Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tegyek a muslica lárvák...

Mit tegyek a muslica lárvák megjelenése ellen?

Figyelt kérdés

Az egyik cserepes növényemet naponta kell locsolnom, ezáltal nyirkos a földje. Egy tálkában van benne, mert a cserép alja lyukas, ott is elég jól megragad a nedvesség.

És folyamatosan azt veszem észre, hogy egy idő után fehér, pár mm-es lárvák mászkálnak a cserép alatt a tálkában, amiből korábban (egy másik növénynél) előbb-utóbb muslicák lettek, és ellepték a növényt.

Mit lehet ez ellen tenni? Egyáltalán hogyan kerülnek oda? Most csak annyit csináltam, hogy kimostam a tálkát, és a peremét leragasztottam, de ez nyilván nem megoldás :D



2021. márc. 11. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek NEM muslincak, hanem gyászszúnyogok.

A nagyon nedves, tözeges földben élnek a lárvák, a felnött rovarok nem ártanak semminek, a lárvák esetleg igen.

A röpülö rovarok a nedves földbe petéznek és ott fejlödnek ki a lárvák

Egyszerü módon meg lehet akadályozni, a földre szórjál kb 1-2 cm-es homokréteget, az akkor is kiszárad, ha alatta a föld nedves, viszont a homokban nem tudnak kikelni a lárvák, a petéket meg csak a felszínre tudják rakni.


Egyébként nem tudom, milyen növényröl van szó, de igen kevés kivételtöl eltekintve a legtöbb növénynek nem tesz jót, ha folyamatosan vizes a földje.

2021. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Retekgumót ültettem. Muszáj, hogy folyamatosan nedves legyen a földje, mert amint már egy kicsit is száraz, látványosan lekonyulnak a levelei.

Egyébként én a vitorlavirágról és a borostyánról is azt olvastam, hogy az a legjobb, ha sosem száraz a földje.

A földjén még sosem láttam lárvákat, csak a cserép tálkájában, de mostanában ilyen repülő bogarat sem látok, úgyhogy nem értem, hogyan születnek ezek. Én hivatalosan tőzeglégynek mondanám az alapján, amit korábban láttam, de nekem ezek a kis szarok muslicák maradnak :D

2021. márc. 12. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
A homok mindenesetre müködik - régebben nekem is rengeteg gondom volt velük, amióta ezt íyg csinálom, azóta megszüntek.
2021. márc. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni, köszönöm! Van otthon viszonylag finom szemcsés homok, gondolom az is jó lehet rá.
2021. márc. 12. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismeretlen eredetű homokból csak keveset, mert lehet nagyon meszes, és a túl sok eltolja a talaj pH-ját.
2021. márc. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem mondanám "ismeretlen" eredetűnek, rágcsálók fürdetéséhez vettem valamikor évekkel ezelőtt, abból maradt.
2021. márc. 14. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mondanád? Tehát tudod, hogy bányászott, vagy pedig folyami, amiből kimosódott a mész?
2021. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem, az számít ismeretlen eredetűnek, amit valakitől kaptam, hogy tessék, itt van homok, de ne kérdezd honnan :D Mindenesetre használom, mert más nincs, aztán legfeljebb így jártam.
2021. márc. 16. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!