egy ház előtt, becsöngetek, hogy nem-e tud eladó házat?"


Bár ez sem rossz megoldás, de nem erre gondoltam!:)

Bemész önkormányzatba, kocsmába (mi itt kaptunk hasznos infókat), boltba, orvosi rendelőbe, postára és megkérdezed.

De ha te adsz fel hirdetést, az is működhet!

2019. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nálunk most van folyamatban a házvásárlás.

Mi is úgy éreztük hogy nagyon gyér a kínálat. Jófogás Ingatlan-t és az ingatlan.com-ot néztük folyamatosan, szűrőt beállítva, értesítést kérve. Nekünk végülis szerencsénk volt mert fél éven belül találtunk megfelelőt (kisebb kompromisszummal). Az biztos hogy ha találsz egy jót, nem lehet sokáig gondolkodni mert elviszi más, és manapság alkudni sem igen lehet, max. minimálisan.

Nekünk is mondtak ilyet ismerősök, hogy ahol ők laknak, van több eladó ház is de nincsenek fent a neten. Ezt nem is értettük, hogy akarják eladni ha nem hirdetik meg? És szintén tanácsolták, hogy kocsikázzunk a szóba jöhető településeken és kérdezősködjünk. Én is furcsállottam ezt, de végülis nem került rá sor mert találtunk ingatlan.com-on, ráadásul közvetlen az eladó hirdette nem ingatlanos, így egyszerűbb volt az egyeztezés is.

Egyszóval tényleg nem könnyű, van aki évekig keresgél!

2019. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Facebookot is nézzétek, nálunk mániákusan hirdetnek rajta ingatlant is.

Egy tanácsot tudok adni : legyetek gyorsabbak.

2019. máj. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. Kihagytam a felsorolásból, a facebook-os hirdetéseket is nézzük és meglepően nagy százalékban találunk, látunk érdekeset. (Százalékosan talán többet mint mondjuk a jofogas.hu-ról.
2019. máj. 5. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!