Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bolha vagy ágyi poloska?

Bolha vagy ágyi poloska?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap megjelent 2-3 kis piros pötty a bal bokámon amik viszkettek. Befújtam a lakást rovarirtóval ami megöli a hangyát, bolhát, ágyi poloskát is. Megszűnt a probléma, nem lett több csípésem. Tegnap este voltam vendégségben és mikor hazajöttem nem zuhanyoztam le, lefeküdtem. Viszketett a lábam több helyen is, de nem foglalkoztam vele, aludtam. Reggel megnéztem a helyeket ahol viszketett. A térdem mellett és ugyanezen a lábamon a combomon hátul 2. Ma újra befújom a lakást irtóval. De ez bolha lehet? Ilyen piros pötty és a közepében egy szúrásnyom található de mind a kettőre igaz lehet, bolhára is és ágyi poloskára is. Nagyon kétségbe vagyok esve. Ti melyiket mondanátok? Hogyan tudom kideríteni?
2019. nov. 10. 11:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Van kutyám és macskám de nekik van bolhairtó cseppük. A vendégség ahol voltam, ők nagyon tiszták, nem feltételezem róluk egyiket sem de másra nem tudok gondolni. Mit tegyek?
2019. nov. 10. 11:56
 2/8 anonim ***** válasza:
A bolhát nem nehéz megtalálni. Nézz szét a lepedőn, meg a zoknid szára alatt, ott szeretnek a legjobban elbújni.
2019. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most vettem észre hogy a kézfejemen is van 2 csípés egymástól nem messze. Ilyen két kis pötty.
2019. nov. 10. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bolha.

Az nem csíp mindig egymás mellé.

2019. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A poloska az alkart szereti, sok, egymáshoz közeli viszkető piros pont marad utána. A bolha inkább a bokánál, lábszáron támad. Amúgy az is csíp egymáshoz közel, csak az hamarabb jóllakik, nem olyan sűrű a csípésnyom.
2019. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom pontosan kideríteni mi ez?
2019. nov. 11. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerelj fel kamerát.
2019. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Vizsgáld át az ágyat. A poloska ott lesz ahol nem keresnéd. Résekben. Varratok alatt. Falon, polcok mögött, parkettaszegély és a fal között.

Mivel este történt, szerintem poloska volt. Ha csak valami szerencsétlen bolha az majd magától kihal.. Persze, ha adott a megfelelő higiéniai háttér.

2019. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!