Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fűszeres polcon ezek a pici...

Fűszeres polcon ezek a pici bogarak jelentek meg, és a teafilterbe, lisztbe rágták be magukat. Mik ezek és hogyan lehet elriasztani őket?

Figyelt kérdés
[link]

2020. febr. 18. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem elriasztani kell, hanem kiirtani, megszüntetni.

Mindent ki kell sajnos dobnod ami szennyezett, vagy ami gyanús lehet (peték) a kinti kukába (én el szoktam égetni) alaposan kimosni Domestossal vagy Sanytollal a szekrényt, amit alaposan kiszellőztetsz mielőtt bepakolsz új cuccokat.

2020. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ki kell dobni. Azt is, amiben még nem látod. Fertőtlenítés. Utána mindent csak jól záródó dobozban, üvegben tárolj.
2020. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Mik ezek amúgy?
2020. febr. 18. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom ételmoly.
2020. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Bármi lehet

Lisztbogár, zsizsik, ételmoly, koprabogár,...stb.

Itt van róluk leírás:

[link]

2020. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kenyérbogár (Stegobium paniceum).

Tényleg csak kiirtani lehet őket, ezek nem valahonnan jönnek, hanem nálad laknak, ott kelnek ki, az általad biztosított élelmiszerekben.

Mivel ezek egészséges bogarak, a fertőtlenítés nem lényeg, nem érsz el vele semmit. Elég kitakarítani, amit összekentek.

Minden ehetőt nézz át. Beleértve a Balaton szeletet, meg mindent, ami ehető, és nincs üvegben vagy konzervdobozban. Ha bontatlan a nejloncsomagolás, az se jelent semmit.

Amiben megtalálod őket, vagy csak gyanús, az kuka.

Amit tisztának találsz, és sajnálod kidobni, azt vagy csavaros befőttes üvegbe tedd, vagy zárható fedeles műanyag edénybe, vagy nejlonban fagyasztóba, felhasználásig. Ha csak egy apró ehető dolog is elrejtőzik előled, onnan ismét felfejlődhet az állomány, tehát minden létező dolgot ki kell pakolni, ahová akár csak beeshetett valami növényi eredetű élelmiszer.

2020. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2020. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindent ki kell dobni, ami nem fém vagy üveg dobozban van. Azokat meg el kell törölgetni hipóval vagy domeszossal. a polcokat is. Pete bárhol lehet.
2020. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsizsikek.
2020. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!