Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladás részletfizetésre,...

Ház eladás részletfizetésre, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Eladnám a házam, vidéki, kis értékű, a vevő így is havi 100.000 Ft-al tudná csak törleszteni. Ő valami sablon, netről letöltött fogalmazvánnyal szerette volna az elővásárlási szerződést megkötni, ami aláírásával adná az első százast, ami a szerződés szerint foglalónak minősül. Ezt a foglalót bukná el, ha nem fizetné a részletet - legalábbis ez van azon a netről letöltött szerződésen, amit elküldött, mivel neki már volt ilyen. Tehát ha a vevő miatt meghiúsul a szerződés, akkor ő bukja a foglalót. De arról egy szó sincs a szerződésben, hogy a többi, addig befizetett részlettel mi lenne.


Meg aztán ő úgy gondolta, hogy az ügyvédet csak a részletek végén, a tényleges adás-vétel miatt kell bevonni.


A kérdésem az, hogy szerintetek jó ez így?



2019. máj. 5. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Közjegyzőnél kössetek szerződést!

2019. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Dehogy jó. Szépen elmentek egy ügyvédhez . Persze majd évekig fizeti, egyhavit nem fizet mert meggndolja magát te meg adj vissza minden. El van ez varázsolva. Ez nem így működik.
2019. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem jó, ügyvèdhez menj azonnal ès csináljatok egy normális szerződèst, mert ez neked hatalmas kockázat. Kamat nèlkül pedig vesztesèg is lehet, bár ha kisèrtèkű, talán jobb így eladni, mint hogy a nyakadon maradjon ès tönkremenjen.
2019. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

15 hónap, másfél milliós árat fogadott el. Igen, mi is erre gondoltunk, kell az ügyvéd és egy rendes szerződés.

2019. máj. 5. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs de ennyit nem tudott összerakni, arra a mi garancia, hogy havi 100-at el tud rakni?
2019. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Énis vettem egy ingatlant részletre, ügyvéd, szerződéssel.

Ingatlan adásvétel, tulajdonjog fenntartással, így írtuk. Fizettem neki havonta, de addig még nincs kifizetve a nevén marad.Mi belevezettük ha nem bírom fizetni, akkor az addig befizetett részletek, albérleti díjként levan tudva,és nem követelhet vissza.

2019. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én nem "Követelhetem" vissza...

Elírtam elöbb.

2019. máj. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó, mi is így csináltuk! :)
2019. máj. 17. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!