Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy lehetne kideríteni, hogy...

Hogy lehetne kideríteni, hogy milyen állat motoszkál a padláson?

Figyelt kérdés

Rendszeresen hallani, hogy valami motoz a padláson. Tetten érni nem sikerült eddig - egyedül nem lehet feljutni, ketten együtt pedig szinte csak esténként, sötétben vagyunk itthon. (Nincs padlásfeljárónk, a régi fajta megoldás van, fent a ház falán van egy ajtó, létrát odatámasztva és arról felhúzódzkodva lehet feljutni, sötétben elég balesetveszélyes lenne.)

Sajnos nincs odafent konnektor (első gondolatom egy éjjellátós kis kamera lett volna, de az maximum pár órát tudna felvenni konnektor nélkül).

A motoszkálás néha napi 2-3 alkalommal van, de néha csak havi 1x, változó hogy napközben vagy éjszaka.

Az udvarunk területén megfordulnak kis rágcsálók, macskák, nyestek, madarak, mókusok, stb, szóval bármi lehet.

Rágásnyomot, ürüléket, semmiféle más nyomot nem találtunk (rendszeresen megnézzük)


Hogy lehetne (áram nélkül) kideríteni, hogy mivel állunk szemben?


2021. febr. 12. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

szórj szét egy fél kiló lisztet, és abban majd jól látszódik a nyoma.

egyébként valószínűleg nyest lesz.

2021. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem a kártevő rovatba raktam, mert semmi kárt nem csinált az elmúlt majdnem 1 év alatt, és nem szeretnék méreggel kapcsolatos válaszokat kapni... :)


#1 köszi, ha nem is liszttel, de valamivel megpróbáljuk majd szerintem.

Annyi, hogy nekünk nem teljesen olyan a padlásunk, mint amiket eddig láttam... hajópadló-féle megoldás fagerendákkal és lapokkal, rajta jó vastag szigeteléssel, így nem tudom mennyire működne, nem egybefüggő sík felület.

2021. febr. 12. 15:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyat is csinálhatnál, hogy egy szerelőlámpát felteszel a padlásra, amit egy hosszú elosztóba bedugsz. Nekünk ilyen volt világításnak, amikor csináltuk a padlást, meg a pincét. Aztán mikor hallod a motoszkálást, felmész és látni fogod. De, ha nincs rágás, meg semmilyen nyom, az is lehet, hogy macska jár oda.
2021. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
90%, hogy nyest.
2021. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nyest, de az is lehet, hogy macska 😄 aztán lehet egyikünknek se lesz igaza 😁
2021. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
57%

Lehet kapni állatbarát csapdákat, amivel nem sérted, ölöd meg csak bezárod.


Az állat maga hogyan tud bejutni a padlásra? Pl fáról átugrik vagy ilyesmi? Akkor sztem is nyest.

2021. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyértelműen egér. (saját tapasztalat, nyest nem lehet)
2021. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 Fáról (a ház körbe van véve fákkal), vagy a ház mellett álló alacsonyabb sufni tetejéről tud feljutni, nagyon könnyen.
2021. febr. 12. 16:15
 9/13 anonim válasza:
Akkor tenyleg nyest vagy nyuszt lesz. Én a helyedben kilakoltatnám, mert lehet, hogy neked nem csinál kárt, de másnak megölheti a csirkéjét, macskáját :( .
2021. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fejlámpa?
2021. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!