Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Honnan tudom kideríteni, hogy...

Honnan tudom kideríteni, hogy hol van a hangyák búvóhelye?

Figyelt kérdés
Vettem raid maxot. 2. emeleti lakókertről van sz, nem volt kinyitva az ablak, se semmi, felmostam többször és megint van pár. Valahol bent lehetnek, de honnan tudjam, hogy hova fújjam a cuccot?
2019. szept. 11. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyanítom fáraó hangyákról van szó. Ha igen, akkor viszont érdemes kirakni valami édeset, szörpöt vagy cukros vizet valami kis tányérba, és figyelni honnén jönnek elő.

A fáraó hangya nagyon szereti az édességet, egyből rákap ha megérzi.

2019. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Követni kell a vonulási irányukat, a hangyák ugye jellemzően egy kifejezett útvonalon közlekednek
2019. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]


az a baj, hogy szerintem a laminált parketta alatt vannak, mert full felmosok napi többször Domestosos padlóápolóval...

2019. szept. 11. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha fáraóhangya, az sajnos bárhol fészkelhet. Nekünk anno a videokazettában is volt (amit mellesleg meg is rágtak), és volt a kaktuszcserép aljában is. Mindent aprólékosan nézz át. Egyébként a kazettát úgy vettük észre, hogy a cica ült a könyvespolc mellett és fejével követte a hangyák vonulását :) Irtása csak a spec. fáraóhangyára valóval lesz 100 %, beviszik a fészekbe és megetetik vele a királynőt, ami elpusztul, ergo nem lesz több hangya.
2019. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A fáraóhangya nem vörös? Ezek feketék, mint a képen.
2019. szept. 11. 17:36
 6/14 anonim ***** válasza:

De, a vörös lenne.

Hiába fújsz le pár tucat a dolgozót, a királynő gyártja az újakat. Csak csalival tudod kiirtani őket, amit bevisznek a királynőnek is. Lehet venni hangyairtó csalit. Teszel ki nekik kaját pl. alufóliára vagy kartonra több helyre, és ahová odagyűlnek, oda teszed a csalit. Ha nem mennek rá felbontás után 1-2 napon belül, akkor öntsd rá arra a kajára, amit hordanak.

2019. szept. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tegnap befújtam a fal mellé rendesen és azóta nem láttam egyet sem. Még fújogatom már napig. Köszönöm mindenkinek.
2019. szept. 12. 08:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak (mint a végén rájöttem, az ablak alatti régi kővályúba fészkeltek, ami anno virágtartó lehetett), szóval Biokill-lel fújtam be pár héten keresztül, végül eltűntek.
2019. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy nálunk hol lehettek, de az tuti, hogy zárt ablakok, ajtók mellett is előjöttek. Amióta bevegyszereztem nincs egy sem, lassan egy hete. Remélem sikerül kiirtanotok nektek is.
2019. szept. 17. 18:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Neked nem sikerült kiirtani őket, ebben biztos lehetsz. Csak azokat sikerült lefújnod, amik épp arra jártak, de a boly tovább él, a királynővel, mert mitől pusztultak volna el. Csak a szag miatt most nem mennek arra, de az el fog múlni pár hét alatt annyira, hogy ismét arra mennek, ha a jelenlegi útirányukon nem találnak elég kaját. Nincs hosszú távú memóriájuk, hogy errefelé veszélyes volt, új dolgozók is kelnek ki. Lehet, hogy fél évig se látod őket, de valamikor majd jelentkeznek.
2019. szept. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!