Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Használtál már nyest csapdád? ...

Használtál már nyest csapdád? Mennyire vált be? Tudsz ajánlani valamilyen praktikus csapdát? Ez a csapda szerinted hatékony? Megéri az árát?

Figyelt kérdés
[link]

2021. nov. 14. 21:07
 1/10 anonim válasza:
67%

Szerintem a csapdák jók.

Én csak vakondot fogtam meg, csapda nelkul szenvedtunk volna a fogassal..

2021. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyen csapdát vettetek ti is?
2021. nov. 14. 21:12
 3/10 anonim válasza:
Nem
2021. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor melyik volt az a csabda amit ti választottatok?

Azért kérdezem mert nem olcsó ez a fogó.

Esetleg be tudod linkelni azt a csabdát amit ti vettetek?

2021. nov. 14. 22:04
 5/10 anonim válasza:
54%

[link]

Föld alatti, és ez csak vakondra van.

Mint mondtam hogy a csapdák jók, csak nyestnek be kell mennie, akkor 80% hogy megfogod

2021. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Én ezt a csapdát vettem, amit a kérdéshez linkeltél. KB. 1éve.Igazából jó, nekem sajnos nem sikerült elkapni vele nyestet. Okos állat, és ha volt tapasztalata hasonlóval, akkor nem megy bele. Vagy kioldás nélkül elcseni a csalit. Fogtam vele macskákat, tehát a nyestre is tökéletes hisz a macska nagyobb termetre.Sünöket is fogtam, ezért később megemeltem a csapdát hogy a sünik ne tudjanak belemenni.

Elvileg jó nyestre, de túl kell tudni járni az eszén, önmagában a csapda nem mindig elég.

2021. nov. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Sz üzembe a befogók ilyesmit használnak

[link]

Azt mondták jó, de a zárszerkezete oldalt, kívül van, így mindig úgy kell elhelyezni ( bármilyen mást is), hogy véletlen se férjen hozzá a nyest. Mert ha elüti véletlen, akkor sokáig nem megy oda vissza, hiába a csapda, veszélyesnek ítéli, békénhagyja.

Általába gyümölcsöt aszalványt raktak bele, hogy a macska ne menjen be helyette.

2021. nov. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
És még valami, új dolgot, tárgyakat ne használj a csapda telepítésnél, csak azt ami már ott van. Minél több az új, annál bizalmatlanabb lehet a nyest.
2021. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Én ilyen csapdával próbálkoztam:

[link]

Sajnos nyestet nem tudtam vele fogni, ellenben macskákat, sünt rendszeresen fogott a csapda. Próbálkoztam tojással, gyümölccsel(Eper, málna). és hússal is. A csapda alján a rácsozatot homokkal, szalmával, fűvel és kartonnal is próbáltam befedni. Kívülről szalmával, vágott fűvel és ronggyal is próbáltam rejteni.

Végül a lenti csapdával fogtam meg, de e-hez tudni kell a közlekedési útvonalát és szűk hely kell.

[link]

2021. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. nov. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!