Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi ez lárvaszerűség?! És...

Mi ez lárvaszerűség?! És miért van jelen a házban (eddig csak a lisztben láttam, de mostmár a plafonon is másznak)? Hogyan lehet elpusztítani ezeket?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre, hogy a lisztben mászkik malami fehéres/sárgás/törtfehéres (szerintem) lárvaszerűség, barna/fekete véggel vagy elejével...

Azaz igazából először csak barna-fekete hosszúkás "pöttyöket" láttam mászkálni a lisztben, később lettek benne ezek a lárvák (gondolom kikeltek, de lehet hogy ez másik élőlény).

Aztán átment ez a lárva a cukorba is...

Aztán meg most vettem észre, hogy a plafonon is mászkálnak egyesével.

De nem tudom hogy mik ezek, és miért jöttek, illetve hogyan tudnám elpusztítani őket?!


Eddig a lisztek a fali szekrényben voltak, a cukorral együtt (só,bors p.paprika meg ilyenekkel)

és ott jelentek meg először, aztán majd kiraktam máshova, az asztalra.

De már ott is megjelentek...

És ha jól láttam, akkor a fali szekrény irányából indultak el ezek a lárvák.

Kerestem képet is, ami hasonlíthat rájuk.

Kérem aki tud segíteni az segítsen ! :)

Nagyon hálás lennék érte !!! Köszönöm !



2019. okt. 20. 15:25
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van 1 kép egy hasonlóról

Viaszmoly lárva ez pl. olyasmi lehet.

Hosszúkás, fehér és barna a vége.

2019. okt. 20. 15:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Most van a bebábozódás időszaka, aztán majd ha kikelnek a szárnyas imágók, akkor repdesni fognak. Élelmiszert esznek, azzal lehet behurcolni is őket, hiszen főként a malomipari termékek tele vannak petékkel. A lárvák aztán belemásznak mindenbe. Sík felületet keresnek a bebábozódáshoz, esetleg réseket. Le kell takarítani a szekrény polcok alsó felét is, ott védett helyen vannak. Nem kell otthon nyitott zacskókat tartani és nem kell készletet felhalmozni. Egészségre egyébként nem károsak. A repülő egyedek ellen lehet venni élelmiszermoly csapdát.
2019. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akár lisztmoly is lehet:

[link]

Minden gyanús dolgot kihajigálni a kukába. Ami gabonából készült, az vagy kihajítod, vagy ha sajnálod, átvizsgálás után átöntöd csavaros befőttesüvegbe, és kinyitás előtt mindig megnézed, van-e benne kikelt lepke.

A cukrot meg a sót nem eszik meg, de ezeken kívül kb. mindenbe belemennek, még a Balaton szeletbe is, mert abban is van liszt.

A borsba meg a paprikába a lisztmolyok szerintem nem mennek bele, de más molyok igen. Nem érdekli őket, hogy milyen méregerős a paprika, megeszik.

2019. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Akkor ezek szerint nem nagyon tudok most még tenni semmit, max. annyit hogy ha látok párat akkor zsepivel elkapom, a szekrényt kitakarítom, és átvizsgálom a dolgokat használat előtt.

Illetve várom majd hogy kikeljenek (?)

2019. okt. 20. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Faluhelyen, amikor még a helyi vagy szomszéd falusi molnárhoz vitték megőrölni a gabonát a kapott zsákszámnyi liszt gyakran megkukacosodott. Felhasználás előtt a gazdasszony átszitálta, a (liszt-)molyokat kivitte az udvarra a csirkéknek és sütötte, amit akart. Nem tudok arról, hogy egészségre károsak lennének, legfeljebb gusztustalan (már akinek...).
2019. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy ne várd, hogy kikeljenek és szétrepüljenek, hanem dobálj ki mindent, vagy zárj üvegbe, ha úgy látod, hogy most még nincsenek benne. Pár nap fagyasztás is jó lehet talán, a hernyók ellen egész biztos, de lehet, hogy a peték vagy a bábok még azt is elviselik.
2019. okt. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!