Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért jobb egy társasház,...

Miért jobb egy társasház, mint egy kertes, hogy még drágábban is az előbbi kell az embereknek?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy az emberek dupla annyiért is vesznek egy társasházi lakást akár, mint amennyiért jó környéken szép családi házat kapnak, vagy építhetnek vadi újat. Jelenleg társasházban lakom, a fűnyírás meg a kuka kihúzásán kívül semmiben nem látom a könnyebbséget ezért érdekel, hogy másoknak mi annyira vonzó a heringlétben.
2019. máj. 16. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Mert ők otthon a kényelmes életet szeretik,meg az egymáshoz való közelséget.

A kertes családi házak ahogy mondják "az én váram,én házam "

Egy ilyen helyen mindig van munka,nagyon sok féle .

2019. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem erre csakis az elmebetegség lehet a magyarázat.

Kb. mintha lenne pénzem Ferrarira, de inkább ugyanannyiért Trabantot veszek...

2019. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

"Kb. mintha lenne pénzem Ferrarira, de inkább ugyanannyiért Trabantot veszek..."

Nagyon demagóg hülye példa, gondolom színekből is csak a feketét meg a fehéret ismered.

1. Nem minden társasház "heringlét"

2. Rezsiköltség alacsonyabb, mint egy családi házé

3. Felújítási költségek megoszlanak

4. Nem kell füvet nyírni, falevelet összeszedni, sövényt nyírni

Ezenkívül még sok-sok előnye van, majd megírják mások.

2019. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Soha nem költöznék társas házba.Hallgassam mások családi életét,ki mit is csinál éppen .Még azt is hallani hol folyik a víz,mert a csövek nagyon jól vezetik a hangot .

Vagy éppen nem lehet hangosabban zenét se hallgatni,mert szomszéd már veri a falat. Egy polcot nem tehetek fel este,vagy reggel korán,mert már prüszkölnek is szomszédok.

Nem olyan jó ám ilyen helyen lakni,nagyon sok dolog miatt keletkezik itt harag .

2019. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Társasházi lakást is lehet venni nagyon jó helyen, meg családi házat is lehet venni nagyon szar helyen. Ennyi.
2019. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is borzasztóan meggyűlöltem a társasházat, pedig modern, újépítésűben bérelek, fiatalok lakják, csak 3 szintes. De egy életre elegem van a sok idegesítő hangból, az igénytelenségből ami úgy látom másoknak meg alap, az ablakon beszálló cigifüstből. A közösségi érzést egyáltalán nem érzékelem, inkább senki nem akar tudomást venni a másikról. Kertes házban sincs annyival több munka, onnan jövök, tudom mit jelent. A rezsi az tényleg kevesebb viszont, ezt az egyet aláírom. De akinek két szép kertesházra valója van az miért vesz belőle egy társasházi lakást, ilyennek nem hinném, hogy nagy gond a rezsi. Csak kíváncsiságból tettem fel amúgy a kérdést, nem bántásból. Tényleg érdekel kit mi vonz konkrétan ehhez a környezethez.
2019. máj. 16. 19:44
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem jellemző, amit írsz, hogy kertesben éltek eredetileg, és onnan dobbantanak társasházba.

Aki eleve ott lakik, és a szülei, családja közelében szeretne élni, az egyszerűen ott marad a környéken, nem költözik el 15 km-rel arrébb, mert nehezebbé válna az élete úgy. Aki tud lakást üzemeltetni, még nem tud házat üzemeltetni. Olyan is van, hogy valaki azért nem válik el, mert a háztartás üzemelésének ahhoz a feléhez nem ért, amit a párja szokott csinálni, és fél, hogy mi lesz vele egyedül egy ingatlanban.

2019. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan azon a helyen egy társasház lényegesen olcsobb mint egy családiház. Már maga a telek hatalmas ár külömbség
2019. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Szóval neked eleged van a társasházi létből, másnak meg nem. Mindenkinek más az igénye, ez így van jól, az hogy drágábbak, és mégis ezt választják az azért lehet, mert a hátrányai mellett, még mindig több az előnye kényelem szempontjából a hétköznapokban.
2019. máj. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy lakás nem drágább ugyanazon a környéken, mint egy ház. Max. 1 m2-re számolva . Vásárlás előtt állok, Győr Révfalu városrészben szép lakások vannak 30-40 M-ért a családi házakat 75 körül hirdetik, hodályok hatalmas fenntartási költséggel. Teljesen lepukkant, bontásra érett 60+ éves házakért is 30 felett kérnek.
2019. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!