Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet ágyi poloska?

Lehet ágyi poloska?

Figyelt kérdés
Ma reggel csipéseket vettem észre magamon. Főleg a hátamon, de az arcomon és a kezemen is van néhány. Éjszaka hallottam, hogy volt szúnyog a szobában, de gyanúsan sok a csípés rajtam, ráadásul olyan helyeken, amiket nem tudom hogy ért volna el, ezért ágyi poloskára gyanakszom. Ami furcsa, hogy a csipések nem fájnak vagy viszketnek jobban, mint egy átlagos szúnyogcsípés (talán még kevésbé is), de elvileg mindenkin másképp jönnek ki a tünetek. Anyukám szerint nem poloska, mert se vérfolt, se ürülék nincs a lepedőn vagy az ágyam környékén. Én viszont nem vagyok ilyen nyugodt, és szeretném időben észrevenni a ha poloskáról van szó.

2021. szept. 13. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam 3 hónapig élősködtek a poloskák, mert olyan szinten nem vettem észre. Először csak 1-2 ilyen piros foltom volt reggelente, estére el is múlt, nem viszketett meg semmi. Aztán 3. hónapra a karjaim tele voltak piros pöttyökkel minden reggel és nem értettem, miért, amíg meg nem láttam az ágyneműtartóban egy poloskát. Fuuu azt a borzalmat nem kívánom senkinek, iszonyat nehéz volt megszabadulni tőlük.

Na de a lényeg, hogy ha ennyire sok csípésed volt, akkor sok poloskának kell lennie, és ha csak most jöttek ki random, akkor nem valószínű. De túrd fel az ágyad környékét, hátha találsz. Ha nem, akkor valami más lesz. Háton amúgy engem soha nem csípett meg, és pl nővéremen úgy jöttek ki a csípések, hogy iszonyat viszketett neki és rohadt csúnya volt. Az arcán, kezén és lábán is volt csípés.

De szerintem nem kéne egyszerre ennyi poloskának csipkednie téged egyik napról a másikra, hacsak nem mentél valami új helyre.

2021. szept. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ekcémának néztem sokáig a csípéseket, mikor poloskánk volt.


Vérfoltok nagyon sokáig nem voltak, a lepedőn ilyen icipici fekete kereszteket találtunk (ahogy az egy pötty a szálak szövésén végigfutott), amíg nem tudtam, mit kell keresni, eszembe nem jutott volna kakinak nézni.


Az ágyad környéként óvatosan túrd át, ne zavard szét őket, ha tényleg az, ágytámla hátulján, ha kárpitos ágy, ágyneműtartó belseje, matracosnál a varrások széle, főleg alul... Mi a steppelt párnán fedeztük fel őket elsőnek, a varrások tövébe költöztek, nagyon gusztustalan volt, fekete dzsuva az egész. De a huzaton még így se látszott, véletlen tűnt fel az egyik ágyneműcserénél, hogy jé de koszos ott.


Mire egyértelmű a dolog, addigra már olyan sokan vannak, hogy iszonyat kinyírni őket. :(

2021. szept. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lakásunkban nem, de a lépcsőházunkban voltak velük elárasztott lakások. Bárkivel előfordulhat, hogy a lakásába kerülnek (nyitott ablak, ruhán (hazajövet), tehát ne szégyelld, ha van.

Fentebb kimerítően megírták, hol mindenhol kutasd fel őket a lakásban. Én hozzáteszem, amit eddig nem említettek, hogy a különféle csövek mellett is tudnak "közlekedni alsó és felső szomszéd között, ezért OKVETLENÜL szólni kell az alattad és fölötted levő szomszédoknak is (talán tőlük jöttek át hozzád!). Jellemzők a pici fekete foltok a lepedőn, ágyneműn, pizsamán.

Egyszeri irtásuk nem elegendő a már lerakott és kikelendő petéik miatt.

Nálunk egy bábolnai cég kiirtotta őket, a közösségünk közös költségéiből.

2021. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ágyi poloskát észre veszed. Jellemzően reggelente, főleg a karokon és a lábon, csoportosan vannak csípések és sokkal tovább megmaradnak, mint a szúnyogcsípés.

Vérfoltot nem fogsz látni. Ellenben az eldugott helyeken (pl az ágy kárpit hajlatában) csoportosan ott lesznek a kis dögök meg a fekete ürülékük.

Ha időben észre veszed, akkor kiírthatók. Nekünk két alkalommal fújták körbe az ágyat és el is tűntek.

2021. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Közben nagyon valószínű, hogy anyukámnak volt igaza és mégsem agyi poloskáról van szó. Ma találtam három óriási szúnyogot a szobámban, ezért lehettet rajtam olyan sok csípés, hogy szinte hihetetlennek tűnt.
2021. szept. 14. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyugodj bele a szúnyogtémába, figyeld tovább is. Ahogy írták, eleinte az ember nem tudja, mi történik. A fiam ráadásul allergiás volt a csípésre, amit a bőrgyógyász eleinte úgy is kezelt. Aztán egyik nap szóltak, nézzem már meg, mi van a heverő varrásánál. Ott voltak, addigra rengeteg. Szakembert hívtunk, 2x permetezett az egész lakásban, úgy tűntek el. Rettentő gyorsan szaporodnak.
2021. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!