Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért csak a húgomat csípik a...

Miért csak a húgomat csípik a bolhák?

Figyelt kérdés

Vagyunk hatan a családban, plusz a bolhás macska, akit hiába kezelünk 3 hetente, mindig összeszedi a bolhákat, és húgom szerint el is szórja a lakásban.

Mert állítja, hogy őt is csípik.

Eddig nem hittünk neki, senki mást nem csípnek rajta kívül.

De mutatta a csípéseket, és sok bolhát el is kapott, most már hiszek neki.


De nem értem, miért csak őt csípik? Bátyámat miért nem? Ő még meg is érdemelné:)



2023. márc. 26. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az o szobajaban vannak jobban elszaporodva?


Nem eleg amugy a macskat kezelni, az egesz hazat is kell! Ami moshato, azt 60 fokon ki kell mosni, butorokat, meg minden egyebet, ami nem moshato, be kell fujni bolhairtoval.

2023. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell oldani ettöl füöggetlen mielött midnen tele elsz velük.
2023. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Udvarról nyíló nappali, ahol megfogta magán a bolhàkat, a macska is csak oda jár be, és mindannyian itt vagyunk legtöbbet.

Tényleg csak rá mennek. Eleinte nem hittem, de most már biztos. Én is vettem már észre rajta bolhát.. magamon nem.

Mi alapján szelektál a bolha, nagyon érdekel!!!?

2023. márc. 26. 15:45
 4/8 anonim válasza:
100%
Elvileg a bolha is, a melegebb a testre ugrik úgymond. Ezért nem tekint a emberrey mint gazdatestre, mert inkább az állatok bundájában szeret élősködni. Szerezz be szórófejes biokillt, és mindent fújj át vele. Szőnyegeket, bútort, függönyt, akár fali szőnyeget, ágyneműket mosd át 60 fokon. Én így tudtam csak kiírtani a bolhákat. Ui: nálunk is csak mindig engem csípett meg.
2023. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szüleim már javában megkezdték az irtást, jó kis cilibuli.


De mindentől függetlenül miért dönt egy bizonyos személy mellett a bolha????


Közben rájöttem hogy van tudományok kategória, talán jobb lett volna ott kérdezni. :(

2023. márc. 26. 16:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vékonyabb a bőre, a nőknek elvileg magasabb a testhője, meg lehet nagyobb bőrfelülete van szabadon (pl. nadrág helyett szoknyát visel)
2023. márc. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még rajta kívül van 2 nő a családban.

És ilyen időben nem visel szoknyát, sőt dupla nadrág, vastag zokni.... Senki nincs úgy beöltözve mint ő.

2023. márc. 27. 01:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általános megfigyelésem hogy a vérszívók preferálnak embereket. Nálunk jellemzően engem. Ha van a lakásban egy darab szúnyog vagy bolha, tuti belőlem zabál, és kizárólag belőlem, lehetőleg rendszeresen. Nem tudom a pontos okát, biztos jobb vagyok ízre, könnyebb belőlem vért nyerni, csábító az illatom, testmelegem, ki tudja mit érzékel belőlem.


Amúgy a macskabolha szereti az embert és csípi is rendesen, kezelni kell a macskát (és lehetőleg nem engedni ki be járni az udvarról), és mindent amiben elbújhat. Hát ahhoz sok sikert, vért izzadós feladat.

2023. márc. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!