Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás ilyen áron?

Házvásárlás ilyen áron?

Figyelt kérdés

A környék ingatlanjai árának kb. 60%-ért lenne egy tetőteres felújítandó. Szerintem kicsit többre jönne végül ki a teljes felújítással mint az említett házak, de legalább új lenne benne minden, nem a 30 éves csempével kellene minden nap szemezni...


Kérdés, hogy ti belevágnátok-e úgy, hogy majdnem csak a felét, egyharmadát (általános lakótér, fürdő, wc, konyha, 1 szoba) tudnátok felújítani, aztán idővel a többit?


Szerintem jó alternatíva lehet. Félek, július 1. után ismét ugrásszerűen megnőnek az árak mindenütt (az már aztán teljesen mindegy hogy elkelni nem kelnek a házak), és később csökkenni nem, csak stagnálni fognak az árak, de mindig is utolérhetetlen marad a beköltözhetők ára.



2019. máj. 29. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most muterom beszéltem rá arra, hogy felújításra szoruló házat vegyen. Ugyanis olyan nincs úgysem, ami pont olyan amilyen az elképzelése.

Annak meg semmi értelme hogy a jót szétverje az ember.

Pl. jellemzően a villanyszerelést cserélni kell, az meg már alapból nagy rombolás, a többi gépészetről nem is beszélve. Aztán úgyis festeni meg burkolni kell, szóval van realitása a dolognak.

Én is felújítandót vettem, tetőcsere, nyílászáró, szigetelés, villamosság, fűtés, burkolás, konyha, stb.

Új vezetékelés, rejtett csövek, stb. Minden a saját ízlés szerint és tudom hogy úgy van megcsinálva, ahogy kell, és nem 2 év műlva kell egy rejtett hiba miatt szétrombolni mindent. Ahogy a kollégám járt, a fürdő-konyha-nappali nyomvonalon fel kellett bontani a padlót egy hibás csővezeték kivitelezés miatt.

2019. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben vagyunk most, az elsővel teljesen egyetértek.
2019. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Kérdés, hogy mennyi időre tervezel ott lakni? Egy pár év? 5? 10? örökké?

Én 10 év alatti időtartamra inkább szemeznék a régi csempével, minthogy végigcsináljam az idegbajt soha meg nem jelenő, drága és bunkó mesteremberekkel (bocsánat mindenkitől, aki nem ilyen.)

2019. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Aki full béna, nincs épkéz-láb ismerőse az jobb ha készet vesz, agyilag is, pénzügyileg is katasztrófa végig játszani egy felújítást.
2019. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3, #4 nem azért akarja az ember kiadni azt a rengeteg pénzt hogy aztán azt nézzem utána hogy ezt is meg kéne csinálni azt is ki kéne cserélni... gondolom ezzel se vagyok egyedül. Eddig sajnos nem találkoztam olyan ingatlannal amin ne kellett volna több kisebb-nagyobb javítást, felújítást eszközölni.


Ami húzós az a fürdőszoba / wc és a konyha. A vezetékcsere gondolom nem több hetes meló, a festést, laminált padló lerakást, radiátor beszerelés meg már meg tudjuk csinálni családon belül is.


Tudom hogy a felújítás sem egyszerű. De ha oda tervez legalább 20-30 évet az ember akkor?

2019. máj. 29. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

"Ami húzós az a fürdőszoba / wc és a konyha. "

Gipszkarton, glettelés, festés, burkolás magam csináltam, ja a villanyt, vizet is. A gáz és fűtés miatt kellett csak hívni szakit, mert ahhoz többe került volna a felszerelést megvennem, mint pl. a burkoláshoz a csempevágó, vízmérték, meg ilyesmi. A festés is saját, meg a konyha bútor is. Egyedül elég sz@r dolgozni, főleg mikor egyedül kellett beszinteznem az álmennyezethez a padlásfeljáró beépítését, az húzós volt, de a függesztett álmennyezet már csak első hangzásra volt ilyesztő, megcsinálni könnyebb.

Arra viszont nekem is kellett ember, hogy a szobák új betonaljzatot kapjanak, mert a régiből kimaradt a cement.

Természetesen ha már benne kell lakni, mindez bonyolultabb, mi csak ketten laktunk a családi házban felújítás közben, de az nehezebb volt mint a munkálatok.

2019. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi így vettünk házat.

Olcsó volt, így 8 év alatt letudtuk a hitelt. Addig néztük a 30 éves csempét (aminek semmi baja, csak 30 éves).


Mások csillivilli házat vesznek 2-3x annyi ideig törlesztenek, mint mi tettük.


Nekünk így jobban megérte, mert így a mi ízlésünk szerint lesz felújítva.

2019. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 ez a kinézett ház üres, még - ha jól emlékszem - burkolva sincs. A konyhában van valami maradvány de annyi. Így könnyebb a helyzet.
2019. máj. 29. 16:06
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező bele kell vágni mennél előbb.

Egyet értek az 1,és a2 válaszolóval .

A lányom aki egyedül álló,kicsivel 30 feletti,eladta a panelt tavaly 6 millkáért .Sikerrült ennyiért venni egy falusi Kádár kockát,nagy telekkel,garázsokkal ,gazdasági épületekkel .Ugyan ebben a faluban eladott egy üres házhelyet,fele annyiért,mit amennyiért ő vásárolt.

A megvett házból csak a falak maradtak .Kb 8 at ráköltött,lakható.Már 20 ért megvették volna .

Ahogy most kinéz,meg a környeze6te is,talán 30 ból ha ki lehetne hozni .

Julius után meg felpörögnek az árak az egekbe .

2019. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog, hogy ha van rá időd és energiád mestereket keresgélni, anyag után rohangálni, illetve egyszerűbb dolgokat magadnak megcsinálni, akkor jöhet a felújítás. Egyébként meg jobban jársz egy jó állapotú használttal, ahol kifestetsz és máris viheted a bútort.
2019. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!