Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szerintetek ez pajzstetű?

Szerintetek ez pajzstetű?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 29. 12:56
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges az is - ha igen, akkor le lehet dörzsölni a növényröl, de lehet akár parásodás is, napégés vagy sérülés után.
2021. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlen elküldtem: szerintem inkább a második.
2021. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a képből bármi lehet.Még egy kis kosz is.

EZ a pajzstetű (lásd: nagyobbik kép):

[link]

2021. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3. valóságban is pont ennyi látszik mint a képen ennél nem lehet jobban lefotózni
2021. jan. 29. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem vitattam a képed valósághű voltát, mégis azt mondom, hogy megállapíthatatlan erről a képről.

Nem látni, hogyha hozzáérsz mozog e, hogy ez az egy van vagy több is,....és hasonlók. A pajzstetű ritkán van egyedül.

2021. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kotord le egy fehér papírra és nézd meg nagyítóval!
2021. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A pajzstetű egy "pajzs" alatt van. Úgy néz ki, mint egy teknősbéka kicsiben. Ujjaddal könnyen leválasztható és több van belőle, nem egyedül. A teteje sima, a kaktuszon pedig rücskösnek látom a fedelét.

Csak ez az egy példány van? Más növényeken nem találsz?

2021. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, körömmel szépen eltolható. Lenne, ha pajzstetű lenne. De ez szerintem inkább valami baktérium okozta probléma. Nálam is volt már hasonló. Nem lehet vele mit tenni, mert baktérium ellen nincs felszívódó szer. Jött a tavasz, a jó idő, aztán a beteg foltok beszáradtak. Nem szép, de ez van.
2021. jan. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!