Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi lehet a penész oka és mit...

Mi lehet a penész oka és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Kb 1 2 hete észrevettem hogy az ágy és fal között tiszta fehér por minden akkor felporszívóztam és szódabikarbónás vizzel letöröltem mindent (valszeg túl híg volt) most az ágy alsó fal felöli oldalán megint kijött és 20%os ecettel át itattam az ágy szélét

Nem tudom mitől alakul ki😥

Az ablak alatt van az ágy és kb 0 24 nyitva van


Azt tudom elképzelni hogy este a dög melegbe izzadok és annak a páratartalma miatt



2022. jún. 23. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A tiszta fehér por nekem nem világos. Van fotód?
2022. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A penesz az gomba. Gomba ellen luggal vedekezunk… tehat nem ecettel,mert az sav. A szodabicarbona az lugos,az jo.


De aprnesz okat kell megszuntetni. Szerintem beazik kintrol a szobad: rossz a szigeteles

2022. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha FEHÉR, akkor feltehetöen NEM penész - az szürke vagy fekete -, hanem valami más, esetleg salétrom. Vagy a festék pörög a falról.

Egy kép sokat segítene.

2022. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Salètromos a fal, vizesedik valszeg alulról.

Ha a környezet úgy alakul, lehet penész is a továbbiakban.

2022. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a fal salétromos, akkor alulról vizesedik. Ezt nehezebb megoldani.

Ha csak penészről van szó, annak az okát, a magas páratartalmat rejtett ablakszellőzőkkel könnyen, gyorsan és olcsón meg lehet véglegesen szüntetni.

2022. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!