Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit fognak kezdeni az életkezd...

Mit fognak kezdeni az életkezdő fiatalok az elszállt ingatlanpiaci árakkal a CSOK miatt?

Figyelt kérdés
Eléggé aggasztónak találom, hogy a CSOK miatt azok a fiatalok/ fiatal párok, akik még az önálló életük elkezdésének elején járnak, gyereket még nem terveznek 5 éven belül, teljesen lehetetlen helyzetbe kerültek a kormány intézkedései által. A CSOK miatt sajnos építkezni lehetetlen valamiféle hitel nélkül az egekben lévő építőipari alapanyagárak miatt, lakást/házat venni meg egyenesen kivitelezhetetlen, ha csak nem örököl a gyerek, vagy a szülei nem raktak neki félre már a születésétől kezdve. Ezt még tetézi, hogy az albérletek is drágultak. Mi lesz a fiatalokkal? Ezzel csak ezt érik el, hogy még többen hagyják el az országot, mert itt lakni nem fognak tudni...hacsak nem mamahotel 40 éves korukig, vagy fővárosi panellakásban több generáció egy szobában...

2019. máj. 11. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
61%

Irreális elvárás a fiatalokkal szemben, hogy adósítsák el magukat egy életre brutálisan és mindezek mellett még határidőre szüljenek is 3 gyereket. Teljesen egyértelmű, hogy alapvetően a CSOK nem támogatja a fiatal pályakezdőket, szárnypróbálgatókat. A meglévő családokat inkább.

És mi lesz a fiatalokkal? Valahogy mi is megoldottuk 2 éve, pedig már akkor is nehezebb volt, mint azelőtt 2 évvel és most is nehezebb, mint nekünk volt két éve. Nem panaszkodunk, mert a kezdő bérünkhöz képest pár év alatt duplázódott a fizetésünk és nem esik nehezünkre, hogy kifizessük a törlesztőnket, illetve folyamatosan előtörlesszünk. Ugyanakkor eszünkbe sem jutott volna papíron gyerekeket vállalni pénzért cserébe. Annyira bizonytalan volt még az életünk, a kilátásaink, az anyagi helyzetünk, hogy öngyilkosság lett volna. Most kezdünk rendbe jönni anyagilag a lakásvásárlás után. Már nem kell bútor, nem kell felújítani, nem viszi el valami állandóan a pénzt. Most, két év után tudunk lassan elgondolkozni azon, hogy adottak a feltételek egy gyermek megszületéséhez. Aztán talán a másodikhoz is, de akkor már kicsi lesz a hely, tovább kéne költözni, node hogyan?

Az élet állandó kérdőjelek sorából áll és ennek gondolkodó ember életében sosem lesz vége. Mindenki megoldja valahogy a saját életét.

2019. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
67%
mi még épp el tudunk csípni az örökségből egy félig omladozó vályogházrészt az agglomerációban 20 millióért, amennyit egy ember egész életen át nem bír összetarhálni... köszi, csok! mi meg még azt gondoltuk, hogy megyünk is valamire ennyi pénzzel. és mi még a szerencsések közé tartozunk, mert ki tudunk egyben fizetni egy kutyaólat :(
2019. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
71%
ja és mindezt úgy, hogy 7 éve fizetünk 130-170e ft albérleti díjat, így esély nem volt növelni a "tőkét", de az állami elletőgépezetben akkor sem fogok részt venni..
2019. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
52%

Reménytelen.

Nekünk is csak úgy oldódott meg, hogy a szülőknek volt egy nem használt kis garzonlakása, ahova beköltözhettünk. Ha ez nincs, akkor fogalmam sincs, 40 éves korunkig lakunk a szülőknél. Rettenet...

25 éve amúgy simán tudott venni egy átlag pár legalább egy panellakást.

2019. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
70%

"25 éve amúgy simán tudott venni egy átlag pár legalább egy panellakást."

Nem, nem tudtam. 28 éves koromig laktam a szülőknél (panelben), addig spóroltam, majd felvettem mellé még 5 millió hitelt, hogy tudjak venni egy 38nm-es garzont.

Miből gondoljátok, hogy 25 éve könnyebb volt??? Semmivel sem volt könnyebb, óriási tévedésben vagytok.

2019. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
100%

#15 azért épültek fel konkrétan új települések, település részek gombamód a 80-as 90-es években...


Nem az árakkal van baj, hanem az ár-érték/helység aránnyal. Ez totál felborult.

2019. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
45%

azért nem mindegy, hogy valaki 5 milliót fizet vissza 20 évig, vagy pedig 30 milliót..


a bérekről lehetne beszélni, meg arról, hogy pest megyében egy családi fészekre a beugró 40 millió, és akkor még nagyon alacsony árat mondtam, rengeteg megalkuvással.


kezdünk osztrák áron kínálni lakásokat negyedannyi átlagkeresettel, a fővárosban már a milliós négyzetméterár az konkrétan itt van a küszöbön, ha nem a lakatos lakótelepre akarsz költözni.


és persze anyáméknak sem hullott az ölükbe a családi ház, de felépítették csórón is (miközben az építkezés manapság luxusnak számít), és a fizetésüknek nem a fele ment rá a lakáshitelre utána 20 évig, hanem az ötöde se..

2019. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
45%

#15

Szüleim, párom szülei, kb minden létező velem egykorú ismerősöm szülei tudtak 20-25 éves koruk között venni anno lakást úgy, hogy az említett emberek közül senkinek se volt olyan "hű, de hű" kategóriás állása. Pl szüleim: bolti eladó & raktáros, párom szülei: mindketten bolti eladók voltak akkoriban. Szüleim 25 évesen már gyereket vállaltak a saját lakásukba, párom szülei azt hiszem 20 évesen tudtak összehozni egy sajátot, ezt pontosan nem tudom.

Most még mérnökkéntis nehéz 30 alatt, nem hogy eladóként...

2019. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
60%

Én nem tudom... ahány ház, annyi példa. Az én szüleim is 50 nm-es panelben kezdték, hitelből, szocpollal, jelentős családi segítséggel. Lassan 30 leszek. Mi 3 éve élünk a párommal saját lakásban, jelentős hitellel. Nagyon nem látom, hogy most nehezebb lenne, ők is főiskolára jártak, 22-3 évesen kezdtek dolgozni, én 25 évesen. Egy fikarcnyit sem volt egyszerűbb nekik, vagy a környezetünkben a velük egykorúaknak, mint most nekünk, a gyerekeiknek. Én ezt a példát látom.

Hülyeség egyébként összehasonlítani béreket és hasra bemondani lakásárakat. Budapesten is találni panelt 25 millióért és vidéken is lakást ugyanennyiért. Budapesten is lehet keresni minimálbért és vidéken is erős, átlag feletti sok százezres bért.

2019. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
51%

"azért nem mindegy, hogy valaki 5 milliót fizet vissza 20 évig, vagy pedig 30 milliót.."

Ja, mert muszáj felvenni a 30 milliót, mi? Igények azok vannak, utána meg megy a szájtépés ezerrel.

Plusz adalék: 25 éve az 5 millió nem annyit ért, mint manapság. Jelenértékről "teccett" már hallani? Pénzügyi kultúra, az van... Ha már valaki 20 évesen nem tud felmutatni egy 30-40 milliós ingatlant, akkor már megy a visongás ezerrel, szar az állam, szar a kapitalizmus, mocskos munkaadók, stb.

2019. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!