Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » "Sötét településeken" való...

"Sötét településeken" való ingatlanvásárlás így milyen ötlet?

Figyelt kérdés

Most belemehetnék a mai ocsmány ingatlanárakba, úgyis csak védenétek az egészet, meg ez a kapitalizmus, szeretni kell stb. stb. szóval hagyjuk is.


Azon gondolkodtam, hogy akinek pl. nincs családja, és magát nem félti, mi lehet a gond akkor, ha egy olyan településen vesz ingatlant, ahol hát sok "C", nem jó a közbiztonság.


Tételezzük fel valaki jó fizikumú, magasan képzett harcművész/küzdősportos, aki a fegyveres támadást is tudja kezelni...


Annak mi gondja lehet ilyen helyen? Rakat egy riasztót a házba és bérel egy vagyonvédelmi cégnél szolgáltatást, aztán kocsival meg bejár a megyeszékhelyre dolgozni, vagy ahol a legközelebb van munka.


Az már más kérdés, ha valakinek családja van, akkor őket félti, és így nem kivitelezhető...


2019. máj. 9. 13:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést olvastam, és így gondolkoztam el ezen a dolgon.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2019. máj. 9. 13:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem "sötét településen" élek, közel 2 m vagyok és nem vagyok az a beszari típus, mégis árulom a házam a közelmúltban mellém költözött család miatt. Pedig ezek még a "jobbak", a pasi taxizik, pénz van dögivel valahonnan.

Nos!

A legalapvetőbb együttélési szabályokat nem tartják be.

Öt tagú a család, de ott rendszeresen vannak vagy 20-an, üvölt a zene, ordítoznak, szemetesek (amit a szél áthord hozzánk). A kutyáik az utcán, a gyerekekkel együtt, az úttest a focipálya és ha jössz kocsival, mintha ott sem lennél. Télen minden szemetet elégetnek,a gumitól a ruhákig, fekete füst az egész utca. Nyáron a kábeleket égetik az udvaron, azért nem lehet szellőztetni.

Hangosak, bűzösek, koszosak, antiszociálisak.

Azt, hogy egy perc nyugalmad nincs, meg nem tudsz aludni, nem tudod kivédeni semmilyen harcművészettel.

Egy panelen meg még ha nem is fizetnek, akkor a te villanyodat, fűtésedet is lekapcsolják, akármilyen küzdősportos vagy, a többi nyalánkság mellé bónuszként.

2019. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan vásárlás előtt vagyok. A környéki sötét helyeken tudnék venni hitelmentesen.

Mégis inkább veszek fel hitelt, csak jó környéken legyen. Kinek mi a fontos.

Én heti 4x futni járok és 3 műszakban dolgozok, gyakorlatilag mindig sötétben indulok vagy végzek (nyár a kivétel, de ősszel, télen és tavasz elején így van).

Nem szeretnék olyan környékén lakni, ahol fokozottan figyelni kell a biztonságra .

Ahol most lakok, ott az utcában 10 év alatt 1 betörés volt, az is családon belüli viszály volt.

Soha semmilyen atrocitás nem ért még a környéken lakòktòl.

Inkább fizetem a hitelt, mint hogy a c putri közepén éljek. Na meg ha lesz gyerekem, akkor ő járhat a helyi suliba. Ha a c helyre költöznék, minden egyes nap be kéne vinni kocsival a jó környékre és hazahozni délután. Szerintem mindenkinek jobb, ha gyalog 5 percre van a suli 8 évig, nem fél óra kocsi útra.

Egyébként nem vagyok rasszista, a munkahelyemen a kedvenc kollégám roma származású. De sajnos nem mindenki olyan rendes, tisztességes és intelligens, mint ő. 😔

A régi házamba fél év alatt 3x törtek be. Ez kb 15 éve volt. Nem éreztem jól ott magam, ha kötöttem volna riasztót sem. Állatot (cica, kutya) sem mertem ott tartani.

2019. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a települések legtöbbször nem olyan közel vannak a megyeszékhelyekhez, mert ha ott lennének akkor felmennének az árak és más lenne a lakók összetétele.


Így meg aztán hova jársz dolgozni? Meg hány km -t? Elmegy az egyszeri spórolás a benzinre, kocsikra.


A vagyonvédelmi cégek meg sajnos a városok határától kifele már semmire nem jók. Nekem is volt bekötve, állandóan tévesen riasztott, de igazából fél óra lett volna mire ideérnek. (Előtte felhívnak még, hogy biztos-e... amikor biztos lehet fel se tudom venni... mire ezek ideérnek?) Aztán mit is csinálnak egy zárt udvarba ők se mennek be, járkálnak, lámpázgatnak. 1000 -ből egyet megfognak abból PR cikkeket iratnak.


Mindennel csak a baj lesz, én nem költöznék ilyen helyre.


Akkor már inkább egy kietlenebb, elnéptelenedő, de normális faluba.

2019. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A fiatal harcművész is egyszer megöregszik, segítségre szorul. "Segítség" meg ott van ugyan a szomszédban, de aligha van benne köszönet...
2019. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És általában ezeket a "harcművészeket" szokta egy 50 kilós suhanc úgy megrúgni, hogy nyílt sípcsonttörése lesz...
2019. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam olyan helyen, a munkám miatt hála Istennek csak egy évig, ahol egy család nem mehetett el együtt sehova. Legyen az temetés, vagy esküvő, mert valakinek mindig őriznie kellett a házat.

A kancigány ült a buszmegállóban, ahol szemmel tartotta a faluból kivezető utat is és telefonált, kik mentek ki a faluból. Azoknak aztán annyi is volt, mire hazaértek.

2019. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy valaki is írta, a baj a hangoskodással és a nemtörödömséggel van inkább. Meg az fix, hogy ott többet nem adod el, amit vettél.
2019. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező, menj el Salgóba, menj Nógrádba, és 1 év múlva gyere vissza kérdezni, ill. számolj be a tapasztalataidról.


Hány olyanról tudok, hogy az utcában egyetlen(!) család lakik csak, de a környékbeli házak nem kelnek el évek óta. Olyanról is tudok, hogy valaki megvette volna már a házat, de utolsó pillanatban meglátta a szembe szomszédját kijönni, és ugrott az üzlet. Pedig eleve olcsón jó ház volt.

2019. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy kb eladhatatlanok az ingatlanok arra felé, még így is, hogy adják veszik az ingatlanokat, mint a cukrot. Másik, hogy képzeld el, minden nap haza kéne járnod egy gettó környékre, milyen lelombozó érzés lehet.. Szégyelled majd a barátok, rokonok előtt, leendő párodnak ciki lesz bemutatni a lakást.
2019. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!