Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért jobb egy társasház,...

Miért jobb egy társasház, mint egy kertes, hogy még drágábban is az előbbi kell az embereknek?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy az emberek dupla annyiért is vesznek egy társasházi lakást akár, mint amennyiért jó környéken szép családi házat kapnak, vagy építhetnek vadi újat. Jelenleg társasházban lakom, a fűnyírás meg a kuka kihúzásán kívül semmiben nem látom a könnyebbséget ezért érdekel, hogy másoknak mi annyira vonzó a heringlétben.
2019. máj. 16. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk anyagi szempontból nem volt mindegy. Amennyiért a lakásunkat vettük viszonylag jó környéken, annyiért ugyanazon a környéken csak omladozó viskót kaptunk volna. Így tehát eldőlt, hogy nincs választási lehetőségünk. Egy ház szerintem nagyobb felelősség és több anyagi vonzattal jár. Persze, ha baromi jó állapotban van, akkor nem feltétlenül pénznyelő, de ha szigetelni szükséges, nyílászárót cserélni, beázik, lefújja a cserepet a szél, stb., akkor igen és egyedül vagy a problémáddal. Egy társasházban ezek nagyrészt közös problémák, amikre az anyagi forrás/biztosítás is közös, alacsonyabb a fenntartási költség.

Mellesleg általában kisebb az alapterület, kevesebb a bútorigény, ami egy frissen összebútorozó párosnál pl. anyagilag szintén nem utolsó szempont szerintem.

Azt persze én is nehezen értem meg, hogy egy újépítésű társasház penthouse-ába ki költözik be és miért. Ők általában tipikusan azok az emberek, akik a társaságtól teljesen elszigetelődnek. Fura, de ha valakinek ez tetszik...

Nálunk egyébként nagyon komoly társasági élet van. Közös sütögetések, főzések az udvari grillezőnél, közös "kertrendező" akciók, kerítésfestés, stb. Mivel rengeteg a fiatal, általában jól ki is jövünk egymással, halad a társasház előre, hajlandóak vagyunk költeni rá és amit tudunk meg is csináljuk, csak hogy ne kelljen pl. kertészt fizetni. Nekem ez tök jó érzés, de ettől függetlenül persze családi házban képzeljük el az életünket, nem itt.

2019. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem egyformák az emberek. Van, aki a gondolattól is rosszul van, hogy füvet nyírjon, ereszt takarítson stb., ami egy családi házban rendszeres meló. Más meg attól van rosszul, hogy a szájában vannak a szomszédok, mindenhez kb. engedélyt kell kérni, és hallani a többieket.

Őszintén, én kertesben nőttem fel, éltem egyetemistaként lakásban évekig. A magam részéről én remekül megvagyok egy erkélyes lakásban. De van egy férjem, aki a gondolatot is gyűlöli, hogy lakásban lakjon, kert nélkül, ennyire közeli szomszédokkal. És van két gyerekem, akik miatt meg jó a kert, mert nekem meg ahhoz nem lenne kedvem, hogy egész nap a játszón szobrozzak velük, és más anyukákkal bájcsevegjek, mikor értelmes dolgokat is csinálhatok, miközben ők kint játszanak. És nem pofázik senki, ha húst klopfolok, felfúrok valamit, vagy este 11-kor zuhanyzom,továbbá engen se idegesít, hogy a felső szomszéd dobok reggel 6-kor, az oldalsó meg a gyerekeivel üvölt egész reggel.

2019. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg qrva jó a kertes, MINDEN

KIBAS.OTT hétvégén azt hallgatni hogy benzines fűnyíróval nyírja a gyökér a 20nm-kertjét 2órán át, a másik meg flexel ha kell ha nem...ennyit a "nem akarok másokat hallgatni" dumáról.

2019. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ti nagyon, de nagyon el vagytok tàjolva..Kivàncsi vagyok melyik bolygón èltek..Mert Magyaroszàgon marhàra nem olcsóbb egy kertes hàz, mint egy lakàs ugyanazon a környèken.. Amennyièrt mi egy teljesen felûjîtott kis lakàst vettünk, annyièrt omladozó viskót kaptunk volna csak, vagy egy üres telket. Ès ez mindenhol îgy van kb. Ha lenne elèg pènzünk, hogy csalàdi hàzat vegyünk itt ahol èlünk, akkor azt vettünk volna, pedig nekem semmi bajom a tàrsashàzzal. Annyit viszont nem èr nekem a csalàdi hàz, hogy ingàzzak a munkahelyemre vagy kiköltözzek egy lepukkant faluba...
2019. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!