Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » SOS tőzeglegyek. Mi a leghatás...

SOS tőzeglegyek. Mi a leghatásosabb módszer? Mert az idegeimen táncolnak már.

Figyelt kérdés

Télen kaptam három virágot, azóta átültettem őket, jó minőségű bőséges földbe, kaptak tápot is. Nyáron kint voltak, de azóta már megküzdöttem a levéltetvekkel, takácsatkával, megszenvedték, túlélték, kaptak rá vegyszert, lábadoznának de újabban a tőzeglégy rontja nálunk a levegőt.

Elsőnek azt hittem muslinca, de utána olvastam, hogy ezek az idegesítő legyek a virágföldből jönnek.

Gondoltam tényleg túl öntöztem mostanság őket, kicsit penészes is voltam az egyikük teteje.

Leszedték róla, sütőben kiszárítottam a földet, amennyire csak lehetett, majd kevertem bele friss földet, hogy helyre álljon a föld nem kívánt nedvessége.

Be fújtam a konyhát rovarirtóval, ennek ellenére a kifejletteb legyek most is ugyanúgy ott vannak, szívesen ücsörögnek a plafonon az esti lámpafénynél, nappal a mosogatóban hagyott kávéspohárból isznak, bele repülnek a tányérba, ellepik a szemetest, ahova már direkt nem dobok semmiféle ételt, nehogy.... a hagymát is megtámadták. A kölykök pedig elég sűrűn látogatnak vissza a szülőföldre és repkednek a virágaim közelében.


2019. okt. 16. 19:33
 1/6 A kérdező kommentje:

*penészes volt

*leszedtem

2019. okt. 16. 19:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van kerted, akkor nincs valami felszívódó rovarölőd?

Ha nincs, akkor vegyél mondjuk ilyent:

[link]

Rohadt drága lett az utóbbi időben, mint minden egyéb is ebben az országban (2 év alatt 30-40 % emelés, ami hivatalos személyek szerint évi 3 % infláció), de a maradék hűvös helyen, vagy akár egy kis zacskóba csomagolva hűtő ajtajában sok évig eláll.

10 l-hez való egy csomaggal, de nyilván csak annyit keversz be, amennyi kell, és ezzel öntözöd meg legközelebb a növényeidet. (Nem tányérból felszívatva, mint ahogy azt egyébként érdemes, hanem felülről öntve, hogy a felszín kapja a legtöbbet.)

2019. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előzőt volt szerencsém kipróbálni. Bevált.
2019. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Homokréteg kb.2cm a föld tetejére és keveset öntözni épp hogy ki ne száradjon a növény.
2020. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: pontosan így tettem, a földet is kisütöttem előtte, kiszárítottam, átültettem, egy ideig be is vált, de azóta az ugróvillások is megjelentek rajtuk, pluszba megfertőzte az összes többi virágot, így ki kellett dobni :(
2020. febr. 23. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugróvillás nem él meg száraz felszínen. Ott túlöntözésnek kellett lenni. Ha nem szárad ki a felszín két öntözés közt, azt hívják túlöntözésnek. Mondjuk, minden második napon öntözöl, vagy ilyesmi borzalom. Ilyenkor télen általában még hetente se kell öntözni, nálam pl. elég 8-10 naponta, de ez a konkrét növény és konkrét cserép méretétől függ.

Kidobni nem kell semmit ugróvillás miatt. Ez nem a növénynek a problémája, hanem a talajnak. A benne lévő szerves anyagot eszik.

2020. febr. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!