Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külterületi ház vásárlásával...

Külterületi ház vásárlásával hogy ne üssem meg a bokám?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy tökéletes házat, tökéletes helyen. Természetesen külterületi. Az építési szabályzás szerint min. 3000m2-es telken építhető lakóépület, na ez kisebb és így is meghaladja a ház a megengedett méretet, tehát úgy ahogy van, szabálytalan az egész. Maga a ház '87-ben épült, két éve újították fel. Minek érdemes utánajárni vásárlás előtt, mit figyeljek, hogy ne bontassák el a fejem fölül?
2019. jún. 25. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
zártkerti vagy művelés alól kivett?
2019. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos, erre sajnos nem tudok még válaszolni, mert az eladóval nem sikerült még felvenni a kapcsolatot. Gyönyörűen karban van tartva, lakott a ház, szóval kétlem, hogy elmulasztották volna kivetetni a művelés alól. Szóval feltételezzük, hogy az. Ha nem, akkor meg sem veszem, mert túl sok a macera vele.
2019. jún. 25. 11:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Na, szóval feltételezzük, hogy kivonták művelés alól. Bocsi, fáradt vagyok :D
2019. jún. 25. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem egy szabálytalan (nagyobb és magasabb a megengedettnél) családi házat külterületen, ennek 20 éve. A kutya nem foglalkozott és foglalkozik vele. Nyilván sokkal olcsóbb akkor emiatt.
2019. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amenyiben bizonyíthatóan '87 ben épült akkor igazából semmi gond, 10 év jogvesztő határidő,tehát ezután hiába akarna bárki bacogatni ,jogilag nem támadható a dolog.

A tul.lapot mindenesetre kérd le és nézd át,hogy egyáltalán szerepel e az épület rajta,és ha igen milyen bejegyzéssel.

2019. jún. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod a helyi jegyzöt, és felteszed neki ezt a kérdést, gyakorikérdések helyett, hiába válaszolom meg neked, mi van itt Pátkán a zártkerti lakóházammal, ha te az ország másikvégében, egy másik települesen vagy... Itt legyen működő wc es kész, lakhatok, senki nem kerdez semmit.
2019. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A külterületi épületeknek mindig van egy rakás hátránya a belterülethez képest. Nem véletlenül olcsóbbak. Ha te ezzel tisztában vagy, akkor nem lesz meglepetés.

Jegyző, önkormányzati építési osztály, bank(!) itt ajánlott kérdezősködni mielőtt bármit aláírsz.

2019. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, a jelenlegi piaci viszonyokhoz képest olcsó. Ha önmagában nézném, akkor nem mondanám annak, dehát sajnos most ez van.


A tulajdoni lapot próbáltam már, de sajnos az utcanévre nem talál rá a földhivatal online adatbázisa, pedig tudom a teljes címet. Gondolom, HRSZ alapján lesz fent, azt meg meg kell érdeklődnöm még. Igyekszem elcsípni a tulajdonost és ha pozitív dolgokat mond, akkor lebattyogok a földhivatalba.


No igen, éppen ez lett volna a kérdésem, hogy hol mit érdeklődjek. A jegyző és a földhivatal adhat ki nekem csak úgy infókat valaki más házáról? Mert a tulajdoni lap oké, egy dolog, de a többi...


A hátrányokkal nagyjából tisztában vagyok, mindegyikkel ki vagyok békülve, bár titkon azért remélem, hogy szemétszállítás azért van :D Bankra nem lesz szükség, nem hitelből szeretném megvenni a házat, tudtommal zártkertre nem is adnak.

2019. jún. 25. 16:09
 9/10 anonim ***** válasza:

"titkon azért remélem, hogy szemétszállítás azért van "


Nálunk pont van, de a külterületek 99%-án nincsen. Szennyvíz sincsen, bár tudsz illegálisan szikkasztót csinálni és ha egyedül élsz majd ott akkor soha nem kell szippantós kocsit rendelned. Postás sincs.

2019. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hrsz itt meg tudod nézni ha tudod hol van az ingatlan [link]
2019. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!