Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egy fórumon olvastam, hogy...

Egy fórumon olvastam, hogy valaki nagyon nehezen szabadult meg az ágyi poloskáktól, és azt írta, hogy: Soha többet nem veszek fából készült ágyat. Miért írhatta ezt?

Figyelt kérdés

(Az illetőtől már nem tudom megkérdezni, mert nem tagja annak a fórumnak.)

A kárpitozott ágy még rosszabb, nem? Hisz abba még jobban bele tudja venni magát, és tisztítani is nehezebb lehet. Egyáltalán milyen ágyat érdemes venni ilyen szempontból? Gondolom ne legyen fejtámlája, meg semmi felesleges rajta, de vaságyat mégsem vehetek.



2022. aug. 8. 23:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
54%

Hát figyelj

Azok a kis nyomorékok mindenhova beköltöznek ahova akarnak,minden típusú ágyba.

A lényeg az szerintem hogy ne használt ágyat vegyél,vagy ha olyat is veszel azért tudd,hogy az előző "gazdája" kultúrált körülmények között tartotta e az ágyat,vagy ő maga is igényes ember e,ezt leszűröd rögtön remélhetőleg.

De egyébként nekem először régebbi ágyam volt,még kissebb koromban,elköltöztünk a korábbi házunkból és ott hemzsegtek a poloskák így beleköltöztek,utána meg a szüleim vettek egy használt ágyat,viszont tisztán látszott hogy az "eladója" putriban élt stb. és abban is évekig laktak,szerintem még a mai napig benne vannak csak már lehet immunis lettem rá mert már semmi nyoma nincs csípéseknek.Úgyhogy tényleg csak arra kell figyelni,hogy higénikus körülmények között élj és az ágy is kifogástalan legyen ebből a szempontból.

2022. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban használt ágyat venni.
2022. aug. 9. 00:31
 3/11 anonim válasza:
15%
Akkor probléma megoldva barátom
2022. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mitöl lenne megoldva? - hisz a kérdésre nem kaptam választ, hiába írtál annyit.
2022. aug. 9. 01:08
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ez egyéni vélemény lehet, kérdés, hogy a kérdező mit is gondolhatott.

De biztos, hogy nem ágy anyaga függvénye a poloska.

Az meg bárhol elbújik.

De irtás szempontjából kedvezőbb a könnyen szétszedhatő, hozzáférhető, résmentes ágy.

Az kárpitos ágyak anyaga meg bútorlap, vagy csukható, merevítős stb faágyak.

Vasból csak rém egyszerű ágykeretek vannak. Nem kárpitozott, nem nyílós, nincs sok apró rés, könnyen tisztítható, fertőtleníthető.

2022. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak halkan megjegyezném, hogy ha valaki pl. egy putris hostelből, vagy egy nulla csillagos szállásról hazahurcol néhány poloskát, arról nem az ágy anyaga tehet!!
2022. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor a fém ágy lenne a legmegfelelőbb, csak kérdés, hogy anyu mit szólna hozzá, mert az ő számára lenne. Több kárpitozott bútor van a szobában (fotelek, asztal oldala), hisz amikor vették, nem az volt a fő szempont, hogy mi lesz majd egyszer később, ha megjelenik az ágyi poloska.
2022. aug. 9. 11:48
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Tök mindegy milyen ágy, mert ágyi poloska a nevével ellentétben bárhol lehet a szobán belül. Nyilván alapvetően az alvó emberhez közel bújik meg, de ez lehet az ágy melletti összes bútor is.
2022. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván olyan ágy/bútor az optimális, amiben nincsenek búvóhelyek. Nekem kárpitos ágyban volt poloska, egy nagyot simán csak az ágy alsó felén találtam meg, és a kicsinyei alapvetően a kárpitozás szélénél a rögzítés melletti résekben bújtak meg.


Én mondjuk ki is irtottam őket azzal, hogy az ágytól elpakoltam minden más bútort, és ha csípést észleltem akkor utána napokban esténként végig néztem, mostam,porszívóztam az ágyat és környékét.

2022. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hozzám az ablakon át is jönnek 5 percenként, mert szerintem ott szaporitjak őket. Szerintem az összes lakótelepet meg akarják fertőzni velük. Budapest
2022. aug. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!