Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel tudnám ha irtani nem...

Mivel tudnám ha irtani nem is, de csökkenteni a "létszámot"?

Figyelt kérdés
Ezek a rohadt harlekin katicák szabályosan ellepték a házat (gondolom nem egyedi a problémám). Undorodom tőlük. A múlt hétvégén már kínomban kevertem vizet szódabikarbónával meg ecettel, ezzel fújtam körbe a nyílászárókat, de cseszhetem, ugyanúgy jönnek százával. Valakinek valami ötlete? Köszönöm!
2019. okt. 15. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nagyon hasznosak,csak ilyenkor elviselhetlenek .
2019. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%
Szúnyogháló jó ha van, akkor nem tudnak bemenni. A pókokat viszont nem bántsd a ház körül, mert azok eszik őket.
2019. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Az ecet + szódabikarbóna egymás közömbösíti, így akár tiszta vízzel is spriccelhettél volna.

Másik meg, hogy rövid ideig vannak, azt meg csak kibirod, föleg mert nagyon hasznosak.

2019. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
" A múlt hétvégén már kínomban kevertem vizet szódabikarbónával meg ecettel, ezzel fújtam körbe a nyílászárókat de cseszhetem, ugyanúgy jönnek százával " Miért? mit vártál? Ezek nem olvassák ám azokat a cikkeket amik a szodabikarbona mindentmegoldo áldásairol irnak. (Ha irtani akarod akkor vásárolj irtoszereket!)
2019. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
A kémiát is tanult érettségizett emberek jelentős része adott gyakorlati probléma esetén átmegy tanulatlanba.
2019. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Úgy tudom hogy a hétpettyes katicabogár lárvája a hasznos, mert felfalja a levéltetveket, de a harlekin katica káros és invazív (betelepedett). hogy miben tesz kárt és miért káros - nem tudom.
2019. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem káros, sőt mezőgazdasági szempontból még hasznosabb, mert gyorsabban szaporodik, és így fokozottabb pusztítást végez a levéltetvek között. A kertben jó barát.

Úgy mellékesen, a hétpettyesek fiatal lárváit is megeszi. Ezért vannak ellene a természetvédők.


A házba való bejutásuk ellen egyetlen módszer van, a szúnyogháló. Az olyan, aminek a széle mellett sincs rés.

2019. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fingom nincs, hogy mi hasznos van a HARLEKIN katicában, de aki tudja, az kérem írja már le, oké? Köszönöm!
2019. okt. 16. 18:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, nem gyűjtenek mézet, nem tojnak tojást, nem lehet kirántani őket, se pálinkát főzni belőlük, de mint a 7-es válaszban is írtam, azért hasznosak, mert hatalmas mennyiségű levéltetvet megesznek. Sokkal többet, mint a hétpettyesek, mert gyorsabban fejlődnek, és bővebben szaporodnak.
2019. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ingom nincs, hogy mi hasznos van a HARLEKIN katicában, de aki tudja, az kérem írja már le, oké? Köszönöm!"


Mindenféle levéltetvet - a gyapjas tetüt is - fogyasztják, méghozzá igen nagy mértékben. A gyapjastetünek nincs más ellensége, ezért igen jelentös a Harlekin-katica haszna.

2019. okt. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!