Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mikor kell a diofat permetezni...

Mikor kell a diofat permetezni az amerikai diohej fúró bogár ellen?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
De mégis mivel akarod permetezni? És mit vársz a permetszertől? Megöli a burokba tett petéket vagy megmérgezi a termést vagy mi? Eddig minden szakcikkben azt olvastam, hogy nem lehet ellene vegyszerekkel védekezni, csak maximum összeszeded és elégeted a fertőzött diót vagy lebetonozod a fa alatt hogy ne tudjanak a földbe mászni a lárvák. Én júniusban sárgalappal teszteltem a dióburokfúrólégy-szennyezettséget és dugig lett a lap. Sajnos a sárgalap nagyon környezetromboló, mert sok hasznos bogár meg madár is beleragad, de látszik rajta, hogy mekkora a kártevőpopuláció.
2020. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
44%

Dehogynem lehet védekezni permetszerekkel, rengeteg cikk van erről. Csak nem egyetlen permetezéssel, mivel a rajzás nagyon elhúzódó, gyakorlatilag egész nyáron 7-10 naponta kellene permetezni, ha teljesen ki akarnánk irtani őket. Aminek nem lenne sok értelme olyan helyen, ahol a közelben másnak is van permetezetlen fája, mert jönne az utánpótlás. De ha van motoros géped, akkor lehet kombinálni a permetezéseket a lehullott dió elégetésével.

Amúgy érdemes tudni, hogy amelyik dió megéri az őszt, tehát normál időhöz közel hullik le, arról pár napon belül leszedve a burkot, a bele teljesen jó és használható, legalábbis a szemek elég nagy részénél. (Ha hetekig kint rohad a fekete burokban a fa alatt, akkor viszont bepenészedik a bele is.)

Itt 3 szert említ a cikk, de a valóságban rengeteg általánosabb szer is viszi a fúrólegyet, csak a gyártók nem költöttek milliókat az engedélyeztetésre.

[link]

De olvasgass még:

[link]

2020. okt. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!