Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van félnivalója egy ingatlan...

Van félnivalója egy ingatlan eladójának?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés. A vevő konzultál az ügyvédjével, mivel kell neki egy ház, és elkérik az eladótól az összes személyes adatát a szerződés megírásához.

Ha jól rémlik az ügyvédek le szokták fénymásolni a szem. igazolványt, lakcímkártyát, adókártyát, stb. már az adás-vétel létrejöttekor.

Ez kinek kell? Földhivatalnak?

Vagy az ügyvéd magának másolja le ezeket?


2019. máj. 16. 02:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom csak ügyvéd nyújthat be tulajdonváltozást földhivatalnak, de mi van, ha ez valamilyen simlis zugügyvéd, és az adatok birtokában simán átírnak egy ingatlant valaki nevére?

[link]

2019. máj. 16. 03:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját ügyvéded legyen
2019. máj. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is mondta. Akárkinek, vagy akiben nem bízol meg, annak ne add oda az igazolványaidat. Pláne úgy ne, hogy lefénymásolják. Ezt a GDPR nem is engedi már meg!
2019. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos minden lehetséges.

Ne add oda az irataidat és az adataidat senkinek, mert visszaélhetnek vele.

Csak, ha már írjátok a szerződést a saját ügyvédednél.

2019. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez teljesen bevett szokás. A nyaralómat és a régebbi házunkat is így adtam el,a világon semmi probléma nincs vele. Az ügyvédnek bármikor utána tudsz nézni,az adataiddal önmagában semmire nem megy,a szerződés saját kezűleg alá kell írnod,a nélkül mindenhol érvénytelen..
2019. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor add oda ,ha már közösen az ügyvédnél ültök ,és szerződtök. Akkor lemásolja az ügyvéd, de normális esetben alá is irat egy beleegyező nyilatkozatot, hogy hozzájárultál, hogy ellenőrizze az adataid.a tied, és minden résztvevőét...... legalábbis az én ügyvédem így csinálja 4 adás-vételen vagyok túl...
2019. máj. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az ügyvédet minden esetben a vevő hozza, ő is fizeti, ami ugye a vevőt védi.
2019. máj. 22. 05:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz!

Az eladónak is lehet ügyvédje aki az ő érdekeit védi, hogy nehogy megmalmozza a vevő ügyvédje valamivel.

2019. máj. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd és a kifizetése mindig megegyezés kérdése a két fél között.Erről pont nettó hülyeség vitatkozni..
2019. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!