Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jász-Nagykun-Szolnok megyéről...

Jász-Nagykun-Szolnok megyéről mi a véleményetek? Jó, élhető része Magyarországnak?

Figyelt kérdés
Láttam ,hogy valaki kiírta,hogy Zala megye jó része Magyarországnak erre mondom én nem tudok semmit sem Szolnok megyéről kíváncsi vagyok milyen állapotok vannak ott. Ezért is tettem fel a kérdést.

2019. júl. 11. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Addig jó, amíg nem tudsz róla semmit! Az nem szólaltatta meg még a vészcsengőt, hogy semmit nem tudsz róla?


Egyébként Jászberény környéke talán a legjobb része. Onnan már a pesti agglomeráció sincs messze.


Egy volt kollégám úgy fogalmazta meg, hogy ez itt a lavór alja, ahol a szemét összegyűlik, aki akart valamit kezdeni magával, az már elment innen, aki itt maradt, annak meg mindegy. Van is benne valami! Pest 100 km Szolnoktól, az országhatár még messzebb, lapos, mint az asztal, akármi látnivalóhoz legalább 100-150 km-t kocsikázhatsz.


Sokat elmond, hogy ez egy olyan különleges megye, hogy nem kell megyei autópályamatricát venned! Nincs ugyanis egy méter autópályája, de tisztességes gyorsforgalmi útja sem, amire pénzt szedhetnének. Ehhez mért az ipara is, ki visz oda üzemet, ahova nem megy autópálya?


Remélem, kedvet csináltam hozzá! :)

2019. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Az 1-nek valamiért nem sikerült ott boldognak lennie, ezért utálja az egész megyét és negatívan elfogult.


Kétségtelen, hogy alföldi megye lévén nincsenek hegyek, cserébe vannak gyógyfürdők, tavak, folyók.

A megye kiemelkedő turisztikai vonzerejét jelentik a termálvizeket hasznosító gyógyfürdők (Szolnok, Martfű, Tiszafüred, Abádszalók, Berekfürdő, Cserkeszőlő, Jászberény, Mezőtúr, Túrkeve).

Nagyobb folyóvizei a Tisza, a Hármas-Körös, a Zagyva, a Tápió és a Hortobágy-Berettyó. A megyéhez tartozik a Tisza-tó délkeleti része.

Az egyik legnagyobb, kiemelt turisztikai forgalommal bíró megyénk.

Ipara?

Mivel jelenleg az országban az autógyárakon kívül nincs ipar, a megye még ebben is elöl jár gépgyártással, élelmiszerfeldolgozással, de itt van a Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft., Jász-Plasztik Kft., Szatmári Kft. (Jászberény) amik az országos gazdasági listán is előkelő helyet foglalnak el.


Szerintem az átlagosnál kellemesebb megye az olyanoknak, akiknek nincsenek alpesi vágyai.

Az emberek normálisak, a városok, települések szépek és rendezettek és aki akar dolgozni, az talál munkát nagyjából 10 km-en belül.

2019. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

pedig én is ezt hallottam,hogy az a megye az egyik legélhetetlenebb megye az országban és legfejletlenebb.


"Az emberek normálisak, a városok, települések szépek és rendezettek "

Én mást hallottam. Kőkeményen megy a drog a Szolnok megyei falvakban. Én ezt hallom minden ismerősömtől.

2019. júl. 11. 15:42
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A legnagyobb probléma az országgal az, hogy tele van cigánnyal. Ha nem lennének, akkor igen sok pénz maradna az államkasszában, nem lenne (annyi) bűnözés, bárhová lehetne költözni, fellendülne a vidék, Borsod, Heves, Szabolcs visszanyerné régi fényét ésatöbbi ésatöbbi.


Nem ismerem annyira a megyét, de gyanítom ugyanez a helyzet Szolnok megyével is... Azért (is) megy el onnan mindenki aki teheti. Mint minden fertőzött helyről.


Amennyiben le lesz pontozva a válaszom, az minősíti a lakosságot, az azt mutatja, hogy sok a szimpatizáns.

2019. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végképp nem értem,hogy te Szolnok megyei vagy e ? Ja és honnan tudod ezt amit írsz ? kedves kettes. Vagy ez valami szépítés lehet a részedről ? Én nem akartam ezt a drog problémát felhozni amit ők Szolnok megyéről mondanak mert ott is laknak igazából ,de nem kérdezgetem őket,hogy milyen ott az élet . Elmondják,hogy hatalmas baj van ott a droggal és kész. Akárhányszor beszélek velük csak a bolond drogosokat mondják.
2019. júl. 11. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Az első vagyok, főleg a másodikra reagálnék:


Gyógyfürdők mindenhol vannak, ebben az országban szinte bárhol lefúrsz, jön fel a víz. Szebb fekvésű helyeken is vannak gyógyfürdők, igazából hol nincsenek? Ezek egyébként is a nyugdíjasokat érdeklik, ázhatnak a meleg vízben a többi nyugdíjas között, ha nagyon komolyan veszik, akkor esetleg a vízitornát is bevállalják.


A fürdőbelépők viszont a helyieknek sem olcsóbbak (vagy csak egész kicsit), emiatt nem érdemes a megyét választani.


Tavak-folyók. Ezekből a Tisza értelmezhető, de kiépített szabadstrand, vízi élet a folyóvízi szakaszon nincs. A Zagyva kis víznél szinte átléphető, A Hortobágy-Berettyó egy szúnyogkeltető, a Hármas-Körös meg mondjuk szép-szép, de ugyanígy szép a Rába, a Zala, vagy épp az Ipoly is. A Tápió meg egy kanális.


A Tisza-tó déli része (bár inkább a keleti partja írja le jobban) valóban a megyéhez tartozik, azonban szegény Tisza-tó a tóturizmus mostohagyereke, igazából tisztességes út sem vezet oda egyik irányból sem. Velencei-tó, Balaton, még a Fertő-tó is autópályán elérhető, ide meg 2-3-4 számjegyű vaddisznócsapások vezetnek. A tó infrastrukturáján látszik, hogy az indulás után volt akarat a turisztikai fejlesztésre, de az egész hamvába holt. Ergo 80-as évi romok éktelenkednek körülötte. Ráadásul a tóval érintkező megyei rész az ország legelmaradottabb településeit jelentik (Tiszabő, Tiszaroff), tehát nincs értelmezhető turisztikai mélysége, hátországa sem a tónak, nem úgy, mint pl. a Balaton, ahol 10-20 km-re északra-délre letérve is van valami, ha más nem, egy szőlőhegy.


A turisztikát nem is tudom, hogy értik, talán a nyugdíjas fürdőturizmus jelenthet valamit.


Az ipar. Azt ugye te is látod, hogy az általad említett cégek jelentős része Jászberény környékén összpontosul. Az tényleg egy élhető rész, és az északi résztől már az M3 sincs messze. A gépgyártás jogos, Szolnok, Törökszentmiklós még képez valami súlyt, de pl. Martfűn bezárt a sörgyár. Sörgyárat bezárni, hát micsoda dolog ez már?! :)


A szép-rendezett településekkel vitatkoznék... egyrészt nincsenek történelmi városmagok, szép régi épületekkel, szabálytalan utcákkal, várrommal stb. Mezővárosok egymástól 20-30 km távolságra, köztük 2-3 falu, vagy városnak nevezett nagyközség, ahol a legrégebbi épület a századfordulós, vagy kicsit korábbi városháza, mellette a valamikor szálloda, aztán földszintes házak. Nincs az a pöpec rend, mint Ny-Magyarországon, kevés az új épület is. Vannak viszont kádár-kockák, meg a városokban lakótelepek. Szolnokot pl. tízszer rombolták le, és építették újjá. Nem maradt semmi látnivaló. Nem is kötődnek nagyon az emberek, nem is érdekli őket ezáltal az egész. Nincs egy helyi identitás (a Jászság, kisebb részben a Kunság kivétel).


Aztán amit még valaki felvetett, a drog. A leszakadt városrészeken, szegregátumokban valóban ott vannak a mindenféle szintidrogok, elszívnak szerencsétlenek mindent. Lehangoló. Persze ez területileg mindig egy szűkebb részre korlátozódik az érintett városokon belül is, de tény, hogy vannak utcák, ahova csak az megy be, aki ott lakik (és leginkább ő is jönne onnan el, ha tudna).


Igazából a megye azért van, hogy ne legyen lyuk a helyén. Ezt úgy mondjuk szépen, hogy összekötő szerepet tölt be mondjuk a főváros és a határmenti területek közt, gyakorlatilag azt értjük alatta, hogy itt nem nagyon van miért megállni.


De hogy írjak jót is, Szolnoknak az utóbbi években egyre sikeresebb pl. a Tiszavirág-fesztiválja, azok tényleg jó kis helyi programok.

2019. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Erre nem igazán reálisan válaszolni. Egy 5500km2 terület 78db településsel.Vannak kegyetlenül lepusztult,rendkívül cigányferőzött részei(Tiszabő,Tiszabura...stb),de ezek ugyanúgy MINDEN megyében megvannak.
2019. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, azt írtad a kérdésedben, hogy nem tudsz a megyéről semmit. Ennek ellenére nem érted, hogy a kettes válaszoló miért van jó véleménnyel a megyéről, hiszen az ismerőseid szerint az egész hely gáz. Most tényleg érdekel az emberek véleménye, vagy csak azt akarod hallani, hogy JNSZ megye egy lepratelep?


Amúgy mint minden régióban, itt is vannak jó helyek, jó infrastruktúrával, ennek megfelelően magas ingatlanárakkal, és vannak elmaradott részek.

2019. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Tulajdonképpen az összes folyómenti település fertőzött kisebb-nagyobb mértékben. Oda települtek, mert ott lehet lopni a halat, meg szerintem nagyon régen még ott mostak a vízben, meg ott fürödtek...
2019. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
78%
Én sokszor jártam. főképp Jászárokszállás, Jászberény, Jászfényszaru és Jászapáti környékén. Nos nem ajánlanám, A jászokat nem mondanám kimondottan befogadónak. Lerí rólad ha nem oda születtél. Kisebbségi rengeteg van és ezekhez társul sok olyan is aki nem az de úgy él/viselkedik. Kicsit olyan mint borsod, nagy falvak amiket városokká avanzsáltak. munkahelyek főleg sorokon, meg raktárakban. a jobb helyeken és jobb pozik kihalásos alapon, a közbiztonság pocsék. lakás/ház árak emiatt eléggé lenn vannak. Én nem választanám. Sosem tudnék beilleszkedni oda.
2019. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!