Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fáraóhangya ellen melyik cég...

Fáraóhangya ellen melyik cég a legprofibb az országban?

Figyelt kérdés

Olyan súlyos a fáraóhangya-probléma a lakásunkban hogy már az "átlag" rovarirtók sem tudják őket kiirtani, az egyikük most fizette vissza az összeget, a másik se használt semmit.

Két hónapja napi, sőt órai szinten harcolunk a végtelen mennyiségű fáraóhangya ellen (szárnyas + kicsi vörös), amik leginkább az én szobámat és környékét találták meg maguknak.

A szó szoros értelmében MINDENT megpróbáltunk ellenük. A kirakós csalit nem viszik el. A kipermetezős cuccok nem használnak. Ha eltömjük a lyukat, újra rágják meg kijönnek máshonnan.

A slussz poén, hogy a Protect nevű hangyairtó eleinte legalább arra jó volt hogy ha kirajzottak, akkor lefújtuk őket, és akkor ott pár napig nyugalom volt. Na most eljutottunk oda hogy az "új generáció" már immunis erre, a frissen, pár perce kipermetezett, még folyékony Protecten vígan áttáncoltak és be a szoba közepére. Volt olyan hogy az ágyam mögött kirajzott annyi hogy arra keltem hogy ellepett a hangya. Volt kint egy cég irtani, pár nap után mintha mi se történt volna. Vissza is fizették az irtást.

Egyszerűen nem tudunk ellenük mit tenni. Rettegek a saját szobámban, hogy mikor rajzanak ki újra és lepnek el. Állandóan tele a padlóm szárnyas hangyákkal. Szétrágták az összes tömítést, a padlószegély olyan mintha valaki kalapáccsal kiverte volna az alját, tele lukkal, rágással, deformációval. A padló úszik a hangyairtó szerben, hasztalanul. A saját lakásunkban le vagyunk győzve.

Kellene egy olyan extrám profi, nagy tapasztalattal bíró, bevált cég, akik vállalják hogy kiszállnak bárhová az országban, és nem érdekel milyen eszközzel, gázzal, vegyszerrel, csalival, tűzzel, bármivel, de az utolsó szálig kiirtják ezeket a rohadékokat, mert nem lehet tőlük élni, lassan elemésztik az egész házat. Én már konkrétan depressziós vagyok.

Tud valaki ajánlani ilyen vállalatot? Pénz már nem számít, bármennyit kifizetünk, csak legyenek 100% hatékonyak és főleg jöjjenek ki bármekkora távra országon belül. Akinek van ilyen jellegű tapasztalata, nagyon kérem ne tartsa magában!



2020. júl. 21. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Céget nem tudok.


Darázs írtóval próbáltátok már? Én azt használom elleniük.


Szoptam én is hangyákkal ,kitevőst le sem szárták. Ecet sem jött be. Szódabikarbóna sem.


Darázsírtó viszont igen. Megértelek. Tudom mit érzel.

2020. júl. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anno sokat olvasgattam a témában. Mindenhol azt írták, hogy beetetős csalit kell használni, ugyanis ebben késleltetett méreg van. Ha lefújod őket, akkor a méreg a bolyba, a királynőhöz nem jut el és gyakorlatilag sosem fogsz megszabadulni tőlük, mert marha gyorsan szaporodnak. A Bábolna Bio-nak (azt hiszem Protect) van beetetős csalija, úgy emlékszem három kis átlátszó tégelynyi méreg van egy dobozban, ami öntapadós, fel kell ragasztani valahova. És ezen áll, vagy bukik a történet, mert nagyon nem mindegy, hogy hova teszed. A három tégelyből egyet azonnal megtaláltak és szóltak a családnak is, a másik kettőben sosem járt egy sem.

Meg kell találni sajnos azt az útvonalat, amit gyakrabban járnak, ha néhány egyed beletéved, aztán vissza a bolyba, akkor már nyert ügyed van. Mi a másik kettővel nagyon sokat kísérleteztünk, pakolgattuk jobbra-balra mire sikerült kereszteznünk az útjaikat.

Nagyjából három hónapig néztük zavartalanul a barna csíkot, ahogy sávban vonulnak a konyhánk és a fürdőszobánk falán, szerintem a társasház összes fáraója hozzánk járt már zabálni, amikor azt mondtam, hogy na ezt én tovább sem idegileg, sem anyagilag nem bírom (3-4 doboznyit megetettünk velük, vagyis 3-4 x 3 db kis tégellyel). Amikor kiürültek a csalik megfigyeltük hol jönnek be, milyen útvonalon vonulnak, leszedtük az üres dobozokat, vettem Biokillt, befújtam a teljes útjukat és kész. Utána 2-3 hetente ha eszembe jutott, mindig befújtam újra. 2 évig laktunk még abban a lakásban, de többé nem találkoztunk fáraókkal.

Sajnos a szárnyasokkal nem tudom mit lehet tenni, biztos rájuk is van valami megfelelő irtási mód.

Ha társasház, akkor könnyebb dolgod van, ha a szomszédok is csalizni kezdenek.

2020. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!