Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan érné meg ingatlant...

Hogyan érné meg ingatlant vásárolni Debrecen környékén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldön élek és 5 éven belül visszaköltöznék. Az első kérdésem az, hogy jobban megérné építeni vagy venni egy házat minimum 4000m2 területtel? A maximum keretem 35 millió forint lenne.


Családot nem tervezek és a hirdetéseket nézve nagyrészt 3-4 szobás családi házak eladóak ezért gondoltam egy <100m2 ház építésére (szakember által). A másik kérdésem az lenne hogy egy 80m2 házat mennyibe kerül fenntartani/hó?


Nem vagyok ismeretes a témával, bármilyen segítséget megköszönök!



2019. máj. 16. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az építkezést JELENLEG(!) 300-350ezer/m2 áron számold, közepes igények mellett. Ehhez jön a telek ára és a kerítés, tereprendezés, kövezés, kocsibeálló, garázs, ami szintén (több)milliós, igény szerint.

Így tudsz kalkulálni idén, hogy 5 év múlva milyen árak lesznek azt a jó ég tudja, de hogy olcsóbb nem lesz az biztos!

Én biztos, hogy keresnék egy jó helyen levő, jó statikai állapotú használtat és személyemre szabottan, a saját igényeim szerint felújítatnám.

A 80 m2-es lakás rezsije?

Nekem a villany 12ezer, ezt a 120 l-es bojler nyomja meg.

A fűtés gázcirkóval télen havi 30-35 (3,5 szoba) nyáron a gáz 3-4ezer, a víz meg amennyit használsz.

A kommunális adót, (nekem évi 6ezer) internetet, kábel TV-t, szemétszállítást (nekem 1800/hó és 4x viszik) nem számoltam, mert ezek mindenütt más.

2019. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

De amúgy tudjátok mi a kva érdekes? Mi kerül egy 30-40 éves házon 3-400 ezer forintba m2-e? Ha már "hozzádvágnak" annyiért újat is?


Vagy, 200-250 ezerbe / m2 ugyanez a ház megyeszékhelyen?

2019. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, kiszámoltam, a havi rezsim 30ezer egyenletesen elosztva, átalányt fizetve.
2019. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Azért mert van egy-egy túlárazott álmodozó, azért nem ez az átlagos. Amellett számold hozzá m2-e lebontva a telek árát is, ami a helytől függ. Nyilván Borsodban kapsz házat telekkel 2 millióért is, de Debrecenben, vagy környékén- jó helyen - ennyiért üres, közmű nélküli telek sincs, 4-6milliónál kezdődnek a telkek, nagyságtól függően.

2019. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyes válaszoló igen részletes és reális képet festett: én is egy régebbit vennék meg, és felújítanám, átalakítanám.

A "Debrecen-környéke" is elég tágan értelmezhető: Pallagon vagy a Csapó-kertben is másak az árak mint pl. Bánkon vagy Pacon.

Ebesen vagy Mikepércsen is magasabbak mint pl. Nagyhegyesen...

Lassan az agglomeráció beolvad Debrecenbe és ez majd tovább drágítja az ingatlanokat...

2019. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Online adatok alapján én is hasonló összegeket kaptam szóval ez egyelőre jól hangzik :).

2019. máj. 16. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ne ülj a babérjaidon, mert az idő nem a pénztárcádnak dolgozik...
2019. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Én is csatlakozom 1-es válaszoló véleményéhez. Venni egy használtat és felújítani. Ami pedig a rezsit illeti, nyilván sok függ attól, hogy hányan fogtok ott lakni. Ha valóban életed végéig egyedül akarsz maradni, akkor jószerivel már csak a hőigényedet kell kielégíteni valami olcsó megoldással.mint pl a rakétakályha.
2019. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4000 m2-es telket Debrecen környékén kapsz csak, benne nyilván nem :) és ez be fogja határolni az igényeidet. Megvenni egy ekkora telket, építeni rá, ennyiből nem fog menni. Kérdés, hogy ez mikor és milyen árak, vagy bármi mellett, tehát milyen körülmények közt fog megvalósulni.

Mindenképpen használtat kell venni, és felújítani.

Nézd meg az újépítésű projektek árát (házakat).

plusz:

Házépítés-kalkulátor...

[link]

[link]

2019. máj. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!