Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vályog-tégla házban rág,...

Vályog-tégla házban rág, mászkál az egér a falban. Ha hívunk rágcsálóírtót az ér valamit? Mit fog csinálni?

Figyelt kérdés
2019. okt. 30. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Egy jó igazi házi cica többet ér, és olcsóbb is.
2019. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Az általad kirakott egérméreg is ugyanúgy megteszi a hatását, csak sajnos nem holnaputánra, hanem jövő hónapra. 1 hét, mire az egér rá mer menni az idegen dologra, mert óvatosak, 1 hét mire hat a szer (azért, mert ha rögtön hatna a többi egér nem enne belőle, mert ilyen összefüggéshez van eszük, meg hogy más állatban ne tegyen kárt, gyenge a dózis), és 2 hét, mire az összes egér elkezd rájárni a szerre, mert ahol egy van, ott több is, mindnek el kell fogynia. Természetesen az átlag ember 3 nap után megállapítja, hogy szart se ér az egérméreg... Sajnos ehhez kell egy hónap. Ezt már többször végigjátszottam.


Én évekig kínlódtam egerekkel faház két rétege között a kőgyapot végtelen egérjárat labirintussá vált, pozdorját is átrágták, fiókaljakat átrágták, spejzben mindent tönkretettek. Hosszú távon a megoldás a macskaajtó volt, környékbeli szomszéd macskák mind ki-be járnak nálam, na azóta nincs egérhelyzet, egeret csak a Cirmos szájában láttam azóta. Ha motoszkál a falban az egér, az addig ül ott, míg ki nem szedi. De most már évek óta nem volt egér. Nyilván a macska se fogja holnaputánra megoldani a helyzetet, de hosszú távon megelőzi, hogy egértanyává váljon a ház.

2019. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Kihelyez pár mérgezett csalit meg max kirak pár csapdát.

Annyival jobb a szakember, hogy ő jobban látja, hogy hova kell kihelyezni a mérget és a csapdát, valamint nagyobb a hatóanyag a mérgezett csaliban.


De te is megtudod oldani a problémát.

Meg kell keresni, hogy hol a bejárat a falba és a lyukhoz közel kell elhelyezni az írószert valamint a ház körül is több helyre rakj ki mérget és a padlásra is.

Ha látod, hogy elfogy akkor folyamatosan pótolni kell és nem szabad sajnálni tőlük. Egy helyre nyugodtan 2-3 adagot ki lehet tenni.


A tapasztalatom az, hogy a protect rágcsálóirtó pépet nagyon szeretik, de a bors termékek is jó abban kicsivel nagyobb a bromadiolon tartalma. Nem sokkal csak 2-3%-al.

2019. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk pont ugyanez van.

A falba mászkálnak.


Viszont kijönnek enni, na én oda elvefogot raktam. Eddig jobb mint bármelyik.


Ja, és van egy nagyon jó egerszo macska is. Szerintem be is fialt a falba valahová,mert egy méretű egeret fogtam ,eddig 5 őt. Kis egerek.

2019. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Élve fogót vagy t-rexet raknék ki, mert a méreggel az a baj, hogy amikor elpusztul rettenetesen büdös és nem biztos, hogy olyan helyen lesz ahol megtalálod.

Dió-befőttesüveg páros nálunk nagyon bejött.

2019. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Én is inkább a macskára esküszöm! Szeretjük az állatokat, ráadásul a macska olcsó házikedvenc is, és mivel mi is gyakran hallottunk egereket a padláson, ezért anyám mindenképp akart egy macskát, bevált! A nőstények amúgy jobb vadászok, többen mondták, és tényleg így van, mindössze egyszer ki kell ivartalanítani (15 ezer Ft), és kész, 1 éve van meg, és nálunk azóta sincsenek tartósan egerek, írtja őket rendesen a macska! Mivel házi kedvenc, kap kaját, ezért nem eszi meg az egereket, de rendesen szétmarcangolja őket, sőt, egyszer egy jó nagy patkányt is elkapott!

Korábban mi is próbálkoztunk egérméreggel, de nálunk semmit nem ért, az egerek megérezhettek rajta valamit, és a közelébe se mentek! :/

2019. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Egy egérfogóra keményebb szalonnát tűztem, öngyújtóval megpirítottam, hogy illatoljon. Amikor az első beleszaladt, mondta a szomszédom, hogy a többi már nem fog, legalább a szalonnát cseréljem le. Nem kell! Az egész családot kb két szalonnával (mert volt hogy lepiszkálta róla) ugyanazzal az egérfogóval egy hét alatt megfogtam.

Ezután a bemeneti nyílásokat, réseket zárd le. Vakolatnál csemperagasztóba kevertem összetört üveget. Faház tetejénél colos deszkával zártam le. 4 éve egérmentes a kamra.

2019. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

#3

"és a lyukhoz közel kell elhelyezni az írószert"

Papír, toll. Írjon végrendeletet. :)


A granulátumot nem annyira szeretik, a zacskós pépre viszont nagyon mennek. Állítólag a brodifakum hatóanyag jobb a bromadiolontól.

Az biztos, hogy lakótérben mérget nem szabad elhelyezni, mert az egerek általában a nehéz bútorok alatt szeretnek elhalálozni és utána ott illatozni, ez a bosszújuk. Méreg a melléképületbe meg a padlásra való (ha macska nem fér hozzá a mérgezett egérhez.)

Régebben apám úgy fogdosta sorban az egereket a hagyományos lecsapós fogóval, hogy összefogdosta a szalonnát, aztán a zsíros kezével megdörzsölte az egérfogó tányérját, az egerek meg csak úgy mentek rá. Pedig először nem hittem el, hogy így is lesz siker.

2019. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tozser ***** válasza:

2/8?

Azért vigyázni KELL a dupla falú (faszeerkezetes!) házaknál az egérméreg kirakásával.Ugyanis, nem biztos az

hogy az egerek a KŰLSŐ (szigetelt!) falakban járkálnak csak, könyebb nekik a BELSŐ falakban járni-kelni ahol semmi sem gátolja, akadályozza az utjukat!

A barátom még a PADLÁSRA is rakott!

Az eredeménye az volt hogy az egér NEM OTT PUSZTULT EL,

hanem a szobákat elválasztó falak egyikében, és mind két szobában érezni (szagolni!!) lehetett hogy valahol ott van az elpusztult egér! Természetes hogy nem lehet a falakat "csak ugy" mind lebontani mert nem lehetett tudni hogy "a tetem" hol van!

Nem tudtak a szobákban aludni amig az vagy elrothadt vagy ki nem száradt!!

Szóval...ott a méreg nem tanácsos!!!

2019. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!