Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kiadni vagy eladni, melyiket...

Kiadni vagy eladni, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Egy budapesti panel lakásról lenne szó, amit örököltem. Az értéke 30-40M, utána néztem interneten és összehasonlítottam az árakat. Azért ez nem kevés összeg.


A másik opció a kiadás lenne. Kb 160-180-ért lehetne kiadni amiből adózni is kell+hosszú távon a felújítás+korszerűsítéssel is számolni kell, ha bármi elromlik stb. Számoljunk évente legjobb esetben 1,5 milliós profittal.


Szóval ha a kiadás mellett döntök, akkor jelenlegi helyzet szerint több, mint 25 év múlva fog csak megtérülni az a pénz, amit jelenleg kapnék, ami rengeteg idő, lehet, hogy addigra már nem is leszek életben(bár azért remélem igen, most 26 vagyok)


+rájön még a kiadásra az egyéb munka a házzal, hiszen azért folyton vannak teendők, intézendő dolgok.



Ti melyiket választanátok és miért?



#albérlet #ház kiadás
2019. jún. 5. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha van hol laknom, és nincs szükségem “azonnal” tízmilliókra, akkor kiadnám. Végülis 2-3 év múlva is el lehet adni, ha úgy adódik.

2019. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a paneltől elköszönnék, csúcson van az ára.
2019. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ha nem fontos most neked a pénz próbáld kiadni. Nem kell, hogy megtérüljön, előbb utóbb úgy is eladod aztán jön az ára. Csak az már más kérdés mikor mennyi lesz az ára. Én például meglepődtem azon, hogy a 10 éve eladott panel házam (családi házba költözés miatt) ma már a dupláját éri. De azért az a havi 160-180 ezer egy egész jó kiegészítő pénz a fizetésed mellé. Csak ugye körültekintőnek kell lenni, kinek adod ki. Lehet hogy tönkreteszik a házat vagy a szomszedok idegrendszerét, abból csak a baj van.
2019. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez az ingatlanlufi kipukkan előbb-utóbb, én eladnám, amíg ilyen ára van.
2019. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:
100%

"25 év múlva fog csak megtérülni az a pénz, amit jelenleg kapnék"


Annak a pénznek nem kell "megtérülnie", hiszen a lakás a tied marad, akármikor eladhatod azt később is.

A lakáskiadásból származó jövedelmet és kockázatot a pénz befektetésének kamatával és kockázatával hasonlítsd inkább össze.

2019. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Szia.

40 milliósnál értékesebb felújított lakásom van a Palotanegyedben (Kálvin térnél) és a héten kértem be árajánlatokat rá hosszútávra. 130-150 000 -ért lehetne kiadni nagyon max.

Szóval a Tied ha 40 millió, panel, akkor 120 nagyon max.

2019. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:

# 6: Valami nem stimmel akkor, mert százért egyszobást alig lehet bérelni külvárosban. Milyen árajánlatokat kértél be? Kitől?


alberlet.hu random első találat: 45 m2 161 ezer per hó, Keleti környéke.

2019. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7: Én is hirdettem sok pénzért az alberlet.hu-n 155-ért, a kutya nem jelentkezett rá. Nézettsége több száz volt a hirdetésnek, közel 1000.

Ingatlanosok adták az ajánlatot.

2019. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha közép-hosszú távon nem lesz szükség arra a lakásra (pl. a gyerekek taníttatása miatt), akkor én az eladás mellett lennék. A panelek ára szerintem ennél följebb már nem fog menni. 30-40 milliós panelt továbbá szerintem kizárt, hogy 160-180-ért ki lehetne adni, maximum ha van 3 külön nyíló hálószobája (vagy legalább kettő és mellé nagyon jó állapotban van).

Továbbá a lakáskiadás akkor is jár havi pár óra munkával, ha nincs abszolút semmi gond. Na meg nem tudom, hogy most hol laksz, de albérletes ügyeket intézni feljárkálni havonta 200 km-ről mondjuk annyira nem buli.


Egy szó mint száz, én a helyedben inkább eladnám. Nyugodtan licitáltasd egymásra a vevőket.

2019. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
Eladnám. Brutálisan drágán megy most a panel.
2019. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!