Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Dongók költöztek a fafödém...

Dongók költöztek a fafödém üveggyapot szigetelésébe. Eléggé hozzáférhetetlen helyen vannak. Ha permetezővel darázsirtó port fújok be szerintetek jó? Valami javaslat? Megbontani nagyon macerás lenne a födémet.

Figyelt kérdés
Szakembert már hívtam Velencei-tó környékére.Budapestről jött,nem vállalja a garancia miatt. Ha valaki tud Sukoró környékén darázsirtót korrekt áron azt megköszönném.
2021. jún. 14. 08:35
 1/9 Pekka ***** válasza:
52%
Nem kellen piszkálni őket. Magyarországon kb. 25 féle poszméh él, mindegyik faj VÉDETT!
2021. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Felesleges bántani őket, nem károsítják a szerkezetet.
2021. jún. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Ne keserdj el, mert van egyszerű megoldás, amit én már alkalmaztam egy tetőtérben meg a szomszéd erkélyének utólagosan kiegészített, nyitott vascsövében tanyázó darazsak kiirtásánál.

A megoldás: PROTECT Darázsirtás mesterfokon.

Általában áruházakban (OBI-ban szinte biztos, de nem emlékszem már pontosan hogy hol vettem) kapható ott, ahol vegyi anyagok, kertészeti kellékek stb. kaphatók. 400 ml, aerosol, piros flakon, a kupakja fekete. A fent írt szöveg van ráírva.

Ahogyan én csináltam, veszélymentesen a tetőtérben, MELEG NYÁR IDEJÉN: megvártam az estét (enyhe sötétséget), amikor már mind hazatértek a fészkükbe. Ülj le valahová és figyeld, amikor már mind hazatért. Ekkor a bejárati lyukukon befecskendeztem egy nyomásnyi aerosolt, majd egy rongydarabbal bedugtam a lyukat, hogy ne tudjanak kirepülni. Ha létrán leszel, nagyon óvatosan lépegess lefelé, nehogy mellé lépj és leesel. A darazsaknak elég bajuk lesz a permettel. Ha a rongyan maradt is egy kis nyílás, amin 1-2 kirepül, az nem pontosan Téged fog megcsípni, hiszen elég a maga baja. NAGYON FONTOS: ha eléd kerülj és röpköd előtted, NE TÉGY HIRTELEN MOZDULATOKAT, NE AKARD ELHESSEGETNI, mert éppen ezzel bátorítod őt a támadásra. Hiába repked magad előtt, mert ha nem bántod, hanem szép NYUGODTAN tovább sétálsz nem csíp meg. Ha másnap észreveszed, hogy páran még nem voltak a fészekben a permetezés idején, azokat nappal is megölheted egy ráspricceléssel, mert 3 m a permetező hatótávolsága, tehát ekkora távolságból is rá tudsz permetezni. Itt is nagyon fontos, hogy ne fuss, ne tégy hirtelen mozdulatokat, csak sétálj el. Vagy mind elpusztul, vagy a maradék elköltözik.

A szomszéd erkélyénel úgy oldottam meg (az ő erkélye és a miénk között van egy szokaablak), hogy a mi erkélyünkről nappal, nyáron amikor pár darázs épp leszállt, rájuk spricceltem. Hatott a méreg, kipusztultak. Ez több időt vett igénybe, meg többszöri spriccelést, mire kipusztultak, de megérte.

Gondolom, hogy a dongók ellen is ugyanez lehet a megoldás. Harmadszor ismétlem, hogy a közelükben ne tégy hirtelen mozdulatokat (na csapkodj feléjük), mert megtámadnak.

Ha kérdésed volna, szívesen megválaszolom, ha tudom.

Még egy esetem a darazsakkal. Kapáltam a szőlőnkben (kb. 20-éves lehettem), amikor egy földben fészkelő darazsak fészkét bolygattam meg. Legalább 15-20 darázs azonnal cikázott körülöttem. Azonnal rátámaszkodtam a kapanyélre és mozdulatlanná tettem magam. (Tudtam, hogy sem csapkodni, sem elfutni nem szabad. Elenni sem mertem).Hosszúnak tűnt minden másodperc is, de néhány perc után egyre többen elrepültek mellőlem, míg végül csak páran maradtak, amelyeket lassú mozdulatokkal, hátrafelé lépegetve - otthagytam.

Légy szíves, írd meg, hogyan sikerült megoldanod. Azok, akik szakemberként nem vállalták, kocamesterek voltak.

Sok sikert!

2021. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ki kellene figyelni hova száll be mert nálunk a szerszámos tároló fenyő gerendájába fúrta be magát az a nagy fekete dongó, nem tudom hogy, de ott a lyuk és a sok faforgács alatta. Szerintem nálad is inkább a fában van nem a szigetelésben.

Ha nincs sok 2-3 simán lefújnám Chemotox-al mikor haza repül.

2021. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csinálnak semmiféle kárt, cserébe hasznos beporzók. NE bántsd őket!

(Nekünk évek óta élnek a garázs tetőszerkezetében, semmi negatív hatást nem tapasztaltunk, szóval tapasztalat hogy nem kártékonyak.)

2021. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Hasznosak. Ám ha megszúrnak - (és ha a közeledben tanyáznak megszúrhatnak, berepülnek a nyitott ablakon át a szobába - na, az kellemetlen.
2021. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem bántanám őket,csak a tetőtérben nem lehet aludni,olyan hangosak az osb lapon keresztül is. Még csak három hete vannak bent,nem akarom hogy nagyobb fészkük legyen. A baj az,hogy nem látom pontosan a fészket,mert egyszerűen nem férek oda. Csak vakon tudok fújni. Meglátjuk. Köszönöm szépen a segítséget.
2021. jún. 15. 07:38
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
A spreynek nem kell érintkeznie a rovarral. Elég, ha megfertőzi a levegőt a fészekben.
2021. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Protect darázsírtó fabatkát sem ért a dongók ellen. Három teljes dlakont fújtam el,de semmi...ugyanúgy donganak tovább. Valaki tud valami rovarírtó szert ami hatásos?
2021. jún. 18. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!