Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szerintetek ha átültetem,...

Szerintetek ha átültetem, megszabadulhatok ezektől a pici (gyümölcs) legyektől?

Figyelt kérdés

A könnyező pálmám földjében "tanyáznak" és nagyon szeretnék megszabadulni tőlük. Eddig ilyen gondom még nem volt, valószínűleg magával a virággal vagy a földdel amibe ültettem jutottak be a házba.


Arra gondoltam, hogy veszek új virágföldet és átültetem.


Szerintetek segíthet?



2021. márc. 3. 13:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, tőzeglegyek.
2021. márc. 3. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne tedd tönkre a növényedet feleslegesen. Vegyél valami rovarölőt, pl. Spilant, keverj be pár deci permetet, és a felső réteget öntözd be. A maradék por meg jó lesz majd még valamire.
2021. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És az megöli a lárvákat is? Az olvastam, hogy a növény gyökerein vannak.
2021. márc. 3. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyökereket is eszik egyes írások szerint, de az biztos, hogy elsősorban nem a gyökereken vannak, hanem a talajban, a korhadó szerves anyaggal táplálkoznak.

Tegnap nem jól írtam, nem csak a felső réteget kell beöntözni, azt még túlélheti esetleg 1-2, hanem amikor már jó száraz a föld, akkor úgy öntözz, hogy nagyjából az aljáig átitassa a permetlé a talajt. Ehhez nem kell a permetezéshez megadott töménységet használni, elég úgy, hogy a 4 grammos csomag 20 liter vízhez, vagyis, ebből arányosan kevesebb, amennyi szükséges a cseréphez.

Utána pedig már fogd vissza az öntözést, mert ami nincs túlöntözve, azt nem nagyon támadják a tőzeglegyek.

2021. márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!