Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlásnál mennyire...

Ingatlanvásárlásnál mennyire befolyásol az eladó személye, modora stb?

Figyelt kérdés
2019. máj. 27. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Engem semennyire. Az ingatlan érdekel, nem társat vagy barátot keresek. Ha az ingatlan megfelelő és a kondíciók is jók, abszolút nem érdekel hogy ki az eladó.
2019. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az eladó személyéből nagyjából arra is lehet következtetni, hogy vajon át akar-e vágni, eltitkol-e vmit, megszépít-e vmit (pl. vmi olyan hibája van az ingatlannak aminek a javítása sokba kerül, esetleg a szomszédok szörnyűek, stb.). Szóval egy bunkó, rossz modorú, simlis alaktól óvatosabban vennék ingatlant vagy megbíznék egy szakértőt, hogy nézze át a lakást/házat.
2019. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Akiben nem bízom, azzal nem kötök üzletet.
2019. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én voltam már úgy hogy azért jöttem el mert szimplán bunkó volt az eladó. Lehet rámsütni az önérzetes jelzőt de semmi erőm sincs félhülye bunkó prolikkal vitatkozni, kivéve hogyha nagyon jó áron van az adott ingatlan, általában a buta emberek árazzák túl az ingatlanjaikat.
2019. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem befolyásolt volna, akkor nem vesszük meg álmaink házát. Annyira unszimpatikus, nagyképű volt, hogy nem is beszéltem vele, kifejezetten az ingatlanossal kommunikáltunk, ajánlatot is neki tettem négyszemközt a megtekintés után. A szerződéskötéskor az ügyvédünknek is folyamatosan beszólt, állandóan kifogásolt valamit. Tény, hogy az ügyvéd elég komoly kitételeket,kötbéreket írt a szerződésbe. A megtekintés után még muszáj volt néhányszor találkozni vele, (egyszer megmutattuk a házat a gyerekeinknek, aztán a szerződéskötéskor és a vételár kifizetésekor az ügyvédnél, végül a ház átvételekor. Azóta szerencsére nem láttam, a házat felújítottuk, gyönyörű és otthonos, azóta is álmaim otthona (már 5 éve). Úgy gondolom, kár lett volna az eladó személye miatt elszalasztani.
2019. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Az eladó elmegy, a ház marad, és a ház a fontos.

2019. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ingatlan "aurája" a fontos. Volt nagyon kedves házaspár is, akiknek a lakásában nem éreztük jól magunkat. Az elosztása tetszett volna, de valamiért olyan rideg, komor érzést keltett. És jártunk bunkó eladónál is, akinek a lakása otthonos érzést keltett bennünk. Igazából mi erre figyeltünk lakásvásárlásnál mindig, nem az eladó személyiségére. Őt jobb esetben csak néhány hónapig kell elviselni az ügymenet alatt.
2019. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok, köszönöm. 🙂

Próbálok megvenni egy hazat, ami elsőre rögtön nagyon tetszett, az eladó is szimpatikus volt, de elég problémás ember, és nagyon nehezen haladunk. Már többször feladtam, és mindig valahogy továbbdöccent az ügy. Lehet, hogy meglesz végül az ingatlan, csak már a kezdeti öröm valahogy eltűnt. Amúgy lenne rajta javitanivalo, de az nem zavar.

Volt egy tökéletes állapotú, de az eladó kíméletlen pénzeszsak benyomását keltette, nyers modorú volt, és valahogy olyan érzés fogott el, hogy ha megvennem azt a hazat, ki kellene füstölni a szellemét.😃 Nem vagyok ilyen elvont alkat, csak nem tudom szebben fogalmazni.

Hát, ezek indítottak a kérdés feltevesere. Ha van még válasz, orulnek.

2019. máj. 28. 09:55
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Minket befolyásolt, nem kicsit.

Kinéztünk egy tökéletes telket, sajnálom is valahol, mert azóta se találtunk hasonlót sem... na de az "eladó". Kezdjük ott, hogy nem is a tulajdonossal tárgyaltunk, hanem a testvérével, aki nem volt hajlandó megadni a tulajdonos elérhetőségét, mondván, ő intézkedik helyette.

Lekezelő, alpári egy paraszt volt, minden információt úgy kellett kihúzni belőle, sőt, ha nem nézzük meg a tulajdoni lapot ki sem derül, hogy irtó nagy jelzálog is játszik, mert a bunkó nem érezte fontosnak közölni.

Folyton hívogatni kellett, semmit nem haladt az ügy, kijelentette, hogy ő nem tud és nem akar lejönni megmutatni, a szomszéd nem hajlandó, de majd két hét múlva... amikor közöltük vele, hogy nekünk sürgős az ügy, mert pár hét és külföldre megyünk huzamosabb időre, akkor már elkezdett hisztizni, hogy de csipkedjük magunkat, mert nem karácsonyra akarja eladni... érted, mi várjunk rá heteket, de ha ránk kell várni, az már nem játszik :D

Még ezt is úgy-ahogy elnéztük neki, de amikor már arról kezdett pampogni, hogy foglalóként azt az összeget kéri, amit nem terhel a hitelük - jóval 10% fölötti összegről beszélünk -, akkor feladtuk. Ez kész vicc. Már azon gondolkoztunk, hogy tesó lehetett a kezes a jelzáloghitelnél és most konkrétan kényszerértékesít, meg vinné, amit tud. Akárhogy is, mi ezt lepasszoltuk. Irtó sajnálatos. Amúgy google utcaképről kiderült, hogy már 2011-ben is eladó volt a telek. Nem is értem, miért nem vette meg senki :D

2019. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semennyire sem! Lehet, hogy kissé mogorva és valamit eltitkol, de nem ezen múlik a dolog, csakis maga a ház a lényeg! Ha rosszak a szomszédok, azzal nem lehet mit csinálni, de bármi mást hiába akar eltitkolni, nem tud, ha alaposan utánanézünk a dolgoknak:

- személyesen látjuk, hogy kívül-belül milyen a ház

- épületstatikust hívunk, hogy felmérje a ház szerkezeti állapotát

- többféle hivatalban (polgármesteri, járási, földhivatal) is utánanézünk, hogy van-e bármilyen tartozás, fedezet az ingatlanon

Ha ezek rendben vannak, akkor félig már nyert ügyünk van, már csak a vételárról kell megegyezni a tulajjal, azon kívül nem számít, hogy milyen Neki a jelleme!

2019. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!