Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hangyák ellen mi a legjobb?

Hangyák ellen mi a legjobb?

Figyelt kérdés
Eddig is voltak hangyák a lakásban, irtottam őket spray-vel porral hangyacsapdával de most valami alternatív megoldást keresek ugyanis hoztam egy kiskutyát és ő meg felenne mindent. A táljába 10 perc után belemennek. Mi az ami távol tartja őket?

2022. ápr. 20. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A leghatásosabb az, ha kijavítod a lakás repedéseit/lyukjait.
2022. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy hangyász is! :).


Komolyra fordítva: a repedésjavításokon túl az is működik, hogy nem hagysz kint ételt hosszabb ideig, evés után alaposan elmosod a kutya tálját. A hangyák útvonalára szórt, őrölt szegfűszeg nálunk bevált, de nem tudom, hogy kutya mellett mennyire működik.

2022. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
a tapír.
2022. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tavaly volt felújítás csak sajnos fa szerkezet a terasz és onnan jönnek be sajnos ott nem tudok repedés javítani. Bent nem láttam lyukakat pedig nekem is az volt az első gondolatom. A szegfűszeges ötletet kipróbálom köszönöm talán nem eszi meg a kutya.

Most olvastam egy oldalon hogy az ecetes víz spriccelve is hatásos csak azt meg nyalogatja a kutya😕

2022. ápr. 20. 09:03
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk a konyhába csak egyedlen dolog vált be: Soha nem hagyunk maradékot elől, mindig letörlünk mindent, és főzés után amit lehet azonnal elmosogatunk. Az az érdekes azóta sehol nem jöttek elő.

4-5 éve nem is találkoztunk hangyákkal, előtte meg annyi volt hogy írtani se tudtuk. Volt olyan arra keltem, valami megharapott... több száz hangya volt az ágyamba! Na ez volt a fenti döntés előzménye.

2022. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben a kutya kaját valami járólapos helyiségben, konyha, embédlőben kapja, akkor esetleg ott a felmosóvízbe tegyél domestost. Mióta így mosok fel, azóta csak hangya tetemeket látok a száraz padlón is.
2022. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem fogja semmi elriasztani a hangyákat hosszú távon. Ha akarnak és tudnak, be fognak jönni.

Hangyacsalit tudsz használni úgy is, hogy a kutya ne férjen hozzá. (Most ne foglalkozzunk azzal, hogy a méreg a kutyára valószínűleg nem hatna.) Pl. be lehet tolni szekrény háta mögé, szükség esetén elé tolva valami nehéz dolgot, hogy a kutya ne piszkálja ki. Ha a csalit letakarod egy ládával, erre nehéz dolgot teszel, a kutya nem fog kínlódni vele, mert annyira nem jó szagú. Erre csak rövid távon van szükség, ameddig a csalit elhordják a bolyba. Előtte valamivel odaszoktathatod őket, amit szeretnek. (Szintén letakarva.)

2022. ápr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egyedül csak a Protect hangyairtó csalétek vált be, millió más dologgal próbálkoztunk korábban. A kutya elől el kell keríteni és kész.
2022. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
hangyafű, illetőleg hanyászsül HELYETT gépfegyver (lehetőleg m16)
2022. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!