Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Titeket is szörnyen letör,...

Titeket is szörnyen letör, hogy nincs saját tulajdonú ingatlanotok és valószínű h nem is egyhamar lesz?

Figyelt kérdés

Majdnem minden ismerősöm kap a szüleitől lakást/lakás alapot.

Nekem, minimál bérből kb soha nem lesz.

Úgy gondolom, így nem lehet teljes az életem.

Kiszolgáltatott vagyok az albérletben, sosem alakíthatom saját képemre, bármikor kirakhatnak, még kutyát sem túlzottan vállalhatok. Állandóan költözgetni kell...

Rossz érzés fog el, bizonytalan vagyok nagyon.


Tudom, tudom nyugaton mindenki bérlakásban él, ez engem megmondom őszintén nem érdekel. Nem ott vagyunk.


Szerintem ha valaki gyeret vállal, annak a jövőhére is gondolnia kellene, mert nem a gyerek akart megszületni létezni és élni, hanem a szülő. Szerintem sokan el vannak tévedve, hogy annyi a gyereknevelés hogy van tető a feje fölött meg kap enni...


Hogyan bírkóztok meg ezzel a tudattal?


Külföldre nem szeretnék menni, távol a családtól rokonoktól.



2019. máj. 13. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

"mert nem a gyerek akart megszületni létezni és élni, "


Amikor kibújtál és láttad, hogy nem kaptál a cumisüveg mellé rögtön egy lakást is, miért nem bújtál vissza?!

2019. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem, nem tör le. Nem vagyok depressziós és nem állítok magam elé olyan magas falat amit nem tudok megmászni.


Nem tudom hány éves vagy (nem is érdekel), de ez alapján "Nekem, minimál bérből kb soha nem lesz." a hiba az ön készülékében van. Magas az elvárás és nincs mögötte "mire".



"Kiszolgáltatott vagyok az albérletben", "bármikor kirakhatnak", "Állandóan költözgetni kell."

Nem tudom mit csinálsz én 11 évig albérletben éltem egyszer költöztem. Nem akartak kirakni, nem kellett költözgetni.


A gyerekvállalásos dolgot meg te sem gondolod komolyan annyira abszurd!

2019. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Én teljes mértékben megértelek, hasonlóan érzek.

Sajnos nálam már depresszió közeli állapotot eredményez, annyira kilátástalannak érzem a jövőt.

2019. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Manapság nagyon népszerűtlen hangoztatni azt, hogy bizony nem minden embernek jár a saját lakás és a jólét. Ezt csak a széles körben elérhető és iszonyú drága hitelek osztogatásával hitették el az emberekkel, amit aztán vagy sikerült kifizetni, vagy nem. Mások 30-40 évig csak remélhetik, hogy minden jól fog menni és utána az övék lesz a ház és nem a banké. Persze az sem mellékes, hogy 40 év után ott akar -e élni egyáltalán az ember és azzal, akivel a hitelt vállalta? Vagy egyáltalán akar -e gyereket vállalni, hitelcsapdába kerülni valakivel, akit talán 10 év múlva megutál? Mi is a mai mottó? Éld ki magad, mindig van más, ne ragadj le, hajts minél több pénzt, vásárolj, ha gond van, lépj le! A házasságok instabilak, mindkét keresetre szükség van, a családot összefogó és otthonteremtő anyapéldát lenézik. Pénzhajtás közben nincs idő élni, ezt a család sínyli meg. Ki akarna így évtizedekre elköteleződni anyagilag?

Ahol a két kereset együtt a 200-at se éri el, ott nincs ésszerű lehetőség saját lakásra, főleg nem gyerekre is mellette. A hitelezők talán ellentmondanak ennek, de azt már nem látjuk, ahogy a munkáját vesztő családtag miatt kilakoltatják őket, vagy a kezes után nyúlnak. A hitelfelvétel is azoknak kedvez, akik anyagilag jól állnak és még egy keresetkiesés sem rengeti meg az alapokat, nem beszélve a rövidebb futamidőkről.

Innentől kezdve hazárdjáték az egész, te is vállahatsz hitelt a pároddal belekalkulálva azt, hogy 2-3 hónapig tartó állásvesztés esetén vége mindennek, ha épp nem csal meg 15 év után és borít fel mindent, amiért addig dolgoztatok.

2019. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Az igényeket a lehetőségeidhez kell igazítani. Gondolom minimálbérből akarsz Budapesti lakást. Vagy Kecskeméten Győrben ugye? Na most akinek nem telik erre az nagyváros közeli faluban vesz valamit. 3 milliós tanyától 10 milliós kertesházig . Bár minimálbérből ez se fog menni. Itt munkahelyet is változtatni kell. Sokan munkásszállóznak 3-4 évet míg összejön önerőre a hitelhez. Persze hogy nem jó én tudom. De ha csak keseregsz tényleg nem jutsz egyről a kettőre.
2019. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2019. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én külföldön dolgoztam, abból tudtam itthon venni házat, emeld fel a s e g g e d és tegyél annak érdekében hogy többet keress, pl tanulj, vagy menj ki külföldre pár évet dolgozni, hidd el nagyon kevés százaléka az embereknek akiknek a szülők lakást adnak.
2019. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Ez a legegyszerűbb... keseregni. Tenni nem akarok érte, de nincs és ez szörnyen letör. Hát fel kell állni és dolgozni érte! Rohadt sokat dolgozni!

Menj külföldre néhány évre, vagy képezd magad és szerezz jobb állást.

2019. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintetek amúgy nem gáz, hogy külföldre kell menni dolgozni ahhoz, hogy itthon lehessen egy lakásod?
2019. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szerintetek amúgy nem gáz, hogy külföldre kell menni dolgozni"

Nem kell! Lehetőség, ha valami miatt itthon nem sikerül boldogulnia.

2019. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!