Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit fognak kezdeni az életkezd...

Mit fognak kezdeni az életkezdő fiatalok az elszállt ingatlanpiaci árakkal a CSOK miatt?

Figyelt kérdés
Eléggé aggasztónak találom, hogy a CSOK miatt azok a fiatalok/ fiatal párok, akik még az önálló életük elkezdésének elején járnak, gyereket még nem terveznek 5 éven belül, teljesen lehetetlen helyzetbe kerültek a kormány intézkedései által. A CSOK miatt sajnos építkezni lehetetlen valamiféle hitel nélkül az egekben lévő építőipari alapanyagárak miatt, lakást/házat venni meg egyenesen kivitelezhetetlen, ha csak nem örököl a gyerek, vagy a szülei nem raktak neki félre már a születésétől kezdve. Ezt még tetézi, hogy az albérletek is drágultak. Mi lesz a fiatalokkal? Ezzel csak ezt érik el, hogy még többen hagyják el az országot, mert itt lakni nem fognak tudni...hacsak nem mamahotel 40 éves korukig, vagy fővárosi panellakásban több generáció egy szobában...

2019. máj. 11. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
73%

"Valamiért rohadt érdekes, hogy az ismerősi, rokoni körben a 40-50-60 évesek mind saját házban kezdhették az életüket, pedig mind egyszerű dolgozó volt."


Valamiért rohadt érdekes, hogy 50 éve még szinte minden városlakó állami bérlakásban élt.

2019. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
100%

64%


"Amikor különköltözöl, akkor eladjátok azt a házat, amiben felnőttél, és azoknak a nm-eknek az ára, amik eddig is a tieid voltak, azok ezentúl is a tieid."

Neked mi bajod van? :D Az megvan, hogy a szüleim tulajdonában álló házat, ha eladják (majd egyszer, ki tudja mikor btw) akkor a pénz a szüleimé lesz, nem az enyém?

De tegyük fel, valami oknál fogva kapok majd belőle mondjuk 10millát. Hogyan és miért segítene nekem a fiatalkori otthonteremtésemben az, hogy majd valamikor x év múlva, talán 60 évesen kapok majd pénzt?

Ez amúgy valami vicc akar lenni? Vagy hogy gondolod? :D


"A 27 milliós még mindig egy 3 generációs (!!!) ház ára. Mi a ... ... nak neked 28 évesen egy olyan ház, amire majd csak 25 év múlva lesz szükséged, amikor 6 fős családod lesz?..."

Cuki vagy! :) Megnéztem, a faluban 30misi környékén mennek 60 négyzetméteres házak, amit nem mondanék többgenerációsnak, egy átlagos kis családi ház, 1-2 gyerekkel talán még oké.

2019. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
22%

Az alapvető probléma,hogy mindenki 30m-ban gondolkodik.


Pest megye szélén lakom. 100% C-ány mentes kistelepülés,csend,nyugalom,tiszta levegő.


Autóval kb 15perc egy 70e fős megyeszékhely(itt dolgozom),és egy-egy 40e és 25e fős nagyváros a közelben.


Munkát itt csak a kifogás és alibigyárosok nem találnak. Az,hogy tavaly mennyiért sikerült itt házat venni,nem írom le úgysem hiszi el senki.Egyre többen jönnek ki a büdös,szmogos,zsúfolt városokból,hiszen itt kb fele,harmadárért kap -jobb,nagyobb- ingatlant.Reggel pedig kb ugyanannyi beautózni mint egy bedugultabb városszéli részről. 30m-nak a FELÉBŐL itt már olyan házat kapsz,hogy épp a s....det nem nyalja ki.. Szét kell nézni egy picit és gondolkodni,az ország nem csak Bp-ből megy Győrből áll... :-)

2019. júl. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:

#43

Én se Budapestről írtam azt, amit. Ez egy kis falu.

Településnevet írnál? Kíváncsivá tettél.

2019. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
41%

"Valamiért rohadt érdekes, hogy 50 éve még szinte minden városlakó állami bérlakásban élt."


Valamiért rohadt érdekes, hogy azok nem a statisztikai átlagbér FELÉBE kerültek és a rendszerváltás után megvehették ezeket a lakásokat a bérlők pár havi bérleti díjért. :)

2019. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
100%

"Munkát itt csak a kifogás és alibigyárosok nem találnak."


Na de ecsém, elmondom mi az én személyes problémám (gondolom nem csak nekem van ilyen). Informatikus vagyok (erre ugrik gyk-n mindenki), közelebb van a nettó fizum a millióhoz mint az 500-hoz. Vidéken vagy nem kapnék munkát (pedig aktívan nézegetem), vagy ha igen, akkor a fővárosi fizetésem kb. harmadáért se. Anyagilag megéri nekem az albérlet jelenleg, viszont lehet én vagyok a szemét, hogy azt várnám, hogy az átlagbér kb. háromszorosából legalább sanszom legyen valamire, ami nem egy napfénytelen, oszló lyuk és nem másfél órára van a belváros (ahol ugye a munkahelyek vannak). Ne hogy azt higyje nekem valaki, hogy egy belvárosi studiólakást keresek, hanem mondjuk egy élhető, egy szobás valamit. Most már ott tartunk, hogy gyorsabban emelkednek az árak, mint a félretett pénzem, pedig nem élek nagy lábon.

2019. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
19%

"vagy ha igen, akkor a fővárosi fizetésem kb. harmadáért se."


Lehet,hogy így van lehet,hogy nem.Azt azért nem gondolom,hogy egy megyeszékhelyen informatikusként kevesebbet keresnél mint egy közepes festő vagy burkoló.

Egyébként senki nem mondta,hogy az életmóddal nem lehet akár szakmát is váltani....

2019. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet,hogy így van lehet,hogy nem.Azt azért nem gondolom,hogy egy megyeszékhelyen informatikusként kevesebbet keresnél mint egy közepes festő vagy burkoló."


De nincs szoftverfejlesztői állás, hidd el. Néhány rendszergazdai van, kb. garantált bérminimumért.


"Egyébként senki nem mondta,hogy az életmóddal nem lehet akár szakmát is váltani...."


Persze, most majd nekiállok egy másik 2-3-4-5 éves képzésnek, nyilván. Tuti sokkal előrébb leszek.

2019. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:

57%, te totálisan el vagy tévedve :D

Településnevet pedig továbbra is kíváncsian várom :D

2019. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
0%

57%, te totálisan el vagy tévedve :D


Taníts mester! :-)

A település akit komolyan érdekel kb 2 perc alatt kiguglizza,akit meg nem annak meg tökmin1..

2019. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!