Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit fognak kezdeni az életkezd...

Mit fognak kezdeni az életkezdő fiatalok az elszállt ingatlanpiaci árakkal a CSOK miatt?

Figyelt kérdés
Eléggé aggasztónak találom, hogy a CSOK miatt azok a fiatalok/ fiatal párok, akik még az önálló életük elkezdésének elején járnak, gyereket még nem terveznek 5 éven belül, teljesen lehetetlen helyzetbe kerültek a kormány intézkedései által. A CSOK miatt sajnos építkezni lehetetlen valamiféle hitel nélkül az egekben lévő építőipari alapanyagárak miatt, lakást/házat venni meg egyenesen kivitelezhetetlen, ha csak nem örököl a gyerek, vagy a szülei nem raktak neki félre már a születésétől kezdve. Ezt még tetézi, hogy az albérletek is drágultak. Mi lesz a fiatalokkal? Ezzel csak ezt érik el, hogy még többen hagyják el az országot, mert itt lakni nem fognak tudni...hacsak nem mamahotel 40 éves korukig, vagy fővárosi panellakásban több generáció egy szobában...

2019. máj. 11. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 30 milla feléből olyat kapsz, hogy csillog villog az újszerűt jelent, ahova csak be kell költözni, nem évekig renoválni, mert persze olyanok vannak dögivel
2019. júl. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:

#60

Értem, tehát tudsz venni egy romot, ami több év munka és több millió ft ráfordítás után fog is kinézni MAJD valahogy.

Micsoda lehetőség. :DD

2019. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
100%
Látom sikerült a lényeget megfogni, de persze a te csudijókecód istentudja milyen zsákfaluban biztos fain, csak képzeletbeli :)
2019. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
#59 mutasd, várom nagy érdeklődéssel. De megkérnélek rá hogy a 30 éve ugyanolyan állapotú, romos kádár csodákat és vályogviskókat mellőzd. Egyből leredukáltam a több századat néhány tízre igaz?
2019. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
0%

Ya értem már.

A vályogház nem ház

A kádár kocka nem ház

Ami nincs felújítva a 2019 trendnek megtelően az nem ház.

Amivel esetleg foglalkozni kellene és 1-2 millát rádobni az nem ház.

Hofit idézve : nem a zsömle kicsi.....


Nos akkor ennek tükrében megállapíthatjuk hogy itthon 10m alatt autót sem lehet venni. Holmi fapados kis proliautókról nehogy már bemesélje vki,hogy az autó..de igazából telefont sem lehet sajnos 300e alatt venni.. :-)

2019. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:

A Kádár kockával részemről nincs baj, de vályogházat vegyen az, akinek két anyja van. Az egy orosz rulett, teli tárral.


Na, mutatod már a szuper házadat, amire költeni se kell?

2019. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
0%

"Na, mutatod már a szuper házadat, amire költeni se kell?"


Sehol nem mondtam,hogy nekem "szuper" házam lenne,sőt azt sem,hogy nem kell(ett) rá költeni.

Mutassam? Minek? Hogy megállapításra kerüljön,hogy egy rózsadombi villához képest micsoda egy ótvar putrim van? ugyan már...

2019. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
100%

#65

Senki nem írta, hogy az nem ház.

TE írtad, hogy olyan házról beszélünk, ami "épp a s....det nem nyalja ki". Egy lepukkantabb kádárkocka az háznak ház, de ezt a sggkinyalós megjegyzést nem tudom értelmezni vele kapcsolatban. :D

2019. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
100%

"Amivel esetleg foglalkozni kellene és 1-2 millát rádobni az nem ház."


Az a baj, hogy ezekre nem 1-2 millát kell rádobni, hanem 6-8 milliót mire - igen, ez számít élhetőnek* - 2019 trendi lesz.


*normális fürdőszoba és konyha (van aki még főz azért otthon, nem rendeli), normális fűtés, normális ablak, normális padlózat, valami nem depresszív (30 éves tapéta...) festés, leégnie se kéne a háznak a fogyasztók miatt, ezért nem lenne rossz egy új villanyvezeték rendszer sem, de hogy az alap se süllyedjen meg amiatt hogy eltörik a szintén 30-40 éves rozsdás vízvezeték, azt is kéne cserélni. De a fenébe, a tető is palából van, gyenge lécezéssel, annak se kéne beáznia, uccu neki cseréljük, de a fenébe de kva drága ez a veszélyes anyag elszállítás, plusz tetőlecezés... Soroljam?

2019. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:

#69

Na igen. Eppen most vagyunk hazfelujitas kozben. Csak feluleti munkak (jarolap, parketta, falcsiszolas, festes, csempe, uj ablakok es bejarati ajto, uj szaniterek, uj gepek, uj futopanelek, stb, mert ezek voltak hasznalhatatlanok, plusz aramot kell bekotni, es be kell rendeznunk), mi olyan 3 millat szamoltunk annak tudataban, hogy siman lehet hogy tobb lesz.

35 nm, a jarolap es az aramszereles kivetelevel mindent mi magunk csinalunk a sajat kezunkkel.

Egy kicsit nagyobb haz, ha meg falat is kell bontani, csovezni, plane ha szakit is akar az ember nem maga akar vele galyazni melo mellett, akkor eselytelen 1-2 millabol.

Csak a megszolitott valaszolo valami alternativ valosagban el, ez mar biztos. :D

2019. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!