Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy jut manapság valaki...

Hogy jut manapság valaki lakáshoz/házhoz?

Figyelt kérdés
Nem albérletre, vagy örökölt otthonra gondolok, elsősorban az érdekel, aki önerejéből, ötletéből lakik sajat otthonában. Sok tervem és ötletem volt, de egyik sem az igazi

2019. júl. 20. 18:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Takarékoskodik önerőre és utána hitelt vesz fel, ahogy a világ összes országában teszik azok, akik nem születtek milliomosnak.

De lehet fizetni életjáradékot is valakinek, de abba nem költözhetsz azonnal, lehet, hogy csak 20 lv múlva.

2019. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Megveszed.
2019. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
ez a cel, csak akarhogy teszek is felre, legalabb 20-30 ev egy haz ara, en pedig par even belul szeretnék saját otthont, életet
2019. júl. 20. 18:57
 4/28 anonim ***** válasza:
73%

Lottózzál!

... vagy keress olyan helyet a világban, ahol alanyi jogon osztogatnak lakást!

2019. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Összeszedtük az önerőt, a meglévő két gyerekünkre kértük a CSOK-ot (1,43 millió), meg felvettünk lakáshitelt. Ha arra vártunk volna, hogy összejöjjön teljesen az ára, sose lett volna nekünk se.
2019. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Önerő + személyi kölcsön + lakáshitel.

Mindezt egyedül, mert a családom csak hátráltatna, ha tartanám velük a kapcsolatot.

2019. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
7%
Én személy szerint kivárom azt az időszakot, mikor mindenki el akar adni és nem pedig venni, tehát mindig a trendekkel kell szembemenni. Még ha az árak nem is csökkennek olyan mértékben a következő válságnál, legalább pofátlanabbul lehet alkudozni. Addig önerőgyűjtés, hitel, és nem álmaim otthonával fogok kezdeni, hanem egy kisebb lakással és haladok majd az ízlésem felé.
2019. júl. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
26%
#7 pont hogy most akar mindenki eladni, mert most - szerintük - elkel az utolsó hulladék lakás, ház is drágán. De csak hiszik.
2019. júl. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki tud kivárni. Mi pl a két gyerekkel egy kis lakásban lakunk, szűkös, kényelmetlen, zsúfolt. Nem akkorra kell nagyobb, amikor kirepülnek a gyerekek, hanem most, amikor még kicsik, és amikor még ~20 évig velünk fognak élni. Önerőnk mostanra lett, az a csökkenés ki tudja, mikor lesz (ha lesz). Inkább lépünk most, minthogy esetleg nem jönnek be a jóslatok, még drágább lesz minden, lemaradunk, és beragadunk ebbe az egérlyukba.
2019. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

#10 7-es vagyok. Pont ez hajtja jelenlegi piacot, hogy mindenki attól fél, hogy lemarad. Ha nem félnének ettől az emberek, hanem mindenki kivárna, akkor nem növekednének az árak ilyen ütemben. :)

Nem is állítottam, hogy mindenki ki tud várni, én 23 vagyok, nincs gyerekem, szóval evidens, hogy nagyobb a mozgásterem.

2019. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!