Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » "Bogaras" újépítésű lakás BP...

"Bogaras" újépítésű lakás BP belváros. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most költöztem be az új albérletembe (BP belváros,3 éves épület,30 négyzetméter),és konkrétan teljes rovartámadásban részesültem az elmúlt két napban. Ajtófélfán kövér pók, kádban kisebb pók + ezüstös pikkelyke, mosdókagylóban ezüstös pikkelyke, szekrényben (halott) molylepke. Nagyon nagyon félek az összes ilyen csúszó mászó élőlénytől, teljes pánikban vagyok, hiszen most legalább egy évig itt kell élnem. Vettem 2 nagy üveg Bio Kill (Clean Kill) Extra GT rovarírtót, holnap érkezik meg, mindent brutál módon végig fogok vele fújni. A kérdésem az lenne, hogy ez elég lesz? Mit tudnék még csinálni? A rovarírtót milyen gyakran fújjam újra? Nagyon sokkolt a dolog, mert konkrétan az 1000 éves bérházban ahol ezelőtt laktam a molylepkén meg nyáron a légy+szúnyog kombón kívül semmi ilyesmi nem volt. Teljesen tiszta lakásba érkeztem, még én is extrán kitakarítottam erre tessék. Minden tanácsot előre is köszönök szépen!

2021. nov. 11. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

A Biokill neked se tesz jót, pláne ha állandóan szétfújkálod majd.

Tarts tisztaságot, ez 30 nm elég könnyű.

És esetleg muskátli az ablakba, szúnypgháló, levendula a szekrénybe stb.

2021. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
amíg nem ágyi poloskás meg csótányos a lakás addig én nem pánikolnék
2021. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

15%-os ecettel es viz elegyevel vegigtorolsz mindent es soha tobbet nem lesz bogar. (1/5 resz ecet es 4/5 resz viz. kb) Kicsit legyen ecetszagu a viz.


Ha csotany jon,arra meg 20 %-os ecetet locsolsz es soha nem jon vissza. Ez a tapasztalat.



A legolcsobb zolduveges etelecetet vedd!! Ne az alma vagy borecetet,mert az nem jo!!!

2021. nov. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Itt inkább te vagy a bogaras, nem a lakás.

Pókok mindenütt vannak.

2021. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rovarirtó flakonjára általában le van írva, mennyi időn belül kell újra fújni. Nézz utána a neten, hogy egyes nálad levő álaltkák milyen gyakran petéznek, ill. mikorra bújnak ki a lárvák. Ekkor kell ismét permetezni, mielőtt azok is lepetéznének.

Ne pánikolj, a pók nem fog direkt Téged keresni, nem is veszélyes. Ha ágypoloska kerülne a lakásba, akkor azonnal írtatni kell őket, de a szomszédoknál is, bizonyára tőlük kerültek hozzád, de akár magad is behurcolhattad őket a lakásodba (ruhán, lábbelin, áruval...). Ne szégyelld értesíteni a többieket, nem tehetsz róla.

2021. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki érdemben válaszolt! Kedves négyes, érdekes az előző lakhelyemen 3 év alatt összesen ha 2 pókot láttam. Itt meg az első reggel már meg is volt az első találkozás. Nagyon alaposan ki van takarítva, ezért is nem értettem honnan/hogyan jönnek ezek a lények. Poloska (lekopogom) hál' isten eddig nem került elő. A nagy baj számomra az, hogy nagyon erős arachnofóbiám van, ha meglátok egy pókot szó szerint ájulás közeli állapotba kerülök, sok idő amíg összeszedem a bátorságot hogy közel menjek és leüssem, és utána egész nap bennem marad a szorongás érzet, a mostani második után elaludni is nagyon nehezen tudtam. Lehet ez valakinek nevetséges, de én kiskorom óta ezzel élek együtt, nem tudom miért félek tőlük ennyire, de ez van.
2021. nov. 12. 11:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a pókokat, és nincsenek is a lakásomban.

Tudod, mit használok? Illóolajokat. Ezeket a legtöbb ízeltlábú utálja, menekülnek tőle.


Fújkálj vagy csepegtess szét levendulát/borsmentát/narancsot vagy egyéb citrust, de keress rá google-ban hogy melyek jók még. Nem kell, hogy belefulladj a szagba, nyugi a pókoknak jobb a szaglása, mint az embereknek, kevesebbet is éreznek.


Az ecet is szintén nagyon jó ötlet, bár ugye kellemetlenebb a szaga. Én eleve ecettel tisztítok a konyhában és a fürdőszobában is, tehát ez alap nálam.


Nem kötelező széjjelvegyszerezni a lakást, mert az rád nézve is káros.


Ha illóolajat veszel, fontos, hogy természetes, valódi illóolaj legyen, ne szintetikus.

2021. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!