Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Elektromos madárriasztók...

Elektromos madárriasztók közül melyik a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

Figyelt kérdés

Az erkélyemet szeretném védeni galambok és varjak ellen. Két típusú elektromos riasztót láttam az egyik ultrahangos (ez sokkal olcsóbb), a másik nagymadarak hangját utánozza. Ezek közül melyik lehet a hatékonyabb? Egyáltalán érnek ezek valamit? Az ultrahangos 6000 Ft a másik 31000 Ft.


2020. szept. 12. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha már mindenféleképpen választani kell akkor a helyedben az ultrahangosat választanám.

Már csak azért is mert a szomszédok nem biztos h értékelnék ha x időközönként megszólalna a vércse hangja.

Másik megoldás hogy be rácsozod/hálózod az erkélyt.

2020. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez bennem is felmerült, mondjuk annak van olyan üzemmódja, hogy csak akkor riaszt ha a PIR szenzora madarat értékel. Én is inkább afelé hajlok, hogy először az olcsóbb ultrahangosat próbáljam ki. Ha nem valik be akkor jöhet a másik, ha az sem, akkor pedig a háló.
2020. szept. 12. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha beválik esetleg, akkor írd meg ide. Én inkább arra fogadnék, hogy nem fog beválni, megszokják 1-2 hét alatt, mint minden egyéb riasztási formát is. Bár nekem csak seregélyekkel kapcsolatban van nagy tapasztalatom. Azoknál 3 nap, hogy megszokjanak bármit. Aztán ha egy odaóvakodik, és nem történik semmi, akkor jön a többi is.
2020. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, megírom. Az ultrahangosat megrendeltem.
2020. szept. 14. 19:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Tojnak rá sajnos! 😁
2020. okt. 10. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Kösz, hogy megírtad.

Sajnálom, hogy igazam lett, nekem is kellene pedig valami.

2020. okt. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!