Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elfogadjam-e a társasház...

Elfogadjam-e a társasház szigeteléséhez a hitelfelvételt, ha pár éven belül elköltöznék?

Figyelt kérdés

Társasház (panel) szigeteléséről 8 évre való hitelfelvétel ami havi 10E ft lenne. Nekem mi előnyös, ha elfogadom vagy nem?

-A lakás Budapest egyik legjobb környékén van.

-Anyagilag nagyon rosszul állok, a havi plusz díjhoz nagyon megkellene húzni a nadrágszíjat.

-Elkövetkezendő évekre az a tervem vagy elcserélem a lakást csendes kertes házra Bptől kintebb.

-Másik terv, kezdetben kiveszek egy csendes házrészt Bp-től kintebb, a lakásom nagyobbik szobáját albérletbe adom, a másik szoba pedig itt van, ha bármi változna és munka vagy egyéb miatt és ha minden jól megy akkor csak később adnám el a lakást.

Ennek tudtában nekem igennel vagy nemmel észszerű szavaznom?



2019. máj. 17. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igennel szavaznék, mert nagyot dob a lakás értékén ha szigetelt.
2019. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is igennel szavaznék, de szerintem a többség majd nálatok is leszavazza. :-)
2019. máj. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen mindegy, hogy mivel szavazol, amennyiben a többség megszavazza. A közgyűlésen (lakógyűlésen) jelen lévők (nem az összes lakó, csak a jelen lévők) szavazatának többsége alapján dől el, hogy mi lesz.

Évekig szívtam emiatt. Mert nálunk ezt olyan magas szintre emelték, hogy minden ésszerűtlen, stb. dolgot megszavaztattak.

Albérletbe ne menjél, hallgass rám. Én ideiglenesen vagyok benne, mert eladtam a lakást, de totál nem úgy lett, ahogy elképzeltem: eleve nem az enyém, nekem totál megalázó, volt egy-két érdekes helyzet, mikor keresel, akkor te a csóró vagy, akinek nem telik sajátra. (Nyilván nem mondok el mindent mindenhol). Az albérletben pedig nem változtathatsz meg alapból mindent, amit magadnak megcsinálnál, és szívsz vele, hogy a karnisnak csak egy rúdja van, de te akarsz egy rendes sötételőt is, és társai (sok van), és más ember lakására költesz pénzt, ha ezek közül valamelyiken változtatni akarsz, mert megszoktad, hogy a saját lakásodban minden apróság úgy van, ahogy te szereted.

Ja, hát a lényeg: nagyon sok pénzt elvisz.

2019. máj. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen igennel szavaznék, hisz az én ingatlanom értékét is növeli, ha korszerűsítve van a tömb. Te olyan túl sokat nem is fizetsz érte, ha pár éven belül eladod.
2019. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!