Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ha lecsapom a poloskát,...

Ignis Subdialis kérdése:

Ha lecsapom a poloskát, mielőtt egyet pisloghatna, akkor nem lesz büdös?

Figyelt kérdés

A kérdés tehát, hogy a poloska csak akkor lesz büdös, ha megijed vagy akkor is, ha szét lesz nyomva, mielőtt megijedhetne?

Az invazív márványos- vagy vándorpoloskákról van szó.



2020. jún. 14. 00:33
A kérdező szavazást indított:
Csak akkor büdös, ha veszélyben érzi magát.
Az elhalálozott poloskának akkor is van kis szaga, ha nem ijedt meg előtte.
A szétnyomott poloska ugyanolyan büdös, mint az ijedt poloska.
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
En megfogom egy zsepivel és lehúzom a wc-n, igy nem nyomódik szét es nem büdi
2020. jún. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Igen, bár zsebkendő pazarlása helyett ajánlok egy nagy csipeszt. :)

Amúgy kérdező ha végiggondolod a bűz szerinted honnan jön? Belőle, nem? Akkor meg ha szétnyomod, kijön a bűz?

Egy dolgot ajánlok mindenkinek, mivel kártevő és mivel nincs természetes ellensége, így okvetlen öljétek meg, nem elégséges kitessékelni!

2020. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2: Szerintem a lehetséges verziók:

1) Az "illatanyagot" csak stressz hatására állítja elő, az nem tározódik benne.

2) Az "illatanyag" tározódik valami külön hólyagban, de az nem biztos, hogy megsérül a poloska lecsapásakor.

3) Ha az "illatanyagot" állandóan készleten tartja és az azt tároló rész megsérül, lehet hogy még mindig nem tud olyan mértékben szétterjedni belőle a matéria, mint ha azt a poloska bocsátaná ki szándékosan stressz hatására.

Mellékelnél egy képet a szerinted alkalmas csipeszről? Mert nem tudok olyan csipeszt elképzelni egyelőre, ami egy papírzsebkendőnél/ vécépapírnál jobban meg tudná akadályozni a szagfelhő kibocsátását, amíg a poloska elér rendeltetési helyére, a vécékagylóba. Nekem ezzel egyébként az is a problémám, hogy egy csomó vizet kell elpocsékolni a lehúzásához, mert hajlamos fennmaradni a vízen.

2020. jún. 14. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha kicsit is megsérül már érezni a szagát. Nemegyszer megyek be a garázsba úgy, hogy érzem a poloska szagát amit elkapott a pók. Gondolhatod, hogy az mennyire sérthette meg miközben megmarta, szinte semennyire.
2020. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, én láttam már viaskodni poloskát pókkal, nem egy tizedmásodperc, bőven van ideje kilőni a vegyi fegyverével, mielőtt érte jön a kaszás. Ha egyáltalán érte jön és nem a pókért.
2020. jún. 14. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát, az én macskám a napokban előkotort valahonnan egy kiszáradt poloskát, gondolom "meg is kóstolta", mert odahányt mellé, nyilván nem azért, mert gépsonka íze volt..
2020. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy nem használatos vízipipához adott csipeszt használok, széncsipesz egyébként.

[link]

(nem pont ilyen)

Valamilyen szinten van szaga, de nem terjed el az egész helyiségben, mint akkor, amikor pl. rátaposol egyre. Ha hirtelen taposol rá, ugyanúgy irdatlan büdös, azaz nem stresszre termelődik benne. Taposs rá egyre és megkapod a választ a kérdésedre.

Kicsit megroppantom, ennyitől már megdöglik, majd kidobom az ablakon, nem pazarlok rá se vizet, se zsebkendőt. Engem egyáltalán nem zavar, hogy büdös, kiszellőztetek, engem az zavar, hogy megszúrja a gyümölcsöt, zöldséget, az pedig elrohad, és egyre több és több van belőle, mert nincs ellensége és a tévhittel ellentétben nem fagy meg télen (nálunk nem)! Egy ellensége van csupán (önmaga), hogy a téli helyéről nem talál kiutat és éhen hal.

2020. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pont azért kérdeztem, mert többször ütöttem le poloskát és olyankor nem volt szaga. Úgy sem, hogy a hullája még egy-két órán át ott heverészett.

#6 Ha jól értem, azt próbálod sugallni, hogy a macska megkóstolt egy kiszáradt poloskahullát, majd emiatt rókázott. De egy poloskamúmia talán már egyrészt nem annyira büdös, másrészt egy macskának eléggé érzékeny az orra és kellően finnyás ahhoz, hogy megkóstoljon valamit, amitől felfordul a gyomra.

2020. jún. 14. 21:03
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Próbáltam összerakni a történteket. A cicám nem szokott hányni (nagyon ritkán), de most találtam egy kupacot. Ahogy elkezdtem feltakarítani, megláttam mellette a kiszáradt polit. Mivel többször láttam már, ahogy az ablak és a szúnyogháló között kapkod valami után, ami - mint utólag általában kiderült - poloska volt, így feltételezem, hogy ezzel is játszani próbált, vagy legalábbis megpiszkálgatta. Lehet, hogy volt annyi szaga, hogy felforduljon a gyomra. De ez csupán feltételezés.
2020. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként jó a szaglásod?
2020. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!